04 Şubat 2016, Perşembe 13:33:12

Binali Yıldırım; 'Dünyada bir numarayız'

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında projelerle ilgili bilgiler aktardı.
  • Sıraya giriyor çünkü özerk hükümet çiftliği!Elini sallasan müdüre (hepsi rizeliydi son durumu bilmiyorum) denk geliyor.Maaşlar zaten uçmuş gitmiş.Yan ödemeler,ikramiyeler,beleş uçuşlar daha ne olsun?Bankalardan da İş bankası aynı
  • Hacımı destekliyorum. Şu istanbulu komple yıkıp 85 pistli büyük bir havalimanı yapın hub olsun. Harbiden söylüyorum. Asrın porocesi olur. İstanbul da kurtulur
  • Bakalim o lodos nasil etkili olacak yeni havalimaninda? Yoksa Yildiz yada Poyraz yada Karayel gibi yeni ruzgar yonlerimi girecek haberlere?
  • Sektörde bu kadar çalışan insan var ama ilgili havacılık kanunu henüz yok. Sayın bakan, bu konuda da birinci miyiz? Havacılık personelinin kanunu olmayan başka ülke var mı?
  • Sıraya giriyor evet çünkü bu kadar genç işsiz. Kims kendi mesleğini yapamıyor. Aynı şey memuriyette de geçerli herkes memur olmak için gecesini gündüzüne katıyor biride benim. Sivil Havacılık mezunu bir bayan olarak çalışnaktan gözlerim görmüyor artık ya sonucum 2 saate bağlı.. Sadece 2 saat insanların hayalleri ve emeğini belirlemeli. Ve artık Allah için kadro açın 3-5 kişi ne demek ya bu kadar mezun varken birde gözünüzü seveyim artık torpilli olmasın yeter ya çalışıyoruz hiç mi vicdanınız sızlamıyor ya ! Konuyla alakası pek olmasa da içimi döktüm rahatladım :)
  • Alim kapali, ama acilacak yakinda
  • Ben ozel deyim zaten istedigim zaman girebiliyorum haa birde tabiki yabanci girmek icin kapida yatar ulkesinde bukadar imkan bulamaz bide kendi milli sirketimizde Türk pilottan daha iyi imkanlara cAlisiyor sirkette ! Tk daki arkadaslarimiz ozele gecmek icin araniyor bu arada yabanci pilotlarda tk nin icinde cete kurdular yakinda baspilot isletme baskani bir yunan olucak olmazmi demiyorum olucak diyorum bu gidisle ama yapvak bisey yok mandaci zihniyet meselesi!
  • Sayin bakanimiz, Haklisiniz 1 numara hak yiyen ve 1 numara yalakayiz. THY nin rakamlarini iyi bilinioz amma hayati konularda sizin sadece cozebileginiz durumlarda yoksunuz,sizileri biz bizi daha cok ezin diyemi secdik ????? Tabikine sizin tuzunuz kuru,ALLAH kimseninin tuzunu kuru etmesin AMINNNNNNN.
  • Sözleşmeli part time pilotluk oluyor mu? Haftasonları, bayramda seyranda uçmak gibi...
  • Dunyada bir numarayiz dogru ama hangi konularda? Basta torpil,hemsehricilik,yandas,eş,dost,hısım kayirmada,kul hakki yemede,insanlari sucu,bucu,surali,burali,eski,yeni,sizden,bizdendiye ayirmada,rusvette,yolsuzlukta,hirsuzlikta,arsizlikta daha say say bitmez şeylerde! Bu arada bakanin doneminde olan ölümlü kazalar baska ulkede olsaydi aninda istifa ederdi ama burasi dingonun ahiri! Cocuklari 10 yilda 17 sirket kurup 40 dan fazla gemi aliyor millet hala bu adama ve partisine saksakcilik pesinde yuh be !!!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında projelerle ilgili bilgiler aktardı.

Havacılık alanına da ayrı bir parantez açan Yıldırım; 'Dünyada uçuş noktasını bu kadar arttıran başka ülke yok' dedi.

İşte Yıldırım'ın havacılıktaki gelişmelere ilişkin değerlendirmesi:

“YENİ İSTANBUL HAVALİMANI DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK”

Türkiye’nin havacılıkta aldığı mesafeyle ilgili rakamları paylaşan Yıldırım, İstanbul’da yapılacak yeni havalimanının dünyanın en büyüğü olacağını dile getirdi. Havalimanının Türkiye’ye ekonomik katkılarını da anlatan Yıldırım, “Türkiye sadece karayolunda değil, havacılıkta da çok ciddi mesafeler aldı. ‘Hava yolu halkın yolu’ diyoruz. Tam anlamıyla Türkiye’nin dünya havacılığından aldığı pay 2003’te yüzde 0.45’ti; 1 bile değil, yarım bile değil. Şimdi yüzde 2, tam 4 kat. 2003 yılında 60 noktaya dünyada uçuş yaparken, bugün 261 noktaya uçuş yapıyoruz. Dünyada uçuş noktasını bu kadar arttıran başka ülke yok, dünyada bir numarayız.

İstanbul Atatürk Havalimanı bu sene Londra ve Paris’ten sonra 3’üncü oldu. Biz göreve geldiğimizde ilk 10’a giremiyordu. Havacılıkta çalışan sayısı 65 bindi, 200 bine çıktı. Göreve başladığım zaman 2 bin pilot vardı, şuanda 8 bin 500-9 bin pilot var. Şimdi kapıda pilotlar Türk Hava Yoları’nda işe girmek için sıraya giriyor. Yeni İstanbul havalimanı dünyanın en büyüğü olacak, 150 milyon. Biz vatandaşlara bir çukur gösterdik. Kömür çıkarılan, çok zor tutuşan, kokusundan durulmayan kömür, orası delik deşik olmuş. Bu örselenmiş çukuru verdik. Dedik ki, ‘siz buraya bir havaalanı yapacaksınız, 30 katrilyondan fazla yatırım yapacaksınız, 25 yıl işleteceksiniz, 25 yıl boyunca da bize kira olarak 80 katrilyon para vereceksiniz. 25 yıl sonunda da bize bu havalimanını vereceksiniz” diye konuştu.

Binali Yıldırım; 'Dünyada bir numarayız'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Enerjix ~ 5 yıl önce
Sıraya giriyor çünkü özerk hükümet çiftliği!Elini sallasan müdüre (hepsi rizeliydi son durumu bilmiyorum) denk geliyor.Maaşlar zaten uçmuş gitmiş.Yan ödemeler,ikramiyeler,beleş uçuşlar daha ne olsun?Bankalardan da İş bankası aynı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
destek ~ 5 yıl önce
Hacımı destekliyorum. Şu istanbulu komple yıkıp 85 pistli büyük bir havalimanı yapın hub olsun. Harbiden söylüyorum. Asrın porocesi olur. İstanbul da kurtulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ruzgar ~ 5 yıl önce
Bakalim o lodos nasil etkili olacak yeni havalimaninda? Yoksa Yildiz yada Poyraz yada Karayel gibi yeni ruzgar yonlerimi girecek haberlere?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
poyral karayel ~ 5 yıl önce
o film sezon finali yapmadı mı? lodos bitmez ama :))
Havacılık kanunu. ~ 5 yıl önce
Sektörde bu kadar çalışan insan var ama ilgili havacılık kanunu henüz yok. Sayın bakan, bu konuda da birinci miyiz? Havacılık personelinin kanunu olmayan başka ülke var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 5 yıl önce
katılıyorum sana bu talebi umarım yetikililerimiz bakanımıza ulaştırır
Hak yemeseniz iyi insanlarsınız aslında. ~ 5 yıl önce
Sıraya giriyor evet çünkü bu kadar genç işsiz. Kims kendi mesleğini yapamıyor. Aynı şey memuriyette de geçerli herkes memur olmak için gecesini gündüzüne katıyor biride benim. Sivil Havacılık mezunu bir bayan olarak çalışnaktan gözlerim görmüyor artık ya sonucum 2 saate bağlı.. Sadece 2 saat insanların hayalleri ve emeğini belirlemeli. Ve artık Allah için kadro açın 3-5 kişi ne demek ya bu kadar mezun varken birde gözünüzü seveyim artık torpilli olmasın yeter ya çalışıyoruz hiç mi vicdanınız sızlamıyor ya ! Konuyla alakası pek olmasa da içimi döktüm rahatladım :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 5 yıl önce
Alim kapali, ama acilacak yakinda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ozel sektor ~ 5 yıl önce
Ben ozel deyim zaten istedigim zaman girebiliyorum haa birde tabiki yabanci girmek icin kapida yatar ulkesinde bukadar imkan bulamaz bide kendi milli sirketimizde Türk pilottan daha iyi imkanlara cAlisiyor sirkette ! Tk daki arkadaslarimiz ozele gecmek icin araniyor bu arada yabanci pilotlarda tk nin icinde cete kurdular yakinda baspilot isletme baskani bir yunan olucak olmazmi demiyorum olucak diyorum bu gidisle ama yapvak bisey yok mandaci zihniyet meselesi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 5 yıl önce
Sayin bakanimiz, Haklisiniz 1 numara hak yiyen ve 1 numara yalakayiz. THY nin rakamlarini iyi bilinioz amma hayati konularda sizin sadece cozebileginiz durumlarda yoksunuz,sizileri biz bizi daha cok ezin diyemi secdik ????? Tabikine sizin tuzunuz kuru,ALLAH kimseninin tuzunu kuru etmesin AMINNNNNNN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 5 yıl önce
Sözleşmeli part time pilotluk oluyor mu? Haftasonları, bayramda seyranda uçmak gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
no 1 !!! ~ 5 yıl önce
Dunyada bir numarayiz dogru ama hangi konularda? Basta torpil,hemsehricilik,yandas,eş,dost,hısım kayirmada,kul hakki yemede,insanlari sucu,bucu,surali,burali,eski,yeni,sizden,bizdendiye ayirmada,rusvette,yolsuzlukta,hirsuzlikta,arsizlikta daha say say bitmez şeylerde! Bu arada bakanin doneminde olan ölümlü kazalar baska ulkede olsaydi aninda istifa ederdi ama burasi dingonun ahiri! Cocuklari 10 yilda 17 sirket kurup 40 dan fazla gemi aliyor millet hala bu adama ve partisine saksakcilik pesinde yuh be !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bravo ~ 5 yıl önce
super yorum olmus. anlayana tabii!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000