26 Ocak 2018, Cuma 12:47:05

Bilal Ekşi kabin memurlarıyla buluştu

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi kabin ekipleriyle buluşarak 2017 yılının genel bir değerlendirmesinin yanı sıra, 2018 ve sonraki yıllar için hedeflerinin neler olacağı hakkında ekipleri bilgilendirdi.
  • Why can not I work for you as an airline host, but I have experience and speak Arabic, English and Turkish language as well, and I was born in 1981, give me your chance to work
  • dünyada diğer havayolu şirketlerine bakıldığında teknik birim el üstünde tutulur peki siz bizle neden biraraya gelmiyorunuz bilal bey, işe yeni giren bir hostes pas bilet hakkında bizim önümüze geçerken neden ortada yoksunuz bilal bey, peki thy a.o bir maaş prim alırken neden teknik daha fazlasını hak etti diyemiyorsunuz bilal bey, peki tüm bunlara rağmen neden kata airways ile teknik a.ş arasında personel alınmaması için anlaşma yapıyorsunuz bilal bey bu kadar mı değersiz teknik biriminiz ayıptır günahtır....
  • Bilal bey sizi biz taşeronların da yanında görmek isteriz. Sayın cumhur başkanımız bir şey daha dedi biz taşeronu aracıyı kaldırdık taşeron kanemicidir dedi bu sözlerin gereğini ne zaman gerçekleştireceksiniz elinizi tutanmı var.
  • Muhtar toplantisi ilerde brokrat ve ulastirma bakanligina adayim
  • Torpili bulursam eğer bende bu şirkete katılacağım
  • Biz kadro ve ikramiye işi ne oldu Bilal efendi ? Garsonlara varda bize yokmu ?
  • Türk Hava Yolları gibi Türkiye'nin gözbebeği bir şirketin üst yönetiminde olmanın getirdiği sorumluluk ve özveri eminim ki çok büyüktür. Lakin olur da birgün başka bir şirketi başarı merdivenlerine taşımak için bayrağınızı devretmeniz gerektiğinde, allah izin verirse biz hala burada çalışıyor olacağız. O yüzden şirketimizle ilgili koltuklarınızda aldığınız her karar bizim için çok değerli.Ancak fiziksel ve ruhsal sağlımızı koruyarak amaçlarımıza ulaşabiliriz.Bundan sonra da alacağınız ve uygulayacağınız kararları bu doğrultuda değerlendirmenizi ve bu konuyu gözardı etmemenizi dilerim.
  • İyi güzel hoşta bazıları kibirlerinden burnunun ucunu görmezken iyi evlerinin yolunu buluyorlar. Bu ne kibir arkadaş? Bu senin birşey olabildiğini değil , hiç birşey olamadığını gösterir. Kabin görevlilerinin çoğunda (lütfen görevini iyi yapan Ve Güleryüzlü olan arkadaşlar alınmasınlar) gördüğüm bu kimse kusura bakmasın yolcu için davranışlarınız kabul edilir değil ve komik duruyorsunuz.
  • Memnun degilseniz cikarsiniz, Thy ilk 10 a degil ilk 3 e girecek. Herkes Thy de calismak icin can atiyo.böyle kaliteli hizmet sadece thy de var. Ayda bir yolcusuyum.
  • İnanının kıskançlık falan değil öyle şeyleri aşmış bir insan olarak söylüyorum ama bu ayrımcılık olmuyormu biraz çalışanlar arasında.Sırayla her departmanda çalışan arkadaşları aynı şekilde ağırlamanızı ve istişare etmenizi öneriyorum.saygılar

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi kabin ekipleriyle buluşarak 2017 yılının genel bir değerlendirmesinin yanı sıra, 2018 ve sonraki yıllar için hedeflerinin neler olacağı hakkında ekipleri bilgilendirdi. Kabin ekibinin sorularının içtenlikle cevaplandırıldığı toplantı sırasında sıcak ve samimi bir ortamın oluştuğu gözlendi.

Konuşmasının başında, yakın zamanda gerçekleştirilen Yönetici Zirvesi öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tüm Türk Hava Yolları yöneticilerinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlandığını belirten Ekşi, bu kabul ve Antalya’daki zirve sırasında gündeme gelen önemli başlıkların altını çizerek kabin ekiplerinden beklentilerini belirtti.

“Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından da ifade edildiği üzere, Türk Hava Yolları sadece ticari kaygılarla faaliyet göstermekte olan bir havayolu değildir. Bilakis Türk Hava Yolları, Türk insanı ile özdeşleşmiş olan misafirperverlik, yardımseverlik, güleryüzlülük gibi kıymetli pek çok değerin tüm dünyaya kültür elçisi misali taşıyıcısı konumundadır.” diyen Ekşi, yolcularla direkt temas halinde olan kabin ekiplerinden de görevlerini bu bilinçle icra etmelerini beklediğini belirtti. “Kabin içinde bizi diğer havayollarından ayıran bu başarınız için sizleri tebrik ediyorum. Ancak, ‘daha iyisi herzaman mümkündür’ anlayışıyla kendimizi hergeçen gün daha da geliştirmeliyiz.” şeklinde sözlerine devam eden Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, kabin ekiplerinin en önemli iki vazifesinin uçuş emniyetini ve yolcu memnuniyetini sağlamak olduğunu ve ancak bu iki görev lâyıkıyla yerine getirildiği takdirde bir havayolunun başarılı sayılabileceğini vurguladı.

29 Ekim 2018 tarihinde açılacak İstanbul Yeni Havalimanı ile birlikte Türk Hava Yolları’nın operasyonel açıdan pek çok avantaja kavuşmakla birlikte yoğun bir rekabet ortamına gireceğinin de altını çizen Ekşi, 2018 yılının 2017’ye nazaran her anlamda çok daha başarılı geçeceğine duyduğu inancı ifade etti. “Bizi rakiplerimizden farklı kılan ve misafirlerimizi bize bağlayan şey, kabin içinde sizlerin eliyle gerçekleşen o tılsımlı insani dokunuştur. Bu dokunuşun anahtarı ise çehrelerinizdeki içten tebessümdür. Sizleri herzaman gülümserken görmek istiyorum. Son 15 yıl içerisinde 10 milyon yolcu taşıyan lokal bir havayolundan küresel bir oyuncuya dönüştük. Dünyadaki havayolları arasında 30. sırada yer alırken şimdi 13. sıradayız. Ancak, hedefimiz en kısa sürede ilk 10 içindeki yerimizi almak. ” diyen Ekşi, 2016 gibi zorlu bir yılın ardından, hangi kademede görev alırsa alsın tüm Türk Hava Yolları çalışanlarının “Bir Olunca” mottosunda ifadesini bulan ekip ruhuyla neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiş olduğunu hatırlatarak konuşmasını sonlandırdı.

Bilal Ekşi kabin memurlarıyla buluştu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (77)

Ala ~ 5 yıl önce
Why can not I work for you as an airline host, but I have experience and speak Arabic, English and Turkish language as well, and I was born in 1981, give me your chance to work

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Canıtın ~ 5 yıl önce
First of all you should be Turkish Citizen
teknik üvey mi ~ 5 yıl önce
dünyada diğer havayolu şirketlerine bakıldığında teknik birim el üstünde tutulur peki siz bizle neden biraraya gelmiyorunuz bilal bey, işe yeni giren bir hostes pas bilet hakkında bizim önümüze geçerken neden ortada yoksunuz bilal bey, peki thy a.o bir maaş prim alırken neden teknik daha fazlasını hak etti diyemiyorsunuz bilal bey, peki tüm bunlara rağmen neden kata airways ile teknik a.ş arasında personel alınmaması için anlaşma yapıyorsunuz bilal bey bu kadar mı değersiz teknik biriminiz ayıptır günahtır....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cabin crew ~ 5 yıl önce
Uçucu personelin pas bilet hakkı kadar doğal bişey olamaz. Kendinizi kabin memurlarıyla kıyaslamaktan vazgeçin artık. Sürekli o uçakta uçan biziz tabi ki de teknik bizden sonra gelecek. Pas hakkı verildiğine şükredin bence o bile fazla.
Pilottan ~ 5 yıl önce
Bir hava yollarını batıracak yada çıkaracak 2 birim vardır,teknik ve kokpit,kabin memuru çok kısa sürede yetiştirilebilir ancak kalifiye bir teknisyenin,pilotun yetişmesi ciddi bir zaman ve emek meselesidir adam okuyacak mezun olacak uçak altında çalışmaya başlayacak öğrenecek ilave eğitimler alacak,mezuniyet sonrası 2 sene daha belkide eğitimi devam edecek işe yarar hale gelebilmesi için,sen şimdi bu adamları sanki hava yolunun en önemsiz birimiymiş gibi taşeronlaştırıyorsun,değersizleştiriyorsun gerçekten komik,
Cabin Crew e :) ~ 5 yıl önce
Tatlım,hayatım,canımın içi senin kek dağıttığın uçağın ben motorunu değiştiriyorum bence tartışmamıza gerek yok ;) Haklının yanında olmaktansa bana dokunmayan yılan bin yaşasın modundasınız. Kabin ekibi özelleştiği gün tartışalım canım.
Cevap ~ 5 yıl önce
Abicim artik her birim kendini kabin memurlari ile kiyaslamaktan vazgecsin.Kabin memuru kisa zamanda yetisiyor olabilir ama unutmayin ki bu sektorun tiyatrocusu bel kemigi biziz.Memnuniyet ortamini olusturamazsak o yolcu gelmez yolcu teknigi bilmez yada ucak nasil ucuyor dikkat etmez verdigi iyi notta kotu notta kabin ekibine gore verilir devaminda bizle.ucar yada ucmaz bi yeterin artik.Tuttmussun pas biletten laf acmissin deli gibi ucuyoruz birakta pas hakkimiz olsun
Gm ~ 5 yıl önce
Bilal beye neden sizinle biraraya gelmedigi gibi vb. Sorular sormussunuz? Bilal bey sizin gm niz olmadigi icin olabilir mi acaba? Suraya yorum yazarken zahmet olmazsa bir düşünün.
Teknige cvp ~ 5 yıl önce
Canim sikayetin varsa motor degistirmek yerine baska alana yonel zorla motor degistirtmiyorlar sen olmazsan baska teknikci bulunur.Kendinizi cok kalifiye gormeyin her meslekten yiginla adam var bosta gezen pilotta dahil.Lisansin elinde olan saati olan resmi 692 pilot oldugunu havaciligin duayen koseyazarlarindan okuyup gorebilirsin.Devir artik farkli kalifiye adam cok herkesin yerini birileri alabilir.
teknik taşeron ~ 5 yıl önce
Bilal bey sizi biz taşeronların da yanında görmek isteriz. Sayın cumhur başkanımız bir şey daha dedi biz taşeronu aracıyı kaldırdık taşeron kanemicidir dedi bu sözlerin gereğini ne zaman gerçekleştireceksiniz elinizi tutanmı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Toplanti ~ 5 yıl önce
Muhtar toplantisi ilerde brokrat ve ulastirma bakanligina adayim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bende geliyorum ~ 5 yıl önce
Torpili bulursam eğer bende bu şirkete katılacağım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tegese ~ 5 yıl önce
Biz kadro ve ikramiye işi ne oldu Bilal efendi ? Garsonlara varda bize yokmu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin ~ 5 yıl önce
Türk Hava Yolları gibi Türkiye'nin gözbebeği bir şirketin üst yönetiminde olmanın getirdiği sorumluluk ve özveri eminim ki çok büyüktür. Lakin olur da birgün başka bir şirketi başarı merdivenlerine taşımak için bayrağınızı devretmeniz gerektiğinde, allah izin verirse biz hala burada çalışıyor olacağız. O yüzden şirketimizle ilgili koltuklarınızda aldığınız her karar bizim için çok değerli.Ancak fiziksel ve ruhsal sağlımızı koruyarak amaçlarımıza ulaşabiliriz.Bundan sonra da alacağınız ve uygulayacağınız kararları bu doğrultuda değerlendirmenizi ve bu konuyu gözardı etmemenizi dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seviye ~ 5 yıl önce
Böyle seviyeli yorumlar arada bir çıkıyor. Hakaret dolu icerikleri okumaktan bıktım.
THY ~ 5 yıl önce
Aynı beklentideyim güzel yorum
Bazıları ~ 5 yıl önce
İyi güzel hoşta bazıları kibirlerinden burnunun ucunu görmezken iyi evlerinin yolunu buluyorlar. Bu ne kibir arkadaş? Bu senin birşey olabildiğini değil , hiç birşey olamadığını gösterir. Kabin görevlilerinin çoğunda (lütfen görevini iyi yapan Ve Güleryüzlü olan arkadaşlar alınmasınlar) gördüğüm bu kimse kusura bakmasın yolcu için davranışlarınız kabul edilir değil ve komik duruyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kahraman ~ 5 yıl önce
Zaten çoğu torpille geliyor bu şirkete. Çok görmemek lazım
Yorumcu ~ 5 yıl önce
Memnun degilseniz cikarsiniz, Thy ilk 10 a degil ilk 3 e girecek. Herkes Thy de calismak icin can atiyo.böyle kaliteli hizmet sadece thy de var. Ayda bir yolcusuyum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ülke batık ~ 5 yıl önce
Dışarda iş yok aslan
ahh ~ 5 yıl önce
memnun degilsen ucmazsin!!
VAY YAVRUM VAY ~ 5 yıl önce
İnanının kıskançlık falan değil öyle şeyleri aşmış bir insan olarak söylüyorum ama bu ayrımcılık olmuyormu biraz çalışanlar arasında.Sırayla her departmanda çalışan arkadaşları aynı şekilde ağırlamanızı ve istişare etmenizi öneriyorum.saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000