24 Ocak 2017, Salı 10:28:54

Berlin'in yeni havalimanı bu sene de açılamıyor

Almanya'nın başkenti Berlin'de 2011'de faaliyete geçmesi planlanan yeni havalimanının açılışı bir kez daha ertelendi.
  • bu daha hiçbişey siz istanbul recep tayyip erdoğan uluslararası havalimanı açılınca görün berlini frankfurtu amsterdamı
  • Siz o havaalanini simdiden fuar alanina cevirin. Istanbul Grand faaliyete gecince sinek avlarsiniz. Demedi demeyin
  • Almanya'da Frankfurt Havalimanı'nı işleten Fraport şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Schulte'nin 3. havalimanı için yorumu: İstanbul'da yapılacak 150 milyon yolcu kapasiteli havalimanı, Frankfurt Havalimanı'nın büyümesine yavaşlatma etkisi yapacak. Bizim için daha düşük büyüme gerçekleşecek. Bu bizim için üstesinden gelinmesi gereken sınama olacak
  • Batı hayranları, Türkiye'nin attığı her adımı küçük gören, üçüncü havalimanını engellemeye çalışanlar, buna ne diyecekler acaba
  • Eğer bu gecikme su an Türkiye'de olsaydi yorumları görürdüm. Ne küfürler ve ithamlar dönerdi
  • Ta en başta inşaat yapılırken hata yapılmış olması lazım ki bu kadar sürede problemler halledilememiş olsun. Almanya gibi bir ülkede bu kadar sürede havalimanı yapılamaması da ilginç doğrusu. Fraport gibi adam akıllı bir şirkete verselerdi şimdiye kadar 3 tane Brandenburg Havalimanı yapılırdı ya hadi neyse.
  • Hatta 2012'nin Haziran ayinda yeni havalimanina ucak biletim bile vardi. Halen duruyor. "Selamsiz Bandosu" gibi oldu... Acaba koleksiyonerler bu bilete para verir mi ? :)
  • Bildiğim kadarıyla yangın söndürme sistemi tavandan değil tabandan sağlanacak şekilde değişik bir proje ile yapılıyor. Proje uygulanmaya başlandığında ise fayda sağlamadığı görülüyor. Ertelemenin nedeni bu olarak biliyorum fakat ardında başka şeyler var mıdır bilemeyiz.
  • İşte alman beceriksizliği
  • Üstün alman teknolojisi böyle bi şey işte. Bizdeki ne büyük aksaklıkların göz ardı edilip açılışların yapıldığını biliyoruz.

Almanya'nın başkenti Berlin'de yapımına 2006'da başlanan ve 2011'de açılması planlanan ancak açılışı defalarca ertelenen yeni havalimanının bu yıl da faaliyete geçemeyeceği bildirildi.

Berlin Belediye Başkanı Michael Müller ve Berlin Brandenburg Havalimanı Başkanı Karsten Mühlenfeld, Berlin Brandenburg Havalimanının, bu yıl için planlanan açılışının 2017'ye yetişmeyeceğini açıkladı.

Son ertelemeyle havalimanının açılışı beşinci kez ertelendi.

Şirket yönetimi, havalimanının yangın söndürme sisteminde sorun olduğu sonucuna vardı. Şirketten yapılan açıklamada, yangın durumunda bin 200 kapının çalışması için yeniden kablo döşenmesi gerektiği duyuruldu.

Mühlenfeld, havalimanının 2017 içinde açılmasının çok riskli olacağını belirtti. Belediye Başkanı Müller ise açılışın 2018 yılını geçmeyeceğini söyledi.

Boş kalma maliyeti: Aylık 17 milyon avro
Havalimanına şimdiye kadar 6,5 milyar avro harcandığı, havalimanının boş kalmasının maliyetinin her ay 17 milyon avro olduğu hesaplanıyor.

Havalimanının geleceğiyle ilgili bir sonraki toplantının 7 Şubat'ta yapılması planlanıyor.

2011'de açılacaktı
Berlin'de bulunan Schönefeld ve Tegel havalimanlarının yerine açılması planlanan Berlin Brandenburg Havalimanının açılışı ilk önce 2011 olarak belirlenmişti.

Berlin'in yeni havalimanı bu sene de açılamıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

bu daha başlangıç ~ 2 yıl önce
bu daha hiçbişey siz istanbul recep tayyip erdoğan uluslararası havalimanı açılınca görün berlini frankfurtu amsterdamı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Brandenburg ~ 2 yıl önce
Siz o havaalanini simdiden fuar alanina cevirin. Istanbul Grand faaliyete gecince sinek avlarsiniz. Demedi demeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
almanın sınavı ~ 2 yıl önce
Almanya'da Frankfurt Havalimanı'nı işleten Fraport şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Schulte'nin 3. havalimanı için yorumu: İstanbul'da yapılacak 150 milyon yolcu kapasiteli havalimanı, Frankfurt Havalimanı'nın büyümesine yavaşlatma etkisi yapacak. Bizim için daha düşük büyüme gerçekleşecek. Bu bizim için üstesinden gelinmesi gereken sınama olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
milli havacı ~ 2 yıl önce
Batı hayranları, Türkiye'nin attığı her adımı küçük gören, üçüncü havalimanını engellemeye çalışanlar, buna ne diyecekler acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyvah ~ 2 yıl önce
Eğer bu gecikme su an Türkiye'de olsaydi yorumları görürdüm. Ne küfürler ve ithamlar dönerdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
milli havacı ~ 2 yıl önce
Almanya bizim üçüncü havalimanı yapılmasın diye az uğraşmadı, geziler meziler yaptılar ama yemedi. 2006'dan bu yana Türkiye'de kaç havalımanı açılmış baksınlar. Üstelik birisi deniz doldurularak yapıldı
~ 2 yıl önce
Ta en başta inşaat yapılırken hata yapılmış olması lazım ki bu kadar sürede problemler halledilememiş olsun. Almanya gibi bir ülkede bu kadar sürede havalimanı yapılamaması da ilginç doğrusu. Fraport gibi adam akıllı bir şirkete verselerdi şimdiye kadar 3 tane Brandenburg Havalimanı yapılırdı ya hadi neyse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saka gibi ~ 2 yıl önce
Hatta 2012'nin Haziran ayinda yeni havalimanina ucak biletim bile vardi. Halen duruyor. "Selamsiz Bandosu" gibi oldu... Acaba koleksiyonerler bu bilete para verir mi ? :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mng ~ 2 yıl önce
O bilete 200 tl veririm
Yangın söndürme ~ 2 yıl önce
Bildiğim kadarıyla yangın söndürme sistemi tavandan değil tabandan sağlanacak şekilde değişik bir proje ile yapılıyor. Proje uygulanmaya başlandığında ise fayda sağlamadığı görülüyor. Ertelemenin nedeni bu olarak biliyorum fakat ardında başka şeyler var mıdır bilemeyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yunus ~ 2 yıl önce
İşte alman beceriksizliği

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ah Yunus, ah ~ 2 yıl önce
Alman titizliği omasın o? coni moni iyi açıklamış gerçi ama senin gibi kalın kafalıya ben de söyleyeyim: Her şey yerli yerinde olmadan ve düzgün çalıştığı onaylanmadan açmıyor el oğlu. Kısacası insan hayatına değer veriyor. Senin zihniyetindekiler bun beceriksizlik olarak görse bile.
coni moni ~ 2 yıl önce
Üstün alman teknolojisi böyle bi şey işte. Bizdeki ne büyük aksaklıkların göz ardı edilip açılışların yapıldığını biliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
6 sene ~ 2 yıl önce
üstün alman teknolojisi, 5 sene olarak planlanan projenin aksaklıklarını 6 senede giderememiş.
kimin conisisin :) ~ 2 yıl önce
Almanlar bile bu rezaleti bu kadar savunmuyorlar. Yalaka olmak böyle bir şey.
coni moni ~ 2 yıl önce
hızlı tren hatlarında ölenleri çabuk unutmuşsunuz. her şeyi bıraktım 15 günde biten asfaltımız, 1 yıl bile dayanmıyor. sen neyin kalitesini kıyaslıyorsun. ben düşünebiliyorum diye yalakaysam, sen de at gözlüklü çömarsın.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000