22 Ağustos 2017, Salı 13:03:23

Bayram için 42 bin uçak havalanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan '25 Ağustos-4 Eylül döneminde 7 büyük havalimanından 42 bin 109 uçuş gerçekleştirilecek' dedi.
  • Bayramda ailesinden ayri 12 ser saat mesai yapacak olan bizler icin hicbirsey dusundunuz mu sevgili thy ve tgs yonetimi?
  • Bir tane tebrik mesajı alamıyorsanız bitmişinizdir siz çok yazık valla
  • Kalkındığı, zenginleştiği iddia edilen ülkemiz 10 güne çıkarılan tatile ve kalkacak uçaklara bel bağlamış !
  • 42 bin ucak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması ve sezonun son tatili niteliğini taşıması nedeniyle yolların önceki yıllara göre daha kalabalık olmasını beklediklerini belirterek, "Havayolunu tercih eden vatandaşlarımız için 25 Ağustos-4 Eylül döneminde 7 büyük havalimanından 42 bin 109 uçuş gerçekleştirilecek." dedi.

"Havayollarında gereken önlemler alındı"

Kurban Bayramı'nda vatandaşların güvenliği için havayollarında da gereken önlemlerin alındığına dikkati çeken Arslan, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin bayram boyunca yoğun uçak ve yolcu trafiği beklenen havalimanlarında 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet için çalışmalarını sürdüreceğinin altını çizdi.

Havayolu şirketleri tarafından 25 Ağustos-4 Eylül'de 7 büyük havalimanında 42 bin 109 uçuş gerçekleştirileceğini dile getiren Arslan, şöyle devam etti:

"En yoğun uçak ve yolcu trafiği gerçekleşmesinin beklendiği Atatürk Havalimanı'ndan tatil boyunca 16 bin 568 uçak kalkış-iniş yapacak. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bu sayı 7 bin 718, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda ise 3 bin 708 olacak. Tatil yörelerimizden Antalya Havalimanı'na aynı dönemde 8 bin 54 uçak, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 3 bin 9, Milas Bodrum Havalimanı'na bin 540, Dalaman Havalimanı'na ise bin 512 uçak kalkış-iniş yapacak. Ayrıca havayolu şirketlerinin talepleri doğrultusunda ilave uçak seferleri için gerekli önlemler alındı."

Bayram için 42 bin uçak havalanacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Bayram hediyesi? ~ 5 yıl önce
Bayramda ailesinden ayri 12 ser saat mesai yapacak olan bizler icin hicbirsey dusundunuz mu sevgili thy ve tgs yonetimi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 5 yıl önce
Bir tane tebrik mesajı alamıyorsanız bitmişinizdir siz çok yazık valla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havagazı ~ 5 yıl önce
Kalkındığı, zenginleştiği iddia edilen ülkemiz 10 güne çıkarılan tatile ve kalkacak uçaklara bel bağlamış !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sakir ~ 5 yıl önce
42 bin ucak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sen ne yaptın ~ 5 yıl önce
Sen milyar sen milyon
Dual milli ~ 5 yıl önce
Ne kadar çok milli ve alt bilmem ne varmış öyle bu metinde

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000