21 Ocak 2023, Cumartesi 09:21:44

Bayraktar TB3 ne zaman envantere katılacak?

Baykar Savunma tarafından geliştirilen Bayraktar insansız hava araçları arasına yeni bir üye katılıyor. Bayraktar TB3 ismiyle çıkacak olan SİHA, gelecek dönemde hizmete girecek TCG Anadolu amfibi hücum gemisi üzerinde bulunan kısa pistten kalkış yapabilecek.
  • ülke bitmiş ekonomo bitik ne yapıyım iha yı 100 lerce amerikada türk mühenddis hepsine aynı imkan verilsin kıralını yaparlar
  • Diğer tün projeler hadi tamam da, Tcg’nin pistinden kalkacak iha… hadi kalkti inecek iha..kadir inanırı çağırın buraya. İM KAN SIZ. Çıkın açık açık söyleyin, f35’leri bekliyoruz diye.
  • Anadolu’nun hava savunması nasıl olacak?
  • Acaba TB-4 nasıl olacak? Eminim çalışmaları vardır.

Baykar Savunma tarafından geliştirilen Bayraktar insansız hava araçları arasına yeni bir üye katılıyor. Bayraktar TB3 ismiyle çıkacak olan SİHA, gelecek dönemde hizmete girecek TCG Anadolu amfibi hücum gemisi üzerinde bulunan kısa pistten kalkış yapabilecek. İşte Bayraktar TB3 üretim ve envantere giriş tarihi…

Bayraktar TB3 üretim ve envantere giriş tarihi açıklandı!

TCG Anadolu amfibi hücum gemisi, geçtiğimiz yıl suya indirildi. Son montaj işlemleri de yakın zamanda tamamlanarak son test süreci başladı. Fakat ABD ambargosu nedeniyle F-35 satışları süresiz rafa kaldırıldı. Türkiye de TCG Anadolu’yu SİHA ve helikopter gemisine çevirme kararı aldı.

Bu talebe karşılık geliştirme sürecine şekil verilen Bayraktar TB3 ise Bayraktar TB2’nin daha uzun, geniş, yüksek ve katlanabilen kanat yapısına sahip bir versiyonunu olarak karşımıza çıkacak. Tabii sabit kanat 2. versiyonu görmemiz mümkün.

Bayraktar TB3’ün getirdiği bir diğer önemli yenilik de fiyat-performans aralığını koruyarak TB2’nin neredeyse 2 katı kadar yük taşıyabilecek oluşu. Tabii bu durum tasarıma da etki ediyor. Zira kanatlara biraz daha fazla ağırlık binecek. Bu nedenle SİHA’nın arka ayaklarının gövde yerine kanat altına konumlandırıldığını görüyoruz.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’ın son yaptığı açıklamayla birlikte Bayraktar TB3 üretim ve envantere giriş tarihi belli oldu. Belirtilene göre önümüzdeki aylarda ilk uçuşu gerçekleştirilecek. Yıl sonuna kadarda seri üretime girecek. Yani 2023 sonuna gelmeden TSK envanterinde yerini alacak. (Shiftdelete)

Bayraktar TB3 ne zaman envantere katılacak?

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

aa ~ 1 yıl önce
ülke bitmiş ekonomo bitik ne yapıyım iha yı 100 lerce amerikada türk mühenddis hepsine aynı imkan verilsin kıralını yaparlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kolpa ~ 1 yıl önce
Diğer tün projeler hadi tamam da, Tcg’nin pistinden kalkacak iha… hadi kalkti inecek iha..kadir inanırı çağırın buraya. İM KAN SIZ. Çıkın açık açık söyleyin, f35’leri bekliyoruz diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırlısı ~ 1 yıl önce
Anadolu’nun hava savunması nasıl olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taş ~ 1 yıl önce
taş atarlak artık. Üzerinden uçak kalkmayab uçak gemimiz olacak.
Yorumcu ~ 1 yıl önce
Acaba TB-4 nasıl olacak? Eminim çalışmaları vardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000