02 Mart 2024, Cumartesi 10:45:28

Bayraktar AKINCI'dan tam isabet!

Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), milli olarak geliştirilen Çakır seyir füzesiyle gerçekleştirdiği test atışında 100 kilometre uzaktan deniz üstündeki hedefi tam isabetle vurdu.
  • Baykar da mühendis maaşı ne kadar bilen var mı?
  • Akıncı mı Tb2 mi?
  • Kendini koruyamayan, heryerden gorulen, acik ve kolay hedaef olan, mezil sorun olup yuksek irtifaya cikamayan, stealth (gorunmez) teknolojisinden uzak ilkel bir Iha dir

Baykar'dan yapılan açıklamaya göre, Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde yürütülen Bayraktar AKINCI Projesi kapsamında Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA'ya yerli olarak üretilen yeni mühimmat ve sistemlerin entegrasyonu başarıyla sürdürülüyor.

Bayraktar AKINCI, Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen Çakır seyir füzesiyle gerçekleştirilen bir atış testini daha başarıyla tamamladı. Dün Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi'nden kanat altında Çakır füzesiyle havalanan Bayraktar AKINCI, uzun menzilli atış testi icra etmek üzere Sinop'a yol aldı. Bayraktar AKINCI'nın Sinop Atış Alanı'nda 100 kilometre uzaktan ateşlediği Çakır seyir füzesi, Karadeniz üzerindeki hedefi tam isabetle vurdu. Atış testinde saatte 800 kilometre sürate ulaşan Çakır'ın hedefini vurduğu anlar büyük heyecanla takip edildi.

BAYRAKTAR AKINCI, STRATEJİK SEVİYEDE CAYDIRICILIĞINI ARTIRDI

Bayraktar AKINCI TİHA'ya yeni mühimmat ve sistemlerin entegrasyonu kapsamında Çakır seyir füzesinin entegrasyonu başarıyla devam ediyor. Milli jet motoruna sahip olan Çakır seyir füzesiyle Bayraktar AKINCI kilometrelerce mesafedeki stratejik kara ve deniz hedeflerine karşı yüksek etki gösterebilecek. Kullandığı mühimmatlar nitelik kazanarak çeşitlenen Bayraktar AKINCI, stratejik seviyede caydırıcılığını artırdı.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, konuya ilişkin olarak X'ten yaptığı paylaşımda, "Türk havacılığının altın çağı... Bayraktar AKINCI, Roketsan'ın geliştirdiği milli seyir füzesi Çakır'a entegre edilen arayıcı başlıkla gerçekleştirdiği ilk atış testini başarıyla tamamladı." ifadesini kullandı.

 

Bayraktar AKINCI'dan tam isabet!

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Maaş kaç ~ 1 ay önce
Baykar da mühendis maaşı ne kadar bilen var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Resimdeki ~ 1 ay önce
Akıncı mı Tb2 mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kendini koruyamayan ~ 1 ay önce
Kendini koruyamayan, heryerden gorulen, acik ve kolay hedaef olan, mezil sorun olup yuksek irtifaya cikamayan, stealth (gorunmez) teknolojisinden uzak ilkel bir Iha dir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akılfukarası ~ 1 ay önce
Telefonu akıllı diye kendide akıllı sanan akılfukarası
Fatco ~ 1 ay önce
Kudur…
Dustuler ~ 1 ay önce
Ukraynanin elindekilerin hepsi dusuruldu
.. ~ 1 ay önce
Daha iyisini sen yap.
... ~ 1 ay önce
Bu sınıfta stealth iha var mı? Olsaydı o da akıncı olurdu Hangi ülke vatandaşısın?
TR ~ 1 ay önce
Siz daha iyisini yaparsınız
Balkabağı ~ 1 ay önce
Laf etti balkabağı
Sen daha ~ 1 ay önce
iyisini yapana dek en iyisi bu sanırım !
Şeklinde ~ 1 ay önce
konuştu bir baltaya sap olamamış kişi!
Kaptan ~ 1 ay önce
Devletin bütün imkanları bunlara tahsis edildi. Yaptıkları anca bu kadar. Seçim öncesi reklam. Millet nasılsa anlamıyor. Atın durun.
hazımsız ~ 1 ay önce
soda iç

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000