04 Aralık 2023, Pazartesi 14:12:10

Baykar, TB2 sayesinde dünyanın en büyükleri arasına girdi

Baykar, Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI) tarafından açıklanan 2022 gelirlerine göre dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firması arasında yer aldı.
  • Dünyanın en büyük 100 firmasından biri olsa ne yazar,kayınpederi sayesinde ülke her açıdan iyice kötüye gidiyor!
  • O esnada bizdeki muhalifler: maket bunlar maket
  • Reklam ve torpil; damat kim tutar seni

Baykar, Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI) tarafından açıklanan 2022 gelirlerine göre dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firması arasında yer aldı. Baykar, özellikle Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı (SİHA) ihracatındaki başarılarıyla öne çıktı.

SIPRI raporuna göre dünya genelindeki en büyük 100 savunma sanayi firması arasında 4 Türk şirketi bulunuyor. Baykar, 2022 gelirlerini bir önceki yıla göre yüzde 94 artırarak 1 milyar 420 milyon dolarlık geliriyle listede 76. sıraya yerleşti. Baykar, aynı zamanda gelirini en fazla artıran firma oldu.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, teknolojik odaklanmanın başarılarının anahtarı olduğunu belirterek, özellikle Bayraktar TB2 SİHA gibi tek bir ürüne odaklanarak dünyanın en iyisini yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Şirket, 2022'de 250 milyon doları bulan AR-GE yatırımlarıyla üretim kapasitesini artırdı ve 33 ülkeyle ihracat anlaşmaları imzaladı.

Bayraktar, Türk savunma sanayisinin küresel düzeyde önem kazandığını vurgulayarak, Baykar'ın başarısının Türkiye'nin savunma sektöründeki etkisini artırdığını belirtti. Türk savunma sanayisi, teknolojiye odaklanma ve artan ihracat ile uluslararası alanda güçlü bir konum elde ediyor.

Baykar, TB2 sayesinde dünyanın en büyükleri arasına girdi

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Havagazı ~ 3 ay önce
Dünyanın en büyük 100 firmasından biri olsa ne yazar,kayınpederi sayesinde ülke her açıdan iyice kötüye gidiyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamd olsun ~ 3 ay önce
Türkiye düşmanı muhalefet ve muhalifler için her açıdan kötüye gidiyor çok şükür. En son ellerinde arpalık yaptıkları belediyeler kalmıştı. Millet artık uyandığı için oralardanda kovulacak bu haramzadeler.
çapsız muhalefet ~ 3 ay önce
O esnada bizdeki muhalifler: maket bunlar maket

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çapsız muhalefet yazana ~ 3 ay önce
Birileri de yerli ve milli diyordu sonra kamera,motor,elektronik aksamın yurtdışından ithal edildiği ortaya çıktı buna ne diyeceksin peki sahibinin sesi? Vergi vermemesi, devlet şirketi varken piyasada tekel olması,karşılıksız teşvikler vs de cabası da senin gibi kula kulluk edenler anlamaz!
Takunya ~ 3 ay önce
Muhalefetin ve tebasının en son savunması sanırım şöyle olacak...Aslında kamera elektronik parça motor bunların hammaddesi doğa ana hepsi topraktan çıkıyor bunlar sadece bunları alıp montaj ediyorlar... la muhalefet ve güruhu valla acınacak haldesiniz
Bravo ~ 3 ay önce
Çok güzel iş,savaşta bol bol düşsün ki bol bol satalım, gelsin dolarlar. Ölen de yok, temiz iş…
Takunya'ya ~ 3 ay önce
Asıl acınacak halde olanlar para ve çıkar için sahibi ne derse ona inanan senin gibilerdir. Bu ülke damadın yaptığı gibi dışardan alınan destekle 40 sene F 16 yaptı kimse yerli ve milli demedi,aradaki fark ne peki?
Hep reklam ~ 3 ay önce
Reklam ve torpil; damat kim tutar seni

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkmen ~ 3 ay önce
Bir bitmediniz.
1. ~ 3 ay önce
İlk olarak reklam yapmak yada yaptırmak ayıp bir şey değil.İkincisi ilk 100 savunma sanayi firması arasında girmek kolay değil.Emek ve zaman ister.Bunlarda ayıp bir şey değildir.Ama senin gibilerin ne kadar emek verildiği bildiği halde burda ahlaksızca trollük yapması çok ayıp bir şey.
takunya ~ 3 ay önce
Kişi kendinden bilir işi diye boşuna dememişler... reklamda torpilde sizin eko nun eline su dökemezler
Saldım çayıra ~ 3 ay önce
Bu işe kim üzülür ilki dışarıdaki düşmanlar diğeri içerideki düşmanlar. çok şükür ikisine de gücümüz yetiyor
Saldım çayıra ~ 3 ay önce
Bu işe kim üzülür ilki dışarıdaki düşmanlar diğeri içerideki düşmanlar. çok şükür ikisine de gücümüz yetiyor
Takunya yazana ~ 3 ay önce
Reklam ve torpilde kimin eline su dökülmeyeceğini 20 yıldır gayet güzel görüyoruz,ülkenin hali ortada hamdolsun...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000