21 Eylül 2019, Cumartesi 08:45:08

Bayburt-G.Hane Havalimanı'nda son durum ne?

Gümüşhane'nin Köse ilçesi Salyazı köyünde, temeli dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından atılan Bayburt - Gümüşhane Havalimanı'nda yapım çalışmaları tüm hızla sürdürülüyor.
  • Havacılık camiasından bir Bayburt lu olarak söyleyebilirimkin. Bugün ekonomik şartlar ve bölgenin potansiyeli düşünüldüğünde ne yazık ki atıl bir yayılım olacaktır. Bu paraya orada bir fabrika kurulsa oranın vatandaşına daha büyük hizmet edilmiş olurdu.
  • Arkadaşlar, evet bu iki şehrin çok fazla nüfusu yok ama istanbulda ve avrupada yaşayan gurbetçi sayısı 1 milyonun üzerinde. Ayrıca Erzurum, Trabzon Erzincan ve Orgi’ye de çok iyi alternatif olacak. Bu illere artık hava muhalefetli iptal olmaz ve seferler buradan yapılır. Geniş bir coğrafyayı rahatlatır. Emin olun o uçaklar boş kalmaz...
  • bizim köye de lazım nüfus 200 ama yıllık 800.000 yolcu garantisi olabilir yeter ki yandaş kazansı ivrindi den selam
  • Bu şehirlerin nüfusu nedir? Her kasabaya havalimanı yapacak parası yok bu ülkenin. Trabzon ve Erzurum havalimanları çoktan yeterliydi.
  • Bir koye pistin yapimi son surat devam ederken. Sabiha Gokcende isler neden boyle yavas ilerliyor akil mantik almiyor.
  • Yeni Zafer havaalanı geliyor.

Gümüşhane'nin Köse ilçesi Salyazı köyünde, temeli dönemin Başbakanı Binali Yıldırım tarafından atılan Bayburt - Gümüşhane Havalimanı'nda yapım çalışmaları tüm hızla sürdürülüyor. Yaklaşık 300 milyon liraya ihale edilen, yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli havalimanının 2020’de tamamlanması planlanıyor. Pist uzunluğunun 3 kilometre, genişliğinin de 60 metre olması ve 2 milyon yolcuya hizmet verilmesi beklenen Bayburt - Gümüşhane Havalimanı, özellikle sahil şeridinde hava şartları nedeniyle iniş yapamayan uçaklara alternatif olacak.

“Bölgeye çok şey katacak”

Bayburt- Gümüşhane Havalimanı'nda beraberindeki Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Halil Murat ve İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu ile birlikte incelemede bulunan Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, yüklenici firma olan Bayburt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk ve teknik ekibinden çalışmalar hususunda brifing aldı.

Bayburt - Gümüşhane Havalimanı'nın 4 şehre alternatif oluşturabilecek noktada yer aldığını belirten Vali Epcim, “Şu anda çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar bu yıl 2 ay daha devam edecek. Önümüzdeki yıl içerisinde de özellikle üst yapıya ilişkin terminal binasının ihalesi yapılarak yıl içerisinde bu binanın tamamlanmasına dönükte bir hedef çalışmamız olacak. Bu hedef gerçekleştirildiğinde, yani pis alanının asfalt çalışmaları, beton çalışmaları tamamlandıktan sonra terminal binasının da tamamlanmasına müteakip havalimanı hizmet vermeye başlamış olacak” dedi.

Havalimanındaki üst yapı çalışmalarının 2020 yılında tamamlanacağını da sözlerine ekleyen Vali Epcim, “Bu yıl içerisinde yapılacak çalışmaları tamamlayacağız. 2020 yılı içerisinde de üst yapıya ilişkin çalışmalar tamamlandıktan sonra inşallah Bayburtlular, Gümüşhaneliler çok daha rahat bir şekilde memleketlerine ulaşmış olacaklar. Ayrıca bölgemizin ciddi bir turizm potansiyeli var. Turizm potansiyelinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız da çok hızlı bir şekilde ilimize gelmiş olacaklar. Ben bu vesileyle destek veren başta Cumhurbaşkanımıza, ulaştırma bakanlarımıza ve müteahhit firma yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Bayburt- Gümüşhane Havalimanı

Gümüşhane ile Bayburt arasındaki Salyazı mevkiinde yapımı devam eden havalimanı, yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca projesi hazırlanan, 285 milyon lira bütçeli havalimanı, 3 bin metre uzunluğunda, 60 metre genişliğinde pist; 300 metre uzunluğunda, 120 metre genişliğinde apron ve 265 metre uzunluğunda, 24 metre genişliğinde taksiruttan oluşacak. Gümüşhane'ye 67, Bayburt'a ise 47 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanı projesinin 2020 yılında bitirilmesi planlanıyor.Bayburt-G.Hane Havalimanı'nda son durum ne?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Aksek ~ 28 gün önce
Havacılık camiasından bir Bayburt lu olarak söyleyebilirimkin. Bugün ekonomik şartlar ve bölgenin potansiyeli düşünüldüğünde ne yazık ki atıl bir yayılım olacaktır. Bu paraya orada bir fabrika kurulsa oranın vatandaşına daha büyük hizmet edilmiş olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı Bayburtlu ~ 27 gün önce
Kesinlikle katılıyorum.Malasef atıl bir havalimanı olacak.Yazık devletimin parasıyla hunharca yatırım yapana.Sadece şirketlere rant saglamak için verilen bir proje.
Önemli ~ 28 gün önce
Arkadaşlar, evet bu iki şehrin çok fazla nüfusu yok ama istanbulda ve avrupada yaşayan gurbetçi sayısı 1 milyonun üzerinde. Ayrıca Erzurum, Trabzon Erzincan ve Orgi’ye de çok iyi alternatif olacak. Bu illere artık hava muhalefetli iptal olmaz ve seferler buradan yapılır. Geniş bir coğrafyayı rahatlatır. Emin olun o uçaklar boş kalmaz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGU TZX Rize ~ 27 gün önce
Erzurumdan başkasına alternatif olmaz, diğerleri birbirinin seçeneği...ERZ 1.800, KÖSE 1.600 m. RAKIM.
Cadet ~ 28 gün önce
bizim köye de lazım nüfus 200 ama yıllık 800.000 yolcu garantisi olabilir yeter ki yandaş kazansı ivrindi den selam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nüfus ~ 28 gün önce
Bu şehirlerin nüfusu nedir? Her kasabaya havalimanı yapacak parası yok bu ülkenin. Trabzon ve Erzurum havalimanları çoktan yeterliydi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cesur Yürek ~ 28 gün önce
Devletin bizden aldığı paralarla bir değil on tane havalimanı yapılır.sizin gibi gereksiz insanlar yüzünden zaten ülke gelişmiyor
laz &gaz ~ 28 gün önce
iste senin kafan bu kadar basiyor, hic dusunme bu sehirlerin gurbetcisi coook. mevcut ikamet az olabilir. gelen giden yogunluga bak sen
Son surat ~ 29 gün önce
Bir koye pistin yapimi son surat devam ederken. Sabiha Gokcende isler neden boyle yavas ilerliyor akil mantik almiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamil ~ 28 gün önce
Sırf istanbul havaalanı yolcu kaybetmesin diye, Sabiha Gökçen havaalanının 2.pisti bilerek bitirilmiyor
İga ~ 27 gün önce
İga ya rant saglamak lazım eğer hızlandırılırsa İga nin dolarcıkları eksilir.Zaten İga da DHMİ yok olmazsınıda istemez galiba buyuklerimiz
Yeni Zafer ~ 29 gün önce
Yeni Zafer havaalanı geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000