19 Ocak 2015, Pazartesi 08:02:33

BAŞBAKAN'DAN GECE UÇUŞ MÜJDESİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, devrim mahiyetinde bir adım daha attıklarını belirterek, "İlk defa gece uçuş kapasitesine sahip ambulans helikopterimizi devreye sokuyoruz. Dünyada sadece 13 ülkede olan bir kapasite. Sadece 13 ülkede var, bir de Türkiye'de var" dedi.
  • her zamanki gibi Show dan başka bir şey değil...adamlar uzayı terk ettiler biz hala helikopter gece görüşüyle uçacak diye seviniyoruz...eehh millette yiyor nasıl olsa
  • Ya arkadaş millet nerelere uzay aracı gönderiyor 10 sene bekliyor bir şey öğrenebilmek için bizde 10 yıl önceki teknolojiyi şimdi kullanmaya başladığımızı halkımıza pazarlıyoruz söz konusu olması bile saçmalıkken koca başbakan dile getiriyor ne diyim ki
  • Bu işin ihalesi ne zaman yapılacakmış acaba?? Yoksa mevcut işi yürüten THK'na ihalesiz bir şekilde mi verilecek??? Bu durumda adama sormazlar mı "ihalesi sadece gün doğumu gün batımı VFR şartlarda uçacak helikoperler için yapılan işe, diğer katılımcılar da madem gece de uçuş olacaktı bizim fiyatlarımız daha farklı olurdu" deme hakkı olmaz mıydı?? Hele şayet bir de gece uçuşları için THK'na mevcut ücretlerinden daha yüksek bir saatlik ücret ödeyecek olurlarsa tam ihaleye fesat karıştırmanın daniskası olur. Unutmayalım bu kurumun Başkanı olacak O. Yıldırım ve 7 yandaşı rüşvet almakta hapse atılmış, şartlı salıverilen Genel Müdürü Volkan Yılmazer de kurumdan Kovulmuştur... Kovulmasının sebebi işleri çok iyi yapmış olması mıdır sizce??? Dip Not: Davutoğlu'nun marifetmiş gibi anlattığı şeyler (gece uçuşları) yeni yapılan 5 yıllık Ambulans ihalesi taslak sözleşmesinde zaten iş tanımı içerisine alınmış olan görevlerdi!!!
  • 1996 yılından bugüne kadar kara havacılığı pilotları zaten gece görüş gözlüğü ile uçuyorlardı. Ambulans helikopteri pilotlarının büyük çoğunluğu zaten bu işi yıllardır layıkı ile yerine getiren pilotlardan oluşmaktadır. Bu işi yeni başarmış gibi lanse etmek düşündürücü. Ambulans helikopterin ilk ihale edildiği zamandan beri konuşulan ama bir türlü hayata geçirilmeyen hususlardır bunlar. Sebep: zamanında çıkarılamayan bir yönetmelik ve kendi ekibine güvenmeyen yöneticiler ve tabii ki bu işten ekmek yiyen ve daha çok uçuş ekibi istihdam etmek zorunda kalacak ihaleye teklif veren firmaların yöneticileri.sonuç: seçim yatırımı. Exbeechpilot.
  • THK na teşekr edecek gerekçe nedir anlayamadım.İhalede verdiği saçma sapan teklifle SKYLINE şirketinin batmadına sebep oldu.Zararına bir işi ancak devlet kurumları yapar zaten...sonra ekonominin çarkları neden dönmüyor diye ağlarız.
  • Sağlık Bakanlığı aracılığıyla halkımıza bu hizmeti veren helikopterlerin sahibi THK'na da teşekkür etmek gerekir.
  • çok insanın canını kurtardı,cebinde beş kuruş parası olmayan garip gurebayı yıllardır taşıyor bu helikopterler, daha da yaygınlaşsın her ile 1 tane olsun devletin gücü buna yeter.
  • Allah razı olsun, Bu helikopterler sayesinde eşim ve çocuklarım hayattalar.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, devrim mahiyetinde bir adım daha attıklarını belirterek, "İlk defa gece uçuş kapasitesine sahip ambulans helikopterimizi devreye sokuyoruz. Dünyada sadece 13 ülkede olan bir kapasite. Sadece 13 ülkede var, bir de Türkiye'de var" dedi.

Sahil Dolgu Sahası'nda düzenlenen törende, sağlık bakanlığı Ambulans Dağıtım Töreni ile Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin açılışını gerçekleştiren Davutoğlu, annesini 3 yaşındayken Konya'nın köyünden doktora yetişemediği için kaybettiğini anlattı.

Davutoğlu, "Konya'nın merkezine yetişememiş bir annenin evladı olarak, işte bu Türkiye ile gurur duyuyoruz ve bütün vatandaşlarımıza şu taahhütte bulunuyoruz; İnşallah bundan sonra her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, ülkemizin neresinde olursa olsun, hangi şartlarda olursa olsun karlı bir yerdeyse kar paleti taşıyan ambulanslarla dağlarda bayırlardaysa oraya ulaşacak helikopterlerle uzaklardaysa onları getirecek uçaklarla ambulans uçaklarla sağlık hizmeti görecekler" diye konuştu. (t24)

BAŞBAKAN'DAN GECE UÇUŞ MÜJDESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

haknm ~ 7 yıl önce
her zamanki gibi Show dan başka bir şey değil...adamlar uzayı terk ettiler biz hala helikopter gece görüşüyle uçacak diye seviniyoruz...eehh millette yiyor nasıl olsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Ya arkadaş millet nerelere uzay aracı gönderiyor 10 sene bekliyor bir şey öğrenebilmek için bizde 10 yıl önceki teknolojiyi şimdi kullanmaya başladığımızı halkımıza pazarlıyoruz söz konusu olması bile saçmalıkken koca başbakan dile getiriyor ne diyim ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir bilen... ~ 7 yıl önce
Bu işin ihalesi ne zaman yapılacakmış acaba?? Yoksa mevcut işi yürüten THK'na ihalesiz bir şekilde mi verilecek??? Bu durumda adama sormazlar mı "ihalesi sadece gün doğumu gün batımı VFR şartlarda uçacak helikoperler için yapılan işe, diğer katılımcılar da madem gece de uçuş olacaktı bizim fiyatlarımız daha farklı olurdu" deme hakkı olmaz mıydı?? Hele şayet bir de gece uçuşları için THK'na mevcut ücretlerinden daha yüksek bir saatlik ücret ödeyecek olurlarsa tam ihaleye fesat karıştırmanın daniskası olur. Unutmayalım bu kurumun Başkanı olacak O. Yıldırım ve 7 yandaşı rüşvet almakta hapse atılmış, şartlı salıverilen Genel Müdürü Volkan Yılmazer de kurumdan Kovulmuştur... Kovulmasının sebebi işleri çok iyi yapmış olması mıdır sizce??? Dip Not: Davutoğlu'nun marifetmiş gibi anlattığı şeyler (gece uçuşları) yeni yapılan 5 yıllık Ambulans ihalesi taslak sözleşmesinde zaten iş tanımı içerisine alınmış olan görevlerdi!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
1996 yılından bugüne kadar kara havacılığı pilotları zaten gece görüş gözlüğü ile uçuyorlardı. Ambulans helikopteri pilotlarının büyük çoğunluğu zaten bu işi yıllardır layıkı ile yerine getiren pilotlardan oluşmaktadır. Bu işi yeni başarmış gibi lanse etmek düşündürücü. Ambulans helikopterin ilk ihale edildiği zamandan beri konuşulan ama bir türlü hayata geçirilmeyen hususlardır bunlar. Sebep: zamanında çıkarılamayan bir yönetmelik ve kendi ekibine güvenmeyen yöneticiler ve tabii ki bu işten ekmek yiyen ve daha çok uçuş ekibi istihdam etmek zorunda kalacak ihaleye teklif veren firmaların yöneticileri.sonuç: seçim yatırımı. Exbeechpilot.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
THK na teşekr edecek gerekçe nedir anlayamadım.İhalede verdiği saçma sapan teklifle SKYLINE şirketinin batmadına sebep oldu.Zararına bir işi ancak devlet kurumları yapar zaten...sonra ekonominin çarkları neden dönmüyor diye ağlarız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Sağlık Bakanlığı aracılığıyla halkımıza bu hizmeti veren helikopterlerin sahibi THK'na da teşekkür etmek gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
süperr ~ 7 yıl önce
çok insanın canını kurtardı,cebinde beş kuruş parası olmayan garip gurebayı yıllardır taşıyor bu helikopterler, daha da yaygınlaşsın her ile 1 tane olsun devletin gücü buna yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
118.5 ~ 7 yıl önce
Allah razı olsun, Bu helikopterler sayesinde eşim ve çocuklarım hayattalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000