07 Ocak 2022, Cuma 14:38:13

Barbaros Şansal'ı darp davasında karar açıklandı

Modacı Barbaros Şansal'ın 2017 yılında Atatürk Havalimanı'nda darbedilmesi davasında mahkeme 12 sanığa beraat bir sanığa para cezası verdi.
  • Ülkede adalet olmadığının resmi belgesidir. Adalet olmayan yerde devlet olmaz. Adalet yoksa devlet de Yoktur. Madem devlet yok. O zaman bizde kendi cezamızı kendimiz veririz bundan sonra.
  • Çok yazık'ın yazdıklarını iyi okur ve anlarsan buradaki tek Türk'ün sen olmadığını da anlarsın. Adam "Rumlara ve Yunanlılara rezil olduk" diyor, sen ne diyorsun. Kimse Türkiye Cumhuriyeti'nin kanunlarının üzerinde olamaz. Birisine ceza verilecekse onun cezasını hukuk verir.
  • Ellerinize kollarınıza sağlık yiğitler. Türkiyeden beslenip Türkiyeyi kötüleyen parazitlere güzel bir ders verdiniz.
  • mesela yolcu size kabinde kokpitte saldırsa aynı şey olcak TK arkanızda dahi durmaz gerçek bu dostlar o yüzden karşılık verin güvenmeyin hukukmuş şirketmiş kimse arkanızda durmaz burası avrupa amerika değil
  • Yaşanan olay zırvalığın daniskasıdır, hukuk zaten olmadığı için lafını bile etmiyorum. Barbaros'un sarf ettiği sözler kabul edilebilir değil zaten ancak cezası mahkemece verilmelidir. Burada örgütlü bir suç görüntüsü var, toplu halde gelen adamlar, kapı açılır açılmaz yaşanan nümayiş vs. ciddi bir asayiş sorununa işaret ediyor. Oradaki güvenliğin sağlanmasından sorumlu yöneticilerin ifadesine başvurulup görevi ihmal konusu araştırılmalıdır. Ayrıca uçak başına gelenlerin esasen orada ne işlerinin olduğu dikkatle incelenmeli, amirleri tarafından mı gönderildi, kendi başlarına mı oraya geldiler detaylı incelenmelidir. Yapmak istersen ciddi bir soruşturma yaparsın ama niyetin yok anlaşılan. Ayrıca kameralar önünde cereyan eden bir hadise bile 5 yılda böyle çözulemiyorsa vay halimize...
  • Ben de birine kıl oluyorum, doversem ceza almam demek ki.
  • İşte tgs personeli. Ne bekliyorsunuz bunlardan. Hizmet mi unutun gitsin.
  • Alışılagelmiş bir karar..
  • Beraat kararı şaşırtıcı değil de 2500 tl para cezası caydırıcı mı yaptırıcı mı diyeceğim ama alkollü araç kullanmanın cezası da 1823 tl...İyi ki bu ülkeyi adında adalet olan bir parti yönetiyor!
  • Adalete bak havagazı gibi

Modacı Barbaros Şansal'ın 2017 yılında Atatürk Havalimanı'nda darbedilmesi davasında mahkeme 12 sanığa beraat bir sanığa para cezası verdi.

Modacı Barbaros Şansal 2016 yılını 2017 yılına bağlayan gece sosyal medya hesabından yaptığı bir video paylaşımında “B… boğul Türkiye” sözleri nedeniyle büyük tepki toplamıştı. Tepkilerin ardından Şansal hakkında gözaltı kararı verilmişti.

2 Ocak 2017'de Kıbrıs’tan İstanbul Atatürk Havalimanı’na inen uçaktan çıktığı esnada Şansal’ın onlarca kişi tarafından darbedildiği iddia edilmişti.

Başlatılan soruşturma kapsamında olaya karışan 13 kişinin havalimanında yer hizmetleri personeli olduğu tespit edilerek dava açılmıştı.

2 SANIĞI AFFETMİŞTİ

Bakırköy 26. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında bazı sanık avukatları ile 3 tutuksuz sanık hazır bulundu.

Duruşmada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı Barbaros Şansal’ın 2 sanık hakkındaki şikayetinden vazgeçtiğini belirterek beraatlerini talep etti. Savcı diğer 11 sanığın ise çeşitli suçlardan değişen oranlarda hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Savcının mütalaasının ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Yasin Böcekli’nin ‘basit yaralama’ suçundan 2 bin 500 TL adli para ile cezalandırılmasına karar verdi. Verilen para cezasında hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Mahkeme 12 sanık hakkında ise beraat ve açılan davanın düşmesi kararını verdi.

Barbaros Şansal'ı darp davasında karar açıklandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Bu olay ~ 7 ay önce
Ülkede adalet olmadığının resmi belgesidir. Adalet olmayan yerde devlet olmaz. Adalet yoksa devlet de Yoktur. Madem devlet yok. O zaman bizde kendi cezamızı kendimiz veririz bundan sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıncı'ya ~ 7 ay önce
Çok yazık'ın yazdıklarını iyi okur ve anlarsan buradaki tek Türk'ün sen olmadığını da anlarsın. Adam "Rumlara ve Yunanlılara rezil olduk" diyor, sen ne diyorsun. Kimse Türkiye Cumhuriyeti'nin kanunlarının üzerinde olamaz. Birisine ceza verilecekse onun cezasını hukuk verir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çok güzel ~ 7 ay önce
Ellerinize kollarınıza sağlık yiğitler. Türkiyeden beslenip Türkiyeyi kötüleyen parazitlere güzel bir ders verdiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İçme Sen Arab ~ 7 ay önce
mesela yolcu size kabinde kokpitte saldırsa aynı şey olcak TK arkanızda dahi durmaz gerçek bu dostlar o yüzden karşılık verin güvenmeyin hukukmuş şirketmiş kimse arkanızda durmaz burası avrupa amerika değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KABİLE ~ 7 ay önce
Yaşanan olay zırvalığın daniskasıdır, hukuk zaten olmadığı için lafını bile etmiyorum. Barbaros'un sarf ettiği sözler kabul edilebilir değil zaten ancak cezası mahkemece verilmelidir. Burada örgütlü bir suç görüntüsü var, toplu halde gelen adamlar, kapı açılır açılmaz yaşanan nümayiş vs. ciddi bir asayiş sorununa işaret ediyor. Oradaki güvenliğin sağlanmasından sorumlu yöneticilerin ifadesine başvurulup görevi ihmal konusu araştırılmalıdır. Ayrıca uçak başına gelenlerin esasen orada ne işlerinin olduğu dikkatle incelenmeli, amirleri tarafından mı gönderildi, kendi başlarına mı oraya geldiler detaylı incelenmelidir. Yapmak istersen ciddi bir soruşturma yaparsın ama niyetin yok anlaşılan. Ayrıca kameralar önünde cereyan eden bir hadise bile 5 yılda böyle çözulemiyorsa vay halimize...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bzjd ~ 7 ay önce
Ben de birine kıl oluyorum, doversem ceza almam demek ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 7 ay önce
İşte tgs personeli. Ne bekliyorsunuz bunlardan. Hizmet mi unutun gitsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne olacaktı ki ~ 7 ay önce
Alışılagelmiş bir karar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ceza ~ 7 ay önce
Beraat kararı şaşırtıcı değil de 2500 tl para cezası caydırıcı mı yaptırıcı mı diyeceğim ama alkollü araç kullanmanın cezası da 1823 tl...İyi ki bu ülkeyi adında adalet olan bir parti yönetiyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sacit ~ 7 ay önce
Adalete bak havagazı gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000