29 Temmuz 2021, Perşembe 17:34:37

Bangkok'daki havalimanı hastaneye çevriliyor

Tayland'da sağlık yetkilileri, ülkede artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka ve can kayıpları nedeniyle başkent Bangkok'taki havalimanlarından birindeki kargo binasında, büyük bir geçici hastane kurma çalışmalarına başladı.
  • Öyle olmaz. Pistin ortasına yapacaksın hastaneni. Bilmiyorsan bizden öğren
  • bu kadar katı politika uygula gelen herkesi karantinaya al ama git sinovac aşısı vurdur! şimdi yalvar yakar biontech tedarik etmeye başladılar! şükürler olsun ki uğur şahin türk ki bize öncelik tanıdı yoksa durumumuz vahimdi
  • Pisti kırıp yapsanıza hastaneyi. Hemen boş bina bulup hazıra konmuşsunuz!
  • çok saçma neden terminalleri hastane yapıyorsunuz ki pistleri kırın onun üstüne yapın ama pardon orada bizdeki gibi satılmışlar yok. yazık kimin ortadoğu cehennemiyse artık.
  • Bundan bize ne ya...sacmaladiniz iyice
  • Yahu olur mu öyle şey, pistleri kırıp üzerine sahra hastenesi yapmaları daha isabetli olurdu.

Tayland'da sağlık yetkilileri, ülkede artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka ve can kayıpları nedeniyle başkent Bangkok'taki havalimanlarından birindeki kargo binasında, büyük bir geçici hastane kurma çalışmalarına başladı.

Tayland'da son 24 saatte tespit edilen 17 bin 669 vaka ile ülkede salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara geçti.

Ülkede virüs nedeniyle son 24 saatte 165 kişi yaşamını yitirirken Covid-19 vakalarından 7 bin 875'i ile virüse bağlı 127 can kaybı Bangkok'ta kaydedildi.

Covid-19 salgınından etkilenen binlerce vatandaşın kullanımındaki hastanelerde yer kalmaması sebebiyle Bangkok'un Uluslararası Don Mueang Havalimanı'ndaki kargo binasında geçici hastane kurma çalışmalarına başlandı.

İşçilerin, şilte ve yastıklarla karton kutu malzemelerinden yapılmış yatakların serildiği 1800 yataklı hastaneyi iki hafta içinde tamamlayacağı belirtildi.

Yurt içi ve bölgesel bir merkez olan havalimanı, neredeyse tüm iç hat uçuşları iki hafta önce iptal edildiği için oldukça az kullanılıyor.

Tayland'da Covid-19 gelişmeleri

Bangkok ve çevresindeki illerde, iki haftadan fazla süredir gece sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

Yetkililer, Bangkok bölgesinde yaklaşık 6 bin 100 hastanın yatak beklediğini söylerken bunlardan 103'ünün durumunun kritik, 1410'unun orta şiddette ve 4 bin 662'sinin hafif semptomlara sahip olduğu bildirildi.

Tayland'da salgının başından bu yana toplam 561 bin 30 vaka ve virüse bağlı 4 bin 562 ölüm kaydedildi. Vakaların yüzde 90'ından fazlası nisan ayında başlayan dalga sırasında rapor edildi.

Ülke çapında 16,6 milyon doz aşı uygulanan Tayland, bu yıl içinde 100 milyon doz aşı sağlamayı ve nüfusunun yüzde 70'ini aşılamayı umuyor.

Swiss Humanitarian Aid (İsviçre İnsani Yardım), salgınla mücadeleye yardımcı olmak için dün Bangkok'a 100 solunum cihazı ve bir milyondan fazla antijen testi gönderirken İngiltere'nin iki hafta içinde 415 bin doz AstraZeneca aşısı göndereceği belirtildi.

Diğer yandan, ABD hükümeti tarafından bağışlanan 1,5 milyon doz Pfizer aşısı 31 Temmuz'da Tayland'a ulaşacak.

Kamboçya, Tayland sınırını kapattı

Öte yandan, virüsün Delta varyantının hızla yayılması, Kamboçya'nın Tayland sınırını kapatmasına ve 8 ilde sokağa çıkma yasağı ve hareket kısıtlamaları getirmesine neden oldu.

Kamboçya Başbakanı Hun Sen, sınırın 12 Ağustos'a kadar ticari trafik dışında her şeye kapatılacağını söyledi.

Kamboçya Sağlık Bakanlığı, ülkedeki salgında son 24 saatte 765 vaka ve 11 ölüm bildirdi.

Kamboçya'da salgının başlangıcından bu yana toplam 75 bin 917 vaka görüldü, virüs nedeniyle 1350 kişi hayatını kaybetti.

Bangkok'daki havalimanı hastaneye çevriliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Bize sorun ~ 2 ay önce
Öyle olmaz. Pistin ortasına yapacaksın hastaneni. Bilmiyorsan bizden öğren

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BB ~ 2 ay önce
Bundan bize ne? Sanki çok önemli!!
sinovac ~ 2 ay önce
bu kadar katı politika uygula gelen herkesi karantinaya al ama git sinovac aşısı vurdur! şimdi yalvar yakar biontech tedarik etmeye başladılar! şükürler olsun ki uğur şahin türk ki bize öncelik tanıdı yoksa durumumuz vahimdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sinovac ~ 2 ay önce
Babasının hayrına tanımdı ugur şahin mi ne karın agrısı ise!!!
Beleşçiler ~ 2 ay önce
Pisti kırıp yapsanıza hastaneyi. Hemen boş bina bulup hazıra konmuşsunuz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
w ~ 2 ay önce
çok saçma neden terminalleri hastane yapıyorsunuz ki pistleri kırın onun üstüne yapın ama pardon orada bizdeki gibi satılmışlar yok. yazık kimin ortadoğu cehennemiyse artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bize ne ~ 2 ay önce
Bundan bize ne ya...sacmaladiniz iyice

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sadece kargo binası mı? ~ 2 ay önce
Yahu olur mu öyle şey, pistleri kırıp üzerine sahra hastenesi yapmaları daha isabetli olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000