01 Şubat 2013, Cuma 08:38:17

"BALTACILAR UÇAK DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTI"

Mursi "Baltacı olarak adlandırılan gruplar, olayları görüntülemek üzere Port Said Hapishanesi üzerinde uçan askeri bir uçağı düşürmeye çalıştı" dedi.
  • Osmanli zamanindan kalan bir sokak orgutlenme bicimi. Bir capulcu ordusu, kucuk paralar karsiligi vatandaslari baltaliyorlar. Mubarek cok kullandi baltacilari. Morsi'nin kendiside baskan secildikten sonra baltacilari kullandi gostericilere karsi. Simdi sikayet ediyor.

Almanya ziyareti kapsamında ülkede yaşayan Mısır toplumunun temsilcileriyle bir araya gelen Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, ''Baltacı olarak adlandırılan gruplar, olayları görüntülemek üzere Port Said Hapishanesi üzerinde uçan askeri bir uçağı düşürmeye çalıştı'' dedi.

Askeri uçağın hapishane yakınlarındaki evlerin çatılarından ateş açılarak düşürülmeye çalışıldığını kaydeden Mursi, her gün çok sayıda silah ele geçirildiğini ve silahlardan bazılarının füze gibi tehlikeli silahlar olduğunu vurguladı.

Mursi, ''vatandaşları şiddet olaylarına karşı korumak için Kanal illeri olarak adlandırılan Port Said, İsmailiye ve Süveyş'te olağanüstü hal ve sokağa çıkma yasağı uygulamak zorunda kaldığını'' ifade etti.

Şiddeti durdurma anlaşması

Bu arada ülke genelindeki şiddet olaylarına son verilmesi amacıyla Ezher'in başlattığı girişim, ülkedeki farklı siyasi ve dini gruplardan destek gördü. Siyasi partiler ve kilise temsilcileri, şiddet olaylarının bitirilmesi amacıyla Ezher tarafından hazırlanan metni imzaladı.

Ezher'in girişimiyle imzalanan metinde, insan haklarının önemi vurgulanarak şiddet olayları, kan dökülmesi ve yıkıcı eylemlere teşvik kınanıyor.

Metinde ayrıca, siyasi taleplerin, barışçıl yollarla dile getirilmesi, özellikle ihtilaf durumunda ciddi diyalog üsluplarına bağlı kalınması çağrısı yapılıyor.

"BALTACILAR UÇAK DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTI"

Yorumlar

Baltacilar ~ 11 yıl önce
Osmanli zamanindan kalan bir sokak orgutlenme bicimi. Bir capulcu ordusu, kucuk paralar karsiligi vatandaslari baltaliyorlar. Mubarek cok kullandi baltacilari. Morsi'nin kendiside baskan secildikten sonra baltacilari kullandi gostericilere karsi. Simdi sikayet ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000