23 Kasım 2017, Perşembe 10:56:09

Balon uçuşlarına kış engeli

Kapadokya'da 5 gündür gerçekleştirilemeyen sıcak hava balon turları, hava muhalefeti nedeniyle bugün de iptal edildi.
  • Senin aşkın bir balon ahahahahha
  • Kaza olduğunda yaptığım yorumu yine yazıyorum. “Kaza olması mı gerekiyor, hava kışa dönünce balon uçuşlarını durdurmak bu kadar mı zor, birileri para kazanacak diye” Yeter Kaza olmadan sezonu kapatın. SHGM sezonu kapatır mısın?
  • Milli balon yapsak? Yani bunlar bile ithal
  • Yani?

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da sıcak hava balon uçuşları, olumsuz hava koşullarından dolayı 5 gündür yapılamıyor.

Bölgenin, peribacaları ve doğal kaya oluşumları ile kaplı vadilerinin sergilediği manzarayı gökyüzünden izlemek isteyen turistler için düzenlenen sıcak hava balon turları, 18 Kasım'dan bu yana erteleniyor.

Yılda yaklaşık 300 gün uçuş yapılabilen bölgede, kış şartlarının kendini göstermesiyle ortaya çıkan rüzgar, sis ve yağış, uçuşun gerçekleştirilmesini engelliyor.

Sabah saatlerinde Göreme, Uçhisar, Zelve dolaylarında etkili olan sis nedeniyle uçuşların iptal edildiğini kaydeden firma yetkilileri, kış şartlarında zaman zaman uçuşlarda aksamalar yaşandığını, hava tahmin raporlarındaki ilk verilere göre sıcak hava balon turlarının yarın yapılabileceğini belirtti.

Bölgedeki uçuşlar, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Nevşehir Koordinatörlüğünün değerlendirmesi sonucu hava şartlarının elverişli olması durumunda verilen izinle yapılabiliyor.

Balon uçuşlarına kış engeli

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Fadime ~ 1 yıl önce
Senin aşkın bir balon ahahahahha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Her ~ 1 yıl önce
Kaza olduğunda yaptığım yorumu yine yazıyorum. “Kaza olması mı gerekiyor, hava kışa dönünce balon uçuşlarını durdurmak bu kadar mı zor, birileri para kazanacak diye” Yeter Kaza olmadan sezonu kapatın. SHGM sezonu kapatır mısın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ~ 1 yıl önce
Tamam abi. Şimdi hemen kırmızı düğmeye basayımda mı kapatayım yoksa sabaha bıraksak olur mu abi? Nasıl yapalım ?
Milli Balon ~ 1 yıl önce
Milli balon yapsak? Yani bunlar bile ithal

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 1 yıl önce
Yani?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000