11 Haziran 2021, Cuma 15:53:03

Bakü uçuşlarına yoğun ilgi... Biletler tükendi!

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı Bakü uçuşlarına ilgiyi artırırken, Türkiye’nin iki maçını oynayacağı Bakü şehri için uçak bileti aramalarında 5 kat, bilet fiyatlarında ise yüzde 130’a varan artış yaşandı.
  • Merhaba, haberin son paragrafında insanları yanıltıcı eksik bir bilgi paylaştığınızı belirtmek isterim. Azerbaycana Türk vatandaşları ancak EuroCup Türkiye müsabakalarına maç bileti ibraz etmesi, Çipli kimlik veya pasaport şartıyla ve 72 saat içerisinde alınmış PCR testi ile seyahat edebiliyorlar.

Bugün İtalya'da başlayacak Avrupa Futbol Şampiyonası’nda millilerimizi yalnız bırakmak istemeyen ve milli coşkuyu kardeş ülke Azerbaycan’da yaşamak isteyenler, Bakü'de oynanacak maçlar için uçak biletlerine büyük ilgi gösterdi.

Enuygun’un verilerine göre şampiyonada milli takımımızın ilk turda Galler ve İsviçre ile Bakü’de oynayacağı maçlar öncesinde Azerbaycan uçak bileti fiyatlarında yüzde 130’lara varan artış oldu.

Açıklamada Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye’nin gruptaki iki maçını oynayacağı Bakü şehri uçak biletlerine ilginin büyük olduğunu belirten Enuygun Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, “Millilerimiz gruptaki diğer maçlarında 16 Haziran’da Galler ve 20 Haziran’da İsviçre ile Azerbaycan’ın Bakü şehrinde oynayacak. Her iki maçın yapılacağı tarihler arasında Bakü uçak biletlerine büyük ilgi var. Haziran ayında Azerbaycan uçak bileti aramaları 5 kat artarken, bu tarihler arasında ortalama 850 TL olan bilet fiyatları 2.098 TL’ye kadar yükseldi." ifadelerini kullandı.

"Pasaportsuz, kimlik kartıyla gidilebilir"

Azerbaycan’a Türk vatandaşlarının pasaportsuz, çipli kimlik kartlarıyla seyahat edebileceğini hatırlatan Hacıbayramoğlu, “Azerbaycan’a havayoluyla yani Bakü üzerinden pasaport olmadan çipli kimlik kartıyla seyahat edilebilir. Futbol coşkusu ve komşu ülkeyi keşfederek yurt dışı seyahatini pasaportsuz yapma imkanı Bakü’ye ilgiyi arttırdı. Pasaportsuz seyahat fırsatı nedeniyle önümüzdeki aylarda da Azerbaycan seyahatlerindeki artışın sürmesini bekliyoruz." açıklamasını yaptı.

Bakü’de oynanacak maçlarda yüzde 50 kapasite ile seyirci alınacağı açıklanmıştı. Azerbaycan’a gitmek isteyen Türk vatandaşları, 72 saat öncesinde alınmış negatif PCR testiyle pasaportsuz yeni çipli kimlik kartıyla seyahat edebiliyor.

Bakü uçuşlarına yoğun ilgi... Biletler tükendi!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bir Dost ~ 13 gün önce
Merhaba, haberin son paragrafında insanları yanıltıcı eksik bir bilgi paylaştığınızı belirtmek isterim. Azerbaycana Türk vatandaşları ancak EuroCup Türkiye müsabakalarına maç bileti ibraz etmesi, Çipli kimlik veya pasaport şartıyla ve 72 saat içerisinde alınmış PCR testi ile seyahat edebiliyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000