02 Aralık 2015, Çarşamba 14:35:07

Bakan Ünal: "Yakıt desteği devam edecek"

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, NTV canlı yayınına gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Ünal'a ilk olarak sınırı ihlal edilen uçağın düşürülmesiyle başlayan Türkiye-Rusya krizinin turizme yönelik etkileri soruldu.
  • Batacak firmaları siz mi çıkaracaksınız ? İşsiz ve dolayısı ile parasız kalan vatandaşa siz mi bakacaksınız? KEŞKE GERÇEK HAYAT ROMANLARDAKİ GİBİ OLSA...EDEBİYAT GÜZEL BİR SANAT DALIDIR....
  • aynen haklsıın bence gelemsinler hatta uçuşları ve otelleri tamamen kapatalım!!!

Rusya ve İran'ın fiili olarak Suriye'nin içerisinde olmasının bölgede başka krizleri de çıkardığını belirten Ünal, uçak krizinin turizm sezonunun sonunda olmasını avantaj olarak nitelendirdi.

Ünal, "Uçağının düşürülmesinden sonra Rusya'nın aldığı bazı kararlar var. Olay sonrası hemen sektör temsilcileriyle temasa geçtik. Bizim için avantaj olan şu oldu; bunun turizm açısından sezon sonunda gerçekleşmiş olması ve diğer taraftan süreç içerisinde Türkiye'nin Suriye sınırlarının aynı zamanda NATO sınırlarında olması ve angajman kuralları gereği haklı olduğu bir konuyla karşı karşıya bulunmamız. Bu bizim dünyaya anlatabileceğimiz bir şey" diye konuştu.

Ünal, "Her kriz aynı zamanda fırsattır. Türkiye'ye Rusya Federasyonu'ndan 4.5 milyon turist geliyor. Bunun yüzde 75'i Antalya'yı tercih ediyor. Bizim için önemli olan Antalya'ydı. Sektör temsilcileriyle bir araya geleceğiz. Almayı düşündüğümüz tedbirler var, sektörün krizden etkilenmemesi için. Krize anında müdahale edildi bu nedenle sektör temsilcilerinin rahat olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

'YAKIT DESTEĞİ DEVAM EDECEK'

Rus turist sayısındaki azalmanın sadece uçak krizine bağlı olmadığını dile getiren Kültür ve Turizm Bakanı, "Sayıdaki düşüş, son 1.5 yıldan beri Rusya'nın yaşadığı iç ekonomik daralmayla da ilgili. Bu uçağın düşürülmesiyle ilgili değil. Zaten sezonda değiliz" dedi.

Bakan Ünal: "Yakıt desteği devam edecek"

Facebook Yorum

Yorumlar

batacaklar ne olacak ~ 5 yıl önce
Batacak firmaları siz mi çıkaracaksınız ? İşsiz ve dolayısı ile parasız kalan vatandaşa siz mi bakacaksınız? KEŞKE GERÇEK HAYAT ROMANLARDAKİ GİBİ OLSA...EDEBİYAT GÜZEL BİR SANAT DALIDIR....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aynen ~ 5 yıl önce
aynen haklsıın bence gelemsinler hatta uçuşları ve otelleri tamamen kapatalım!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000