21 Eylül 2018, Cuma 17:36:56

Bakan Pekcan A400M kokpitinde

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ni ziyaret etti.
  • Bu organizasyon IDEF’e ve Airshow’lara rakip olma derdinde sanki
  • Bu uçağın fiyatı 150 milyon euro, taşıdığı yük 37 ton , bu uçağın yerine Ukrayna üretimi An70 uçağı ortak üretseydik,An70 in fiyatı 70 milyon dolar,taşıdığı yük 50 tona yakın,yani daha hesaplı, ayrıca teknolojik kazanımımız olurdu,
  • şimdi yeni reklam spotu bu oldu herhalde..millet geçim derdinde kasap et peşinde...

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ni ziyaret etti.

Pekcan, Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Anadolu Ajansının global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST İstanbul alanını gezdi.

Bakan Pekcan'a, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar eşlik etti. Pekcan, Baykar standında insansız hava araçları ve kontrol edildikleri yer kontrol istasyonu hakkında bilgi aldı.Ruhsar Pekcan, burada operatör koltuğuna oturdu. Daha sonra ASELSAN standına geçen Pekcan, şirketin tasarlağı kokpit, uydu sistemleri ve İhtar anti-drone sistemini inceledi.

Türk Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan ve "uçan kale" olarak nitelendirilen yeni nesil nakliye uçağı A400M uçağını gezen Pekcan, pilot koltuğuna oturdu.

Festival kapsamında gerçekleştirilen sunumlardan birine konuk olan Pekcan, burada kısa bir konuşma yaptı. Teknoloji ve teknolojiye dayalı ürünlerin ekonomi açısından taşıdığı önemi vurgulayan Pekcan, önümüzdeki dönemde bu alanı güçlü şekilde desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Pekcan, festival alanı gezerken çocuklarla fotoğraf çektirdi.

Bakan Pekcan A400M kokpitinde

Facebook Yorum

Yorumlar

Mehmet ~ 5 ay önce
Bu organizasyon IDEF’e ve Airshow’lara rakip olma derdinde sanki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğrucu davut ~ 5 ay önce
Bu uçağın fiyatı 150 milyon euro, taşıdığı yük 37 ton , bu uçağın yerine Ukrayna üretimi An70 uçağı ortak üretseydik,An70 in fiyatı 70 milyon dolar,taşıdığı yük 50 tona yakın,yani daha hesaplı, ayrıca teknolojik kazanımımız olurdu,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ykzo ~ 5 ay önce
şimdi yeni reklam spotu bu oldu herhalde..millet geçim derdinde kasap et peşinde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000