27 Nisan 2022, Çarşamba 17:04:36

Bakan Koca: "Uçakta maske zorunluluğu yok"

Sağlık kuruluşları ve toplu taşıma dışında maske kullanım zorunluluğu kaldırıldı, ancak uçak yolculuğuna ilişkin kafa karışıklığı ortaya çıkınca Sağlık Bakanı açıkladı: Uçakta maske zorunluluğu yok.
  • Sn. Bakan bırakın da şirketler karar versin bu işe, toplu taşımacılıkta var da, uçakta neden olmayacak? Zaten uçak koltuk mesafeleri full economy uçaklarında tıkış, tıkış en azından kara taşıtlarında cam açılıyor temiz hava giriyor uçak daha riskli.
  • Uçak toplu uçurma herhalde??
  • Ne kadar mantıklı bir karar!!
  • Tamam işte toplu taşımaya dahil olduğu için vakalar 1000 altına düşene kadar maskeye devam.!
  • Değilmiş bir şey daha öğrendik...
  • Yokta madem neden her uçağa 300 400 tane torba torba maske yüklemesi yapiliyor kim zengin ediliyor yeter artık kaldırın uçaklara maske yuklemesinide
  • bu yaştan sonra uçakla seyehat ederken toplu olarak taşınmamış olduğumuzu öğrendim, sayın bakanımıza müteşekkirim bu aydınlanmayı bize yaşattığı için. Allah sonumuzu hayretsin. Bir THY yöneticisi dün uçaklarda maske kaldırılmasına sevineceğini açıkladı ve hemen ardından bilim kurulumuzda aynı görüşü desteklemiş olacak ki sayın sağlık bakanımızda uçakla yolcu taşımanın toplu taşıma girmeyeceği aydınlanmasını yaşattı bize. ne güzel ülkemde her karar ne kadarda çabuk alınıyor. neydi o öyle eskiden enine boyuna düşünülüp kılı kırk yararak en doğru kararlar alınmaya çalışılırdı, ne gerek vardı yani ki.
  • Turkish Banana Republic den gene sasirtan kafa karistiran bir haber daha ...
  • Bizim şirketten hiç bir haber gelmediğine göre takmaya devam
  • Peki maskenin bundan haberi var mı?

Sağlık kuruluşları ve toplu taşıma dışında maske kullanım zorunluluğu kaldırıldı, ancak uçak yolculuğuna ilişkin kafa karışıklığı ortaya çıkınca Sağlık Bakanı açıkladı: Uçakta maske zorunluluğu yok.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dünkü kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamayla, kapalı alanlarda maske kullanımı zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu. Erdoğan'ın açıklamasında muallakta kalan konulara ise bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklık getirdi.

Aydın ziyaretinde konuya ilişkin soruları yanıtlayan Koca "Maske kullanımı ulaşım ve sağlık kuruluşları haricinde gönüllülük esasıyla sürdürülecektir. Aşıda hatırlatma 65 yaş üstü ve diğer kırılgan grupları korumakla yükümlüyüz. Hatırlatma dozlarını ihmal etmemeliler. Risk gördükleri yerlerde maskeyle kendilerini korumalılar. Öte yandan öksürük, burun akıntısı, halsizlik gibi herhangi bir üst solunum yolu enfeksiyon belirtisi olan kişiler, maske takarak etrafındakileri korumalılar" dedi.

'BİLİM KURULU SON KEZ TOPLANDI'

Bakan Koca, "Maske kullanım zorunluluğunun uçakları da kapsayıp kapsamadığı" sorusu üzerine de sadece toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarında vaka sayısı 1000'in altına inene kadar olmak üzere maske kullanımının sürdüğünü, onun dışında hiçbir alanda maske kullanımı olmayacak şeklinde açıklama yapıldığını hatırlattı. "Dolayısıyla bunun içine uçaklar da eğitim de kapalı alanlar olmak üzere tüm kurumlar da girmiş olur" diyen Koca, salgınla birlikte maskenin koruyucu olduğunun, enfeksiyon bulaştırmayı önlediğinin artık öğrenildiğine dikkati çekti.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Sağlık Bakanı Koca, "Bilim Kurulu görevini tamamladı mı?" sorusu üzerine, kurulun dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabulüyle son toplantısını yapmış olduğunu ifade etti.

Bakan Koca: "Uçakta maske zorunluluğu yok"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

gürkan ~ 3 ay önce
Sn. Bakan bırakın da şirketler karar versin bu işe, toplu taşımacılıkta var da, uçakta neden olmayacak? Zaten uçak koltuk mesafeleri full economy uçaklarında tıkış, tıkış en azından kara taşıtlarında cam açılıyor temiz hava giriyor uçak daha riskli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vay arkadaş ~ 3 ay önce
amma dert ettin ya uçakta sana cam açma diyen mi var? aç püfür püfür git :):)
Fark var ~ 3 ay önce
Uçaktaki hava sürekli yenileniyor
A350 ~ 3 ay önce
Uçak toplu uçurma herhalde??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allah akıl versin ~ 3 ay önce
Ne kadar mantıklı bir karar!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cahil ~ 3 ay önce
Tamam işte toplu taşımaya dahil olduğu için vakalar 1000 altına düşene kadar maskeye devam.!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hangar ~ 3 ay önce
Değilmiş bir şey daha öğrendik...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 3 ay önce
Yokta madem neden her uçağa 300 400 tane torba torba maske yüklemesi yapiliyor kim zengin ediliyor yeter artık kaldırın uçaklara maske yuklemesinide

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 3 ay önce
bu yaştan sonra uçakla seyehat ederken toplu olarak taşınmamış olduğumuzu öğrendim, sayın bakanımıza müteşekkirim bu aydınlanmayı bize yaşattığı için. Allah sonumuzu hayretsin. Bir THY yöneticisi dün uçaklarda maske kaldırılmasına sevineceğini açıkladı ve hemen ardından bilim kurulumuzda aynı görüşü desteklemiş olacak ki sayın sağlık bakanımızda uçakla yolcu taşımanın toplu taşıma girmeyeceği aydınlanmasını yaşattı bize. ne güzel ülkemde her karar ne kadarda çabuk alınıyor. neydi o öyle eskiden enine boyuna düşünülüp kılı kırk yararak en doğru kararlar alınmaya çalışılırdı, ne gerek vardı yani ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)- ~ 3 ay önce
Turkish Banana Republic den gene sasirtan kafa karistiran bir haber daha ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Walkaround ~ 3 ay önce
Bizim şirketten hiç bir haber gelmediğine göre takmaya devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mutlu son :) ~ 3 ay önce
Peki maskenin bundan haberi var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000