19 Eylül 2020, Cumartesi 13:01:13

Bakan Karaismailoğlu'nun kayıt olduğu okul 'tanıdık' çıktı

Ulaştırma Bakanı, Bakan Yardımcısı ve DHMİ Genel Müdürü’nün pilotaj eğitimi için Vizyon Havacılık’ı seçtikleri ortaya çıktı. Şirket, Melih Gökçek’in 5 günde bir ihale verdiği, 1.5 liralık fidanı belediyeye 14 liraya satan Çam Grup iştiraki olarak biliniyor.
  • Gereksiz gündem.
  • Vizyon genel müdürü alemi cihan gelse istifa eder yine yanlış patlak işin altına imza atmaz:))) Adamdan yüz bin liralık eğitim aldık da 100 lira indirim yapmadı vicdansız. imzası olmadan da lisans alamıyorsun. Hele ki böyle büyük adamlara eğitim verecek de geride usulsüz işe fırsat verecek, içiniz rahat olsun arkadaşlar. Bak bunu okursa bendi hatırlar kendi belki.
  • hangi zihniyet o bahsettiğin? akp mi?
  • Yaw arkadaş önce işini yap bir sürü sorun var
  • Neden bu ekonomik ağır kriz? Neden bu ekonomik buhran?
  • hold short on RWY .. pardon devam edin sayın genel müdürüm
  • Tk yeni ucus isletme baskani ve genel mudur yardimcisi hayirli olsun
  • Kabin memuru egitimi almiyorlar da pilot egitimi aliyorlar?
  • Her şeye karşı. Her şeyi eleştiren ve beğenmemezlik almış başını gidiyor.
  • Arkadaşlar her insanın eğitim alma hakkı var. Ücretini verir vermez . Bu hiç kimseyi ilgilendirmez. Sektör pandemiden dolayı zor durumda ise bakan ne yapsın. Havacılık bütün dünyada zor durumda.Biraz insaf be insaf

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin ile Ulaştırma Bakan Yardımcısı ve Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Fatih Sayan hep birlikte pilotaj eğitimi almaya başladı. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; Havacılık sektörünün en tepesindeki 3 ismin eğitim için tercih ettikleri kurum son dönemde yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen Vizyon Havacılık.

3 devlet adamının en az 13 bin dolarlık PPL (Private Pilot Licence) eğitim bedelini ödeyip ödemediği merak ediliyor. Eğitimle ilgili tüm prosedürleri, Vizyon Havacılık'la bağlantıları DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin yürütüyor. 3'lünün teorik eğitimleri büyük oranda tamamladıkları, sağlık kontrolünden geçtiği ve Kapadokya Havalimanı’nda eğitim uçuşlarına başladıkları öğrenildi.

YAVAŞ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Vizyon Havacılık, Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra yaptığı suç duyurusuyla gündeme gelmişti. Yavaş, başkanlıktan istifa ettirilen Melih Gökçek'in, 23 milyon 645 bin TL'ye belediyeye 15 uçak ve 1 helikopterden oluşan bir filo kurduğunu ortaya koymuş ve belediyenin zarara uğratıldığını belgelemişti.

Suç duyurusunda, tamamına yakını Vizyon Havacılık ve bağlı olduğu Çam Grup Dış Ticaret A.Ş.'den alınan uçaklara, piyasa araştırması yapılmadan değerinden fazla para ödendiği iddia edilmişti. İşletilmeyen uçakların bakımları belediyeye 8 milyon 83 bin TL'ye mal olmuş, 15 Temmuz'dan hemen sonra Vizyon Havacılık'a yok pahasına geri satılmıştı.

Yavaş, Belediye Meclisi'nin Temmuz ayı toplantısında yine Çam Grup'la ilgili diğer iddiaları şöyle dile getirmişti: “Firma 1 lira 50 kuruştan aldığı 1 milyon fidanı 14 lira 90 kuruşa ASKİ'ye satmış. Bilirkişiler ‘Orman Genel Müdürlüğü'nden bedelsiz alınabilirdi' diyor. Uçak ve helikopter, bunlar da şu anda savcılıkta. ASKİ bütçesinin zararı 42 milyon 324 bin lira.”

5 GÜNDE 1 İHALE ALMIŞTI

Çam Grup'un sahibi Ali Okan Çam, Gökçek döneminde belediye iştiraki olan BelBeton'un yönetim kurulunda görev aldı. AKP kongresine katılıp sosyal medya hesaplarından paylaştı. Çam Grup, 2013'ten Gökçek'in istifa ettiği 2017'ye kadar ihalelerin yüzde 98'i ASKİ'den aldı. iki yıl içerisinde belediyeden toplam 450 milyon liralık tam 150 ihale aldı Yani yaklaşık 5 günde bir ihale kazandı.

2014'TE KURULDU

Vizyon Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Çam Grup çatısı altında 2014 yılında kuruldu. Sektörde çok yeni olan ve pek tanınmayan şirketin 2018'de Esenboğa Havalimanı'nda büyük bir hangar açabilmesi ve Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay'ın açılış törene katılması dikkat çekmişti. Vizyon Havacılık Genel Müdürü Ferhat Yenibertiz, aynı törende ay sonunda pilotaj eğitimlerine başlayacaklarını da müjdelemişti.

İLK OLARAK ALİ KIDIK DUYURMUŞTU

Öte yandan AirportHaber Genel Koordinatörü Ali Kıdık geçtiğimiz hafta kaleme aldığı "Tüm sektör ve çalışanları adına haykırıyorum..." başlıklı yazısında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ile DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin'in sektörün sorunlarına yönelmek yerine pilotaj kursu aldığını ifade ederek eleştirmişti. 

Kıdık, "Ey ulaştırma bakanı, ey bakan yardımcısı, ey DHMİ genel müdürü bugün pilot okuluna gidip pilot olma yolunda ilerliyor olabilirsiniz. Ama unutmayın pilotluğunuz sektör battığı anda işe yaramaz. Siz yarın bulunduğunuz makamlardan indiğinizde, sektörde pilot olarak iş bulamazsınız." demişti.

Bakan Karaismailoğlu'nun kayıt olduğu okul 'tanıdık' çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

Gereksiz gündem. ~ 1 ay önce
Gereksiz gündem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beni hatırlar:))) ~ 1 ay önce
Vizyon genel müdürü alemi cihan gelse istifa eder yine yanlış patlak işin altına imza atmaz:))) Adamdan yüz bin liralık eğitim aldık da 100 lira indirim yapmadı vicdansız. imzası olmadan da lisans alamıyorsun. Hele ki böyle büyük adamlara eğitim verecek de geride usulsüz işe fırsat verecek, içiniz rahat olsun arkadaşlar. Bak bunu okursa bendi hatırlar kendi belki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hangi ~ 1 ay önce
hangi zihniyet o bahsettiğin? akp mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beynim yandı ~ 1 ay önce
Yaw arkadaş önce işini yap bir sürü sorun var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hâlâ anlayamayan var mı? ~ 1 ay önce
Neden bu ekonomik ağır kriz? Neden bu ekonomik buhran?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik ~ 1 ay önce
Tüm dünya havacılığının net bir şekilde yaşadığı ortak kader de o yüzden. Yani şu habere bakınca zannedersin tüm dünya havacılığı güllük gülistanlık da sadece biz bu haldeyiz sanar. Arkadaş bu yorumları gerçekten düşünerek mi yazıyorsunuz benim aklım almıyor. Ya tüm dünyada olup bitenlerden bi habersiniz ya da sırf buraya adrenalin olsun diye komik yorumlar yazıyorsunuz.
zor iş ~ 1 ay önce
hold short on RWY .. pardon devam edin sayın genel müdürüm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayirli olsun ~ 1 ay önce
Tk yeni ucus isletme baskani ve genel mudur yardimcisi hayirli olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden ~ 1 ay önce
Kabin memuru egitimi almiyorlar da pilot egitimi aliyorlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cacık ~ 1 ay önce
Her şeye karşı. Her şeyi eleştiren ve beğenmemezlik almış başını gidiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bunda be var ~ 1 ay önce
Arkadaşlar her insanın eğitim alma hakkı var. Ücretini verir vermez . Bu hiç kimseyi ilgilendirmez. Sektör pandemiden dolayı zor durumda ise bakan ne yapsın. Havacılık bütün dünyada zor durumda.Biraz insaf be insaf

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000