20 Ekim 2020, Salı 14:08:00

Bakan Karaismailoğlu'ndan hava trafik kontrolörleri günü kutlaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Hava kontrolörleri sayesinde sivil ve askeri tüm uçakların kalkışlarından uçuşlarına, iniş trafiğinden, hava şartlarına kadar her türlü parametreleri an be an takip edilmekte, yolcularımız emniyetli bir şekilde seyahat etmektedir" dedi.
  • Büyük bir fedakarlıkla çalışan arkadaşlar genç yaşta hastalık sahibi oldular. 35 yaşında bir çok tansiyon hastası var. Deprem oldu, pandemi oldu ama ofisler terk edilmedi.işi doğası gereği ekip arkadışınla sosyal mesafeli çalışamıyorsun. Bu nedenle hepimiz ciddi risk altındayız. Açıklamalara gelince Dünyanın en stresli mesleği olduğu söylenir fakat yıllardır özlük haklarıyla ilgili hiçbirşey yapılmadı. Yapılan iş teknik bir iş olmasına rağmen hala GİH kapsamındadır. Kurum içinde sevilmeyen hatta nefret edilen bir birimiz ama çalışanın hakkını vermek gerekir.
  • Sagol goçum.
  • gününüz kutlu olsun
  • Ben de özlük hakları olmayan; Devletin en tepesinden bile tebrik alsa da hala mevzuatında bir meslek tanımı olmayan; Liyakatsiz yöneticiler ve diyer birimler altında ezilmeyen; Hiç bir eğitim faaliyetine erişemese bile kendini geliştirmek için çırpınan; Ülkenin her yerine başkalarının hataları yüzünden de olsa ailesini bırakıp görevlendirmeyle giden;daha sayısız sorunluya ve soruna rağmen işini severek yapabilen arkadaşlarıma hayranım. Bu işi özveriyle yapan tüm meslektaşlarımı kutlarım.
  • Ankara tatcaya tebrikler.. Meslek itibarı için güzel çalışıyorlar.. istanbul tatcaya selam pasta üflemeye devam..
  • Teşekkürle sayın Bakanım.
  • Bakanım öncelikle Allah ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun bizler hava trafik kontrolörleri olarak her türlü koşulda görev almaya hazırız. İstanbul tatca üyesi olarak bugün de gördük ki genel merkezi gerçek hak eden Ankara tatca dır. Bu süreçte haklarımızı savunan ve mesleğin tanıtımı başarıyla yapan Ankara tatca dır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Hava kontrolörleri sayesinde sivil ve askeri tüm uçakların kalkışlarından uçuşlarına, iniş trafiğinden, hava şartlarına kadar her türlü parametreleri an be an takip edilmekte, yolcularımız emniyetli bir şekilde seyahat etmektedir" dedi.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, hava kontrolörleri sayesinde sivil ve askeri tüm uçakların kalkışlarından uçuşlarına, iniş trafiğinden, hava şartlarına kadar her türlü parametrelerinin an be an takip edildiğini belirterek, böylece yolcuların emniyetli bir şekilde seyahat ettiklerini söyledi.

Bakan Karaismailoğlu, "Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü" dolayısıyla Hava Trafik Kontrol Merkezini, Yerli ve Milli ATC Eğitim Simülatörü ile Esenboğa Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'ni ziyaret etti, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Karaismailoğlu, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 1 milyon metrekare olan Türk hava sahasından transit geçiş yapan veya ülkenin herhangi bir meydanına iniş yapacak günlük ortalama 5 bin trafiğin yönlendirilmesinin hava trafik kontrolörleri sayesinde gerçekleştirildiğini kaydederek, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) bünyesinde faaliyet gösteren 1760 kontrolörün sayısını 2021'de 2 binin üzerine çıkaracaklarını bildirdi.

Çalışmalarını, uluslararası standartlarda, güvenli, insana ve çevreye duyarlı ileri teknoloji ürünü sistemlere ve yetişmiş insan gücüne dayalı hava
seyrüsefer hizmetleri sunma vizyonu doğrultusunda sürdüreceklerini dile getiren Karaismailoğlu, "Ülkemiz, 18 yıldır ulaştırma ve altyapı alanında büyük bir atılım gerçekleştirmektedir. Bu atılım içerisinde hava yollarımız dünya çapında markalaşmış ve büyük başarılara imza atmıştır. Bakanlığımızın 2003'te başlattığı Bölgesel Havacılık Politikası kapsamında adımlarımızı bir bir hayata geçirirken, sivil havacılığımız kayda değer bir gelişim göstermiştir." dedi.
Karaismailoğlu, geçmişte 26 olan havalimanı sayısının 56'ya yükseltildiğini belirterek, 2002'de dünyanın sadece 60 noktasına uçakla seyahat edilebilirken, ugün
bu sayının 328 olduğuna işaret etti.

Türkiye'de 2002'de yıllık 34 milyon kişi hava yolunu kullanırken, son 17 yılda, yüzde 500'ü aşan artışla söz konusu sayının 209 milyona ulaştığını anlatan Karaismailoğlu, Bakanlığın çalışmaları sonucunda 2,2 milyar dolar olan sektör cirosunun bugün itibarıyla 27,2 milyar dolara yükseltildiğini belirtti.
Yurt içi uçuşlarda seyahat konforu ve kalitesini artırmak için gerçekleştirdikleri yatırımları, yurt dışı uçuşlar için de göstermeyi ihmal etmediklerini ifade eden Bakan Karaismailoğlu, dünyanın örnek gösterdiği İstanbul Havalimanı ile Türkiye ve İstanbul'un uluslararası bir hub haline geldiğini vurguladı.
Yolcuların can güvenliğinin her şeyin üzerinde olduğunun altını çizen Karaismailoğlu, elde edilen başarıların temelinde yolcuları gidecekleri yere ve sevdiklerine sağ salim ulaştırmanın yattığını söyledi.

"HER GÜN EMNİYET İÇİNDE UÇAK SEYAHATİ YAPIYORSAK ARKADAŞLARIMIZIN SAYESİNDE"

Hava trafik kontrolörlerinin işlerinin hayati olduğuna işaret eden Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Hava trafik kontrolörleri sayesinde sivil ve askeri tüm uçakların kalkışlarından uçuşlarına, iniş trafiğinden, hava şartlarına kadar her türlü parametreleri an be an takip edilmekte, yolcularımız emniyetli bir şekilde seyahat etmektedir. 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Sayın Cumhurbaşkanımızın uçağını Dalaman'dan başka bir kod ile uçurup, onlarca hain jetin arasından geçirip, İstanbul'a inmesini sağlayanlar hava kontrolörlerimizdir. O gece büyük bir risk ve stres altında yerine getirdikleri bu görevle, hain girişimi tersine çevirmiş, hainlerin hesaplarını bozmuşlardır. Eğer her gün emniyet içinde uçak seyahati yapıyor, canımızı gönül rahatlığıyla emanet edebiliyorsak, arkadaşlarımızın dikkatli ve özverili gayretlerinin sonucudur."

Bakan Karaismailoğlu'ndan hava trafik kontrolörleri günü kutlaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Atc ~ 1 ay önce
Büyük bir fedakarlıkla çalışan arkadaşlar genç yaşta hastalık sahibi oldular. 35 yaşında bir çok tansiyon hastası var. Deprem oldu, pandemi oldu ama ofisler terk edilmedi.işi doğası gereği ekip arkadışınla sosyal mesafeli çalışamıyorsun. Bu nedenle hepimiz ciddi risk altındayız. Açıklamalara gelince Dünyanın en stresli mesleği olduğu söylenir fakat yıllardır özlük haklarıyla ilgili hiçbirşey yapılmadı. Yapılan iş teknik bir iş olmasına rağmen hala GİH kapsamındadır. Kurum içinde sevilmeyen hatta nefret edilen bir birimiz ama çalışanın hakkını vermek gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cengiz ~ 1 ay önce
Sagol goçum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tülip ~ 1 ay önce
gününüz kutlu olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aslında ~ 2 ay önce
Ben de özlük hakları olmayan; Devletin en tepesinden bile tebrik alsa da hala mevzuatında bir meslek tanımı olmayan; Liyakatsiz yöneticiler ve diyer birimler altında ezilmeyen; Hiç bir eğitim faaliyetine erişemese bile kendini geliştirmek için çırpınan; Ülkenin her yerine başkalarının hataları yüzünden de olsa ailesini bırakıp görevlendirmeyle giden;daha sayısız sorunluya ve soruna rağmen işini severek yapabilen arkadaşlarıma hayranım. Bu işi özveriyle yapan tüm meslektaşlarımı kutlarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atco ~ 2 ay önce
Ankara tatcaya tebrikler.. Meslek itibarı için güzel çalışıyorlar.. istanbul tatcaya selam pasta üflemeye devam..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATC ~ 2 ay önce
Teşekkürle sayın Bakanım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 2 ay önce
Bakanım öncelikle Allah ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun bizler hava trafik kontrolörleri olarak her türlü koşulda görev almaya hazırız. İstanbul tatca üyesi olarak bugün de gördük ki genel merkezi gerçek hak eden Ankara tatca dır. Bu süreçte haklarımızı savunan ve mesleğin tanıtımı başarıyla yapan Ankara tatca dır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000