27 Temmuz 2020, Pazartesi 14:15:16

Bakan Karaismailoğlu'dan Rusya açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Rusya ile uçuşların alınacak bir dizi önlemle 1 Ağustos 2020 itibari ile başlatılacağını ve ilk olarak Moskova, Saint-Petersburg, Rostov-on-Don’dan Ankara ve İstanbul arasında seferlerin gerçekleştirileceğini söyledi.
  • yapmayın bu kadar. zaten beklenilen hareketlilik olmayacak. devlet ve millet itibarından ödün vermeyin bari. otellerde hareketlilik istiyorsanız iç piyasaya dönük iyileştirme yapın. en kötü otel 7-8 binden başlıyor.
  • artik birgun korona olup olecek
  • artik hic gitmeyecek DSO nun aciklamasi boyle asi da ilacda olsa gitmeyecek dunya bundan sonra boyle gunluk yasayin hergun olebilirsiniz artik cunku emekliligin de bir anlami kalmadi artik
  • Harf alıyım..
  • Ruslar buraya gelirken test yok ancak murettebat ve buradan giden Turklere test var. Bu ne perhiz ne lahana tursusu. Ayrica Hindistan gunde 40.000 uzeri vaka veren Hindistana da sefer acmak ne kadar akillica sorgulanir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Rusya ile uçuşların alınacak bir dizi önlemle 1 Ağustos 2020 itibari ile başlatılacağını ve ilk olarak Moskova, Saint-Petersburg, Rostov-on-Don’dan Ankara ve İstanbul arasında seferlerin gerçekleştirileceğini söyledi. Karaismailoğlu, Rusya’dan tatil bölgelerine doğru uçuşların ise 10 Ağustos 2020’den itibaren yapılacağını ve Antalya, Bodrum ve Dalaman Havalimanları ile olacağını açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde normalleşme dönemine girilmesiyle atılan adımlar kapsamında Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı ile bir dizi görüşmenin yapıldığını ve 24 Temmuz 2020 tarihinde uçuşların başlatılmasına yönelik kararların alındığını bildirdi.

İki ülke arasında yapılan görüşmeler kapsamında Rusya Federasyonu’nun uluslararası uçuşlarını 1 Ağustos 2020 tarihi itibariyle açma kararı aldığını anlatan Karaismailoğlu, ilk etapta Rusya Federasyonu’ndan Moskova, Saint-Petersburg, Rostov-on-Don ile Türkiye’den Ankara ve İstanbul arasında seferlerin gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirdi. Karaismailoğlu, Rusya ile Türkiye’nin tatil bölgeleri havalimanlarına uçuşların ise 10 Ağustos 2020 itibariyle başlatılacağını açıklayarak, “Rusya Federasyonu’ndan Moskova, Saint-Petersburg, Rostov-on-Don ve Türkiye’den Antalya, Bodrum ve Dalaman arasında tarifeli ve charter seferleri de 10 Ağustos’ta başlayacak” dedi.

BELGESİ OLMAYAN UÇAĞA BİNEMEYECEK

Bakan Karaismailoğlu, Rusya ile Türkiye arasında uçuşların başlamasının iki ülke tarafından da sabırsızlıkla beklendiğini, ancak uçuşların Kovid-19’a yönelik bir dizi önlemle başlatılacağını söyledi. Rusya’ya gidecek yolcu ve mürettebatın en fazla üç gün önce PCR metodu ile gerçekleştirilmiş Kovid-19 testi yaptırmış olmaları gerektiğini anlatan Karaismailoğlu, “Negatif sonuçlu Kovid -19 testinin ibraz edilememesi durumunda ise Rusya’ya giden yolcuların varışlarından itibaren 3 gün içinde bir laboratuvar testine tabi tutulacaklar. Tüm yolcular uçuş esnasında İngilizce/Rusça dillerinde bir anket dolduracaklar. Negatif PCR testini teyit eden herhangi bir belgesi olmayan yolcuların uçağa binişlerine havayollarınca izin verilmeyecek” ifadelerini kullandı.

"UÇUŞ ANLAŞMASI YAPILAN ÜLKEYİ HER GEÇEN GÜN ARTIRIYORUZ"

Normalleşme süreci ile birlikte iç hat uçuşlarında hızla normale dönülmeye başlandığını ifade eden Karaismailoğlu, yurtdışı karşılıklı uçuş anlaşması yapılan ülke sayısını da her geçen gün artırdıklarını bildirdi. Karaismailoğlu, “1 Ağustos itibarıyla Rusya, Kuveyt, Hindistan ve Güney Afrika uçuşları başlayacak. Salgının seyrine bağlı olarak, Tunus, Cezayir, Mısır, Kırgızistan, Irak, Kenya ve Özbekistan de uçuşlara başlanabilecek diğer ülkeler arasında yer alıyor” diye konuştu.

Bakan Karaismailoğlu, birçok dünya ülkesinin etkilendiği Kovid-19 salgından Türkiye’nin iyi yönetilen süreç, öngörülü bakış açısı ve deneyimleri ile en az kayıpla çıktığını ve sürecin kontrollü bir şekilde yeni normalleşme ile sürdürüldüğünü belirtti.

Bakan Karaismailoğlu'dan Rusya açıklaması

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

yapmayın ~ 3 yıl önce
yapmayın bu kadar. zaten beklenilen hareketlilik olmayacak. devlet ve millet itibarından ödün vermeyin bari. otellerde hareketlilik istiyorsanız iç piyasaya dönük iyileştirme yapın. en kötü otel 7-8 binden başlıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
herkes ~ 3 yıl önce
artik birgun korona olup olecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
korona ~ 3 yıl önce
artik hic gitmeyecek DSO nun aciklamasi boyle asi da ilacda olsa gitmeyecek dunya bundan sonra boyle gunluk yasayin hergun olebilirsiniz artik cunku emekliligin de bir anlami kalmadi artik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emeklilik ?? ~ 3 yıl önce
emekliliğin niye anlamı kalmamış ?
. Orona ~ 3 yıl önce
Harf alıyım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Covid-19 ~ 3 yıl önce
Ruslar buraya gelirken test yok ancak murettebat ve buradan giden Turklere test var. Bu ne perhiz ne lahana tursusu. Ayrica Hindistan gunde 40.000 uzeri vaka veren Hindistana da sefer acmak ne kadar akillica sorgulanir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ruslar ~ 3 yıl önce
çok temiz agam.öyle deme ))) hangi karşılıklı anlaşmaya göre onay veriyorlar anlam verilemiyor. (((((
Kardeşim ~ 3 yıl önce
Bu ülke de mantık aramayacaksın ...
Para lazım para ~ 3 yıl önce
Bıçak kemiğe dayandı. Para insan sağlığından daha önemli. Gönder Putin gelsin. Ajlıktan öleceğimize, coronadan ölelim.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000