17 Mayıs 2022, Salı 16:27:37

Bakan Karaismailoğlu; 'AHL tamamen kapanmıyor acil durumlarda kullanılacak'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Atatürk Havalimanı'nın tamamen kapatmıyorsunuz. Burada Doğu-Batı açık kalacak ve acil durumlar için kullanılacak" dedi.
  • Bu gibi bir suru kararla parmakliklarin arkasina kapanacaksiniz!
  • Berlinde mevcut havalimanı sayısı 3'ten bire indi, şehrin göbeğinde kalan tarihi Tempelhof limanı 1923 de açılmış ve 2008 de tamamen kapatılmıştır, şimdi havacılık müzesidir.1939 da açılan Berlin Tegel Flughafen 2020 yılında kapatılmış, yerinde 5.000 konut ve 1.000 işyeri yapılıyor, ilk teslimat 2026 da...Berlin şimdi kala kala sadece tek meydan 2 pistli Brandenburg (eski adı Schönefeld) meydanına kalmıştır......Dünyanın sonu değilmiş yani,Almanyada bu duruma itiraz eden kimsecikler olmadı da Türkiyede hala bazı kronik muhalifler bir bardak suda fırtına kopartmanın telaşı ve paniği içindeler...Ne yazık ki iki ülke muhalefeti arasında derin uçurumlar var ve tek misyonları TAKOZ koymak,Köstek olmak,onu da becerebilseler bari.
  • Sabiha Gökçen Havalimanı için de şehrin içinde kaldı denmez umarım...
  • Sakın kanmayın bu hedef saptırmalara. IHL deki uçuşları riske ediyormuş. Hakim rüzgarların Kuzey-Doğu, Güney-Batı olduğu bir bölgeye sen Kuzey-Güney yönünde pist yap, sonra da risk de. O pistler 05-23 yönünde yapılsaydı hiçbir risk olmazdı. Ama, hem Kanal İstanbul'a yapılacak rezidansları rahatsız etmemek, hem de AHL'yi kapatma bahanesi için böyle yapıldı. Pilotlar çapraz rüzgar ile inip kalkmak zorunda çoğunlukla. Bir de siz yeşile, ağaca karşımısınız diye soranlar. Bu zat-ı muhteremler hep AHL arazisinden söz ediyorlar. Bir tanesi Florya, Yeşilyurt, Sefaköy, Cennet Mahallesi, TEM bağlantı yolu civarına kesinlikle daha fazla kat izni vermeyeceğiz, oralardaki yeşil alanları koruyacağız dedi mi ? Tam bir cambaza bak örneği. Biz AHL'ye bakarken çevresinde yükselecek binaları göremiyoruz. Asıl rant orada. Trafik rahatlamışmış. Çevre yüksek binalarla dolunca görürüz o trafiği. Saygılarımla.
  • Kasa kalmadı ki kuruş çıksın!
  • İhtiyac doğrultusunda değil cumhur başkanı Erdoğanı uçakları için efendi igadan değilde orayı kullanacak yakın diye emin olun buna
  • tamamen kapatamazsiniz kisin gine atatürk havalimanina ineceksiniz sizin disindakilene kapali size acik bizim ici herzaman atatürk havalimani
  • AYNEN OYLE BIYIKLI KARDES AYNENNNN :)))
  • Herkes biliyor ne olduğunu ve olacağını yalana gerek yok
  • ISL Kapanınca , Sıkışınca , bakanlar insin diye 05 - 23 pistini açık tutacaklar.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Atatürk Havalimanı'nın tamamen kapatmıyorsunuz. Burada Doğu-Batı açık kalacak ve acil durumlar için kullanılacak" dedi.

Almanya'da düzenlenecek Uluslararası Ulaşım Fuarı'na katılmak üzere Berlin'e giden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Karaismailoğlu, Atatürk Havalimanı'nda yapımına başlanılan millet bahçesi ve havalimanı metro çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

"ATATÜRK HAVALİMANI İHTİYACI KARŞILAMAYAN BİR HAVALİMANI OLDU"

Atatürk Havalimanı ile ilgili sorulan soru üzerine Bakan Adil Karaismailoğlu, "Ülkemizde son 20 yıldır olan bütün çalışmalarda sadece ulaşım sektörü için 172 milyar dolarlık yatırım yaptık. Bunun sonucunda vatandaşımızın hayatı kolaylaştı. Hayatına konfor geldi. Bunlar hep güçlü alt yapı sayesinde oldu. Atatürk Havalimanı yılların havalimanı. Tamamen yerleşim yerinin ortasında kalmış, kapasitesi dolmuş ve ihtiyacı karşılamayan bir havalimanı oldu. Tabi ki burada bir değişim ve yeni yatırım yapmak gerekiyordu. Bu eleştiriyi yapanlara Sabiha Gökçen Havalimanı'nı niye yaptınız, buraya uçak mı inecek diyen kişiler değil mi ?" dedi.

"DOĞU-BATI PİSTİ ACİL DURUMLAR İÇİN AÇIK KALACAK"

Karaismailoğlu, " İstanbul Havalimanı dünyanın en iyi havalimanları arasında yer alıyor. Sabiha Gökçen ise ilk 5 havalimanı arasında yer alıyor. Bunların hepsi hem Türkiye'ye hem de Dünya'ya hizmet veriyor. Siz şehir içinde kalmış, kapasitesini doldurmuş havalimanına alternatif bir havalimanı yaptınız. Bu kadar kaliteli bir havalimanı yaptınız ve de devletin kasasından bir kuruş çıkmadan. 10 milyar Euro'luk bir yatırımla bunu hayata kazandırdınız. Devletin kasasından bundan sonra bir kuruş çıkmayacak. Atatürk Havalimanı'nın kapasitesi dolmuş, her gün binin üzerinde uçak iniyor. O uçakların egzoz emisyonu yerleşim yerlerinde buluyordu. Atatürk Havalimanı kapatıldıktan sonra E-5 yükü yüzde 30 azaldı. Atatürk Havalimanı'nın tamamen kapatmıyorsunuz. Burada Doğu-Batı açık kalacak ve acil durumlar için kullanılacak" diye ifade etti.

"O PİST İSTANBUL HAVALİMANI'NDAKİ UÇUŞLARI RİSKE EDİYORDU"

Atatürk Havalimanı'nda yapımına başlanılan millet bahçesi projesi ile ilgili konuşan Karaismailoğlu, "Havalimanındaki Kuzey-Güney pistine hem oradaki acil durum hastanesi yapıldı hem de İstanbul Havalimanı'ndaki uçuşları da riske ediyordu. Bu pist kapatılarak İstanbul'un hizmetine sunulacak devasa bir millet bahçesi olarak dünyaya örnek bir proje olacak. Bununla gurur duymaları lazım eğer şehri seviyorlarsa vatandaş için çalışmaya gayret ediyorlarsa bunun zaten önünü açmaları lazım. Bakıyorsunuz bir yanda bir tane İETT otobüsün işletemeyen bir zihniyet gelip şehre yapılacak bir yeşil alana karşı çıkması yaptıkları saçmalıktan ya da muhalefet ettikleri zannettiklerinden başka bir şey değil" diye konuştu.

"YAPILAN İŞLERE AKLI ERMEYENLERİN YORUMU BİZİ GÜLDÜRÜYOR"

Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen Rize-Artvin Havalimanı'nı ile ilgili açıklamalarda bulunan Adil Karaismailoğu, "Özellikle son 20 yıldır bütün sektörlerde olan büyük atılımlar artarak devam ediyor. Havayolu sektöründe de muazzam atılımlar oldu. 30 milyon yıllık yolcu sayımızı 210 milyona çıkarmıştık havalimanı sayımızı 58'e çıkardık. Özellikle Rize-Artvin havalimanı dünyadaki sayılı havalimanlarından biri oldu. Karadeniz'in coğrafi yapısındaki sıkıntılardan dolayı böyle düz alanlar ve havalimanı yapılacak alanlar mümkün değildi. En zorunu tercih ederek. Sadece Uzak doğuda bazı havalimanlarına benzeri olarak Rize-Artvin Havalimanı'nı tam denizi doldurarak 3 milyon metrekarelik bir alanda hakikaten Türkiyemize yakışır bir havalimanı tesis ettik. 3 milyon metrekarelik ve 3 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanı oldu. İnşallah bundan sonra Rize'ye Artvin'e Doğu Karadeniz'e ülkemize hatta Gürcistan'a ve bütün Karadeniz'e komşu olan ülkelere hizmet edecek. Bu yapılan işlere aklı ermeyen bazı kişiler bu havalimanının 3 milyon yolcu garantili olduğunu söylemeye çalışmaları bizi hem güldürüyor hem üzüyor. Çünkü vatanına milletine yapılan hizmetin sürekli tersten algılanmaya çalışıp onun aleyhine gündem üretmeye çalışanları acıklı ve üzülerek izliyoruz onlara cevaplarımız devam edecek " diye konuştu. (Milliyet)

Bakan Karaismailoğlu; 'AHL tamamen kapanmıyor acil durumlarda kullanılacak'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Kaoanqn sizsiniz ~ 3 ay önce
Bu gibi bir suru kararla parmakliklarin arkasina kapanacaksiniz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Klaus Kinski ~ 3 ay önce
Berlinde mevcut havalimanı sayısı 3'ten bire indi, şehrin göbeğinde kalan tarihi Tempelhof limanı 1923 de açılmış ve 2008 de tamamen kapatılmıştır, şimdi havacılık müzesidir.1939 da açılan Berlin Tegel Flughafen 2020 yılında kapatılmış, yerinde 5.000 konut ve 1.000 işyeri yapılıyor, ilk teslimat 2026 da...Berlin şimdi kala kala sadece tek meydan 2 pistli Brandenburg (eski adı Schönefeld) meydanına kalmıştır......Dünyanın sonu değilmiş yani,Almanyada bu duruma itiraz eden kimsecikler olmadı da Türkiyede hala bazı kronik muhalifler bir bardak suda fırtına kopartmanın telaşı ve paniği içindeler...Ne yazık ki iki ülke muhalefeti arasında derin uçurumlar var ve tek misyonları TAKOZ koymak,Köstek olmak,onu da becerebilseler bari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 3 ay önce
Sabiha Gökçen Havalimanı için de şehrin içinde kaldı denmez umarım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sürücü ~ 3 ay önce
Sakın kanmayın bu hedef saptırmalara. IHL deki uçuşları riske ediyormuş. Hakim rüzgarların Kuzey-Doğu, Güney-Batı olduğu bir bölgeye sen Kuzey-Güney yönünde pist yap, sonra da risk de. O pistler 05-23 yönünde yapılsaydı hiçbir risk olmazdı. Ama, hem Kanal İstanbul'a yapılacak rezidansları rahatsız etmemek, hem de AHL'yi kapatma bahanesi için böyle yapıldı. Pilotlar çapraz rüzgar ile inip kalkmak zorunda çoğunlukla. Bir de siz yeşile, ağaca karşımısınız diye soranlar. Bu zat-ı muhteremler hep AHL arazisinden söz ediyorlar. Bir tanesi Florya, Yeşilyurt, Sefaköy, Cennet Mahallesi, TEM bağlantı yolu civarına kesinlikle daha fazla kat izni vermeyeceğiz, oralardaki yeşil alanları koruyacağız dedi mi ? Tam bir cambaza bak örneği. Biz AHL'ye bakarken çevresinde yükselecek binaları göremiyoruz. Asıl rant orada. Trafik rahatlamışmış. Çevre yüksek binalarla dolunca görürüz o trafiği. Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalan ~ 3 ay önce
Kasa kalmadı ki kuruş çıksın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs li ~ 3 ay önce
İhtiyac doğrultusunda değil cumhur başkanı Erdoğanı uçakları için efendi igadan değilde orayı kullanacak yakın diye emin olun buna

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eskisehirli ~ 3 ay önce
tamamen kapatamazsiniz kisin gine atatürk havalimanina ineceksiniz sizin disindakilene kapali size acik bizim ici herzaman atatürk havalimani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYNEN ~ 3 ay önce
AYNEN OYLE BIYIKLI KARDES AYNENNNN :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 3 ay önce
Herkes biliyor ne olduğunu ve olacağını yalana gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 3 ay önce
ISL Kapanınca , Sıkışınca , bakanlar insin diye 05 - 23 pistini açık tutacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000