23 Eylül 2015, Çarşamba 15:15:04

Bakan Işık'tan Cengiz Topel açıklaması

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’nin Kartepe ilçesine bağlı Eşme bölgesinde incelemelerde bulundu.
  • İnşallah yaparlar.
  • İllaki bir meydana uçuş olması için o şehirden bakan mı çıkması lazim
  • GLİDE PATH YERLEŞTİRİLELİ 50 GÜN OLDU AMA KALİBRASYONU YAPILDIMI,ONU BELİRTMİYORLAR.YANİ SERVİSE GİRDİMİ?SÖZ VERİLDİĞİ HALDE HAC UÇUŞLARININ ATLAS GLOBAL TARAFINDAN İCRA EDİLMEYİŞİNİN SEBEBİ BU OLMALI.
  • D100'e paralel bir raylı sistemle desteklenirse çok iyi olur...
  • Alan olarak cengiz topel sabihadan daha iyi iki pist olsa ve gelişse çok daha iyi olur atlas gbi firmalrda çalışırsa gerçekten çok iyi bir airport olur die düşünüyorum

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’nin Kartepe ilçesine bağlı Eşme bölgesinde incelemelerde bulundu. İnceleme gezisinde Bakan Işık’a, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de eşlik etti. Eşme bölgesinde yaptıkları incelemenin ardından Bakan Işık ve beraberindekiler Cengiz Topel Havalimanı’na geçti.

Burada yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Cengiz Topel Kocaeli’nin önemli projelerinden bir tanesi. Havayolu ulaşımı artık zenginlerin ulaşım yolu olmaktan çıkıp halkın ulaşım yolu oldu. Türkiye’de havayolu ulaşımında rakamlar çok hızlı şekilde artıyor. Şu anda Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları ihtiyaca cevap veremez durumdalar. Tabi Cengiz Topel Havalimanı ilk açıldığında arka tarafta bir tepe vardı ve o tepeden dolayı ILS Cihazının yerleştirilmesi mümkün olmuyordu. ILS Cihazı olmayınca da uçuşların yaklaşık yüzde 10’u hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmek durumunda kalıyordu. Şimdi o problem komple çözüldü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi birlikte bir çalışma yaparak burada yaklaşık 1 milyon metreküp bir hafriyat ile bu tepeyi ve askeri alanda bulunan bir küçük tepeyi ortadan kaldırdılar. Yerine ILS Cihazı yerleştirdiler ve şu anda uçuşlarımız çok daha güvenli hale geldi. Bundan sonra inşallah, özellikle taksi yolunun da yerini değiştireceğiz. Bir 5 milyon TL maliyet de oradan gelecek. Yani önümüzdeki 1 yıl içerisinde 10 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptığımız bir havalimanı olacak. Bu havalimanının daha etkin kullanılması konusunda da Türk Hava Yolları, Atlas Jet ve Devlet Hava Meydanları yoğun bir çalışma yürütüyor. Burada hedefimiz 2016 yılında iki güzegaha daha uçmak. Bunlardan bir tanesini Antalya diğerini de Erzurum olarak hedefliyoruz. Bundan sonraki hedefimiz de İnşallah burayı Türkiye’nin önemli havalimanlarından biri haline getirmek. Bu noktada özellikle bütün gayretimizi ortaya koyuyoruz” dedi.

Bakan Işık'tan Cengiz Topel açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Eren ~ 6 yıl önce
İnşallah yaparlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havaci ~ 6 yıl önce
İllaki bir meydana uçuş olması için o şehirden bakan mı çıkması lazim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İLS ~ 6 yıl önce
GLİDE PATH YERLEŞTİRİLELİ 50 GÜN OLDU AMA KALİBRASYONU YAPILDIMI,ONU BELİRTMİYORLAR.YANİ SERVİSE GİRDİMİ?SÖZ VERİLDİĞİ HALDE HAC UÇUŞLARININ ATLAS GLOBAL TARAFINDAN İCRA EDİLMEYİŞİNİN SEBEBİ BU OLMALI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Keltepe ~ 6 yıl önce
D100'e paralel bir raylı sistemle desteklenirse çok iyi olur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fb ~ 6 yıl önce
Alan olarak cengiz topel sabihadan daha iyi iki pist olsa ve gelişse çok daha iyi olur atlas gbi firmalrda çalışırsa gerçekten çok iyi bir airport olur die düşünüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000