05 Şubat 2021, Cuma 09:17:38

Bakan Ersoy yaz sezonu için umutlu konuştu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmin nisanda açılacağını ve Türkiye’nin ağustosta dolacağını söyledi.
  • Bakan sadece umutlu konuştu yani ortada bir cacık yok yine.
  • Pcr test olduğu sürece turist zor gelir
  • Ben 2021 de hiç iyi görmüyorum turizmde, aşılama işini bile çözemedik ne yani 4 ay sonra herşey güllük gülistanlık mı olacak yani..
  • Ets çalışsın max royal dolsun voyage dolsun , başka ne derdi olabilir ki bu “adamın”..! Millet kimin umurunda, zaten milletin ... ... ! Verip de tuttukları tek söz de bu oldu zaten..!
  • 2021 Covid 19 politikamız ya tutarsa şeklinde tamamen olasılık ihtimalleri.
  • Salla
  • Başka birşey değil. Milleti de kendilerini de kandırıyorlar. Kendi söylediklerine kendileri inanıyor. Mart gelsin göreceğiz. 8.9.10 Ay deniyorsa MART/NİSAN/MAYIS/HAZİRAN/TEMMUZ da ne olacak? Ersoy konuşmasının devamında, Şu anda ağustos, eylül, ekim tatiline yoğun talep var. Bu dönemde Türkiye dolacak gibi görünüyor... Muhtemelen yine K A P A L I Y I Z zzzzzz
  • Günümüzdeki söz sahibi olan kişilerin hakkında epey birşeyler söylenebilir... Ama kişiye göre sansüre takılır... Siz anladınız...
  • Martı atlatalım 26 dereceyi geçsin işimiz kolay demişti :) Bu yüzden inanmıyorum :)
  • Elin suudu bile frekans vermiyor şuan,nasıl 31 milyon olacak o ? Virüste Avrupa'da zirvedeyiz zor frekans aliriz

Habertürk TV’de Veyis Ateş’in sunduğu Akşam Haberleri’ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin 2020’de rakiplerine (İspanya, Yunanistan) kıyasla daha iyi bir sezon geçirdiğini söyledi. Bu başarının arkasında güvenli turizm sertifikasının yattığını söyleyen Ersoy, ‘’Bunu kamu ile özel sektörünün çok başarılı bir iş birliği ile başardık. Güvenli turizm sertifikasını kanunla zorunlu tuttuk ve çok sıkı uyguladık. Birçok ülke bu sertifikayı kopyalamaya çalıştı ama yapamadı.’’ dedi.

NİSAN'DA AÇILIŞ YAPILACAK

Turizmi nisan ayında başlatmayı hedeflediklerini söyleyen Mehmet Nuri Ersoy, ‘’Çok yoğun bir şekilde değil ama soft bir açılış yapacağız. Turizm Akdeniz’de başlayacak güney Ege ve kuzey Ege’ye yayılacak. Nisanda Rus bayramı var 10 günlük tatil var. Orada bir yoğunluk oluşur. Devamında ramazan bayramı var. Bütün bunlara bakarsanız hareketlenmeyi başlatırız.’’ İfadelerini kullandı.

PAZAR KONTROLÜNE VURGU

Pandemi döneminde hava köprülerinin son dakikada açılıp kapandığına dikkat çeken Ersoy, son dakika tanıtımı yapılacağını ve pazarların kontrol altında tutulacağını ifade etti. 

Ersoy, ‘’Bizim her dakika pazarları yönetmemiz ve son dakika karar veren misafirleri almamız lazım.’’ şeklinde konuştu.

"AĞUSTOS'TAN İTİBAREN YOĞUN TALEP VAR"

Ersoy konuşmasının devamında, ‘’Şu anda ağustos, eylül, ekim tatiline yoğun talep var. Bu dönemde Türkiye dolacak gibi görünüyor. Oteller geçen yılki indirim farklarını ve kur farklarını yansıtıyorlar ama eskide olduğu gibi yerliye başka yabancıya başka fiyat yok. (…)Turizm nisanda yerli pazarla başlar, nisan sonu itibariyle Rusya ve devamında İngiltere devreye girer. Buradaki kritik nokta haftalık vaka sayısının 100 binde 20’yi geçmemesi. Bu oranlara sahip olanlar misafir ağırlamaya hazır hale geliyor. Şu anda hangi ülkenin nasıl hareket edeceği bilinmiyor. O zamanki vaka sayılarına bakılacak.’’ diyerek fiyat kontrolünde internetin önemine dikkat çekti.

Ersoy ayrıca, 2021’de 31 milyon turist hedeflediklerini ve bu sayıya mutlaka ulaşacaklarını söyledi.

Bakan Ersoy yaz sezonu için umutlu konuştu

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Turizm ~ 3 yıl önce
Bakan sadece umutlu konuştu yani ortada bir cacık yok yine.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pcr test ~ 3 yıl önce
Pcr test olduğu sürece turist zor gelir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Umut yok ~ 3 yıl önce
Ben 2021 de hiç iyi görmüyorum turizmde, aşılama işini bile çözemedik ne yani 4 ay sonra herşey güllük gülistanlık mı olacak yani..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
Ets çalışsın max royal dolsun voyage dolsun , başka ne derdi olabilir ki bu “adamın”..! Millet kimin umurunda, zaten milletin ... ... ! Verip de tuttukları tek söz de bu oldu zaten..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SUMMER ~ 3 yıl önce
2021 Covid 19 politikamız ya tutarsa şeklinde tamamen olasılık ihtimalleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salla ~ 3 yıl önce
Salla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KANDIRMACA ~ 3 yıl önce
Başka birşey değil. Milleti de kendilerini de kandırıyorlar. Kendi söylediklerine kendileri inanıyor. Mart gelsin göreceğiz. 8.9.10 Ay deniyorsa MART/NİSAN/MAYIS/HAZİRAN/TEMMUZ da ne olacak? Ersoy konuşmasının devamında, Şu anda ağustos, eylül, ekim tatiline yoğun talep var. Bu dönemde Türkiye dolacak gibi görünüyor... Muhtemelen yine K A P A L I Y I Z zzzzzz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vay be ~ 3 yıl önce
Günümüzdeki söz sahibi olan kişilerin hakkında epey birşeyler söylenebilir... Ama kişiye göre sansüre takılır... Siz anladınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geçen sene bu dönemler ~ 3 yıl önce
Martı atlatalım 26 dereceyi geçsin işimiz kolay demişti :) Bu yüzden inanmıyorum :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saudio ~ 3 yıl önce
Elin suudu bile frekans vermiyor şuan,nasıl 31 milyon olacak o ? Virüste Avrupa'da zirvedeyiz zor frekans aliriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlis bilgi ~ 3 yıl önce
Ingiltere, Portekiz ,
Araştirmak onemli ~ 3 yıl önce
Virus konuşunda bizimle ayni nufus sayisina sahip hangi ulke bizden daha iyi durumda ? nasil merkezi Türkiye oluyor ?
Nasil ~ 3 yıl önce
Ingiltere, italya , ispanya , fransa , almanya bunlar afrika ülkesi mi? Nasıl avrupada zirvedeyiz?
Suud sadece sana değil ~ 3 yıl önce
En büyük ortağı ABD UK Avrupa ülkeleri dahil yeni varyantin gözüktüğü heryere kardeşi emarata dahi vermiyor suan! Ama 1 bucuk senedir kapalı bir yerden sonra açacaklar mecburen

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000