10 Kasım 2018, Cumartesi 16:01:49

Bakan Ersoy; '2019 hedefimiz 50 milyon turist'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Almanya’dan Türkiye’ye gelen 30 Alman gazeteciyi makamında ağırlayarak, Türkiye’nin turizm hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  • Hani kardeş biz parayı gördük mu yapmayacak iş yok parayı ver fır döneriz bu bizim genimize var dediğine katılıyorum a ma bu söz biz türkler için geçersiz ha kardaş unutma bir türk dünya ya bedeldi o boş yorma kafanı ver ver ver para yi gerisin boş
  • Sayin turizm rumuzlu sakin yanlis anlamayin .sayet bilgi istiyorsaniz turizm bakanligi web sayfasina girin.sonra turizm ,sonra istatislik sonra biraz karisik millitler ,kumeler aylik yillik ayrintili dokumana ulasa bilirsinizAllah sabir versin 3 islem sonra bilgiler.tam turk isi yaniiii
  • Sn. Bakan ımızın icratlarını Almanyada yaşayan bir Turizimci olarak yakınen takip etmekteyim. Yanlız nazicabe kendilerinden özellikle Dünyanın en büyük Turizim Fuarı olan ITB-Berlin standımızın eski yıllara oranla daha değişik dizayn edilmesini, bir Türk kahvehane görümününde değilde (İspanya reyonu gibi) düzenletilmesini rica ederim. Ayrıca Kültür ce Turizm ateşeliğine Turizm Bakanlığıöızu temsilen Almanya yı tanıyan, bu işler ile yıllarca uğraşmiş, tüm Tur operetörlerini tanıyan ve kendi dillerinde onlar ile diyaloğa geçebilecek mahalli kişilerin atanması Turizimiz ve Ülkemiz adına faydalı olacagından eminim( 45 yılını Turizm ile uğraşip şu an emekli olan, tüm piyasayı bilen, Tui/TC/Schauinsland/Fti/Öger/ıtt/bentour vs ceo larından ve tüm yöneticilerini bire bir tanıyan, bu pozisyonun hakkını layikı ile verebilecek sn Rıdvan Edebal in değerlendirilmesini rica ederim)! Saygılarımla
  • the best man for the right job about time
  • Rica etsek, uzman bir arkadas ya da bir bilen var ise Sayin Bakanin dedigi ve 2018 yilinda gelen 40 milyon turistin dökümünü yapabilir mi? Hangi ülkeden ne kadar turist gelmis.?
  • Gelen turist gelir seviyesi en dusuk tabaka. Sefer tasiyla gelip hic bir harcama yapmayan turist. Kalite O Hicbir hayri yok.
  • Alman, fransız, rus vs ülkemin nimetlerinden üç kuruşa faydalansın biz pahalı olduğundan faydalanamayalım turist gelsin diye de takla atalım.
  • Misafir evet cok dogru musterimde yazdi.almanyadan kisin akdeniz bedava bos otel durucana gelsinler.kis akdenizde parasiz zor
  • Öger tur iflas edeli yıllar geçti bakan bilmiyormu Öger tur almanyada iflas etti
  • Almanya naziydi, fetocuları koruyordu, hasbelkader zengin olmuştu ne oldu ? Çıkar için herşey mübah deģil mi? Ayrıca 50 milyon turist gelecek diyorsun da kazıkçı taksici,otelci, turcu, esnaf ve türkçe konuşamayan ucuz iş gücü olarak görülen, mayolu kız görünce kafayı yiyen eğitimsiz köylü, kasabalılar ile bar,kulüp vs mafyası varken gelseler ne ?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Almanya’dan Türkiye’ye gelen 30 Alman gazeteciyi makamında ağırlayarak, Türkiye’nin turizm hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Alman tur operatörü Öger Tours tarafından organize edilen basın gezisinde Türkiye’nin turizm hedeflerini anlatma fırsatı yakalayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2018 yılında 40 milyon turiste ulaştığını belirterek, "2018 yılındaki artışımız yüzde 23 olarak 40 milyon seviyesini aşacağız. 2019’da ise 50 milyon turisti ağırlamayı hedefliyoruz. Ülkemizi ziyaret eden turistlerin ortalama harcaması turist başına 650 dolar, geceleme sayısı ise 6.3"dedi.

Turizm gelirlerinde hedefin turist başına 1000 dolar ve üzerine çıkarmak olduğunu vurgulayan Bakan Ersoy, "Türkiye’ye gelen turistler Charter uçuşlarını kullanarak gelmektedir. Business tatil yapmak isteyen turistler için tarifeli uçuşları da destekleyeceğiz. THY ile protokol imzaladık. THY, Avrupa, Rusya ve Arap ülkelerinden turizm beldelerine haftada 67-100 tarifeli sefer yapacak. Çünkü lüks tatil yapmak isteyeni Charter uçakla getiremezsiniz. Bu insanları business uçuşlarla tatil beldelerine getirerek bu seviyedeki turistleri kazanmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

Tanıtım stratejilerini değiştirdiklerine değinen Bakan Ersoy, “Bu zamana kadar yaptığımız tanıtım şekline yeni bir konseptle devamı edeceğiz ve Türkiyeyi kanaat önderlerine, dünyaca bilinen önderlere tanıttıracağız. Bizi biz değil onlar bakış açışından tanıtacağız. Tanıtımda reklam yeterli değil. Hem ürünlerimizi hem ünlüleri kullanacağız”

"Turizm Bakanlığının gücü nedir? "şeklindeki soruya, ise Bakan Ersoy, "Ben sektörden geliyorum. Nelerin eksik olduğunu ve nelerin yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum. Bu konuda Cumhurbaşkanımızdan da çok büyük destek alıyoruz. Aldığımız bu destekle bakanlık olarak söz verdiğimiz şeyleri yerine getirebiliyoruz" diye cevap verdi.

Alman pazarına yönelik bir soru üzerine Bakan Ersoy," Alman dostlarımızı kazanabilmek için ne gerekiyorsa yapacağız. İspanya’ya gidenler Türkiye’deki standartları bulamadıklarını biliyoruz. Dolayısıyla Almanya pazarını tekrar kazanabilmek için çalışmalarımız önümüzdeki aylarda ardı ardına yapacağız ve İspanya’ya kaptırdığımız turisti geri alacağız" diye cevap verdi.

Turizm sektörünün 6 aya sıkışmasından dolayı kalifiye personel bulunamadığını dile getiren Mehmet Ersoy, "Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında, kalifiye personel yetiştirmek için protokol imzaladık. Turizm liselerinde ve yüksek okullarında okuyan öğrencileri turizm sektöründe değerlendirerek sektöre kazandırmayı hedefliyoruz. Bu öğrencilerimize 6 farklı dilde eğitim vereceğiz. Hem turizm sektörünün eleman ihtiyacını karşılayacak hem de yüksek sezondaki açığı kapatacağız’’ifadelerini kullandı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’ye dönük sosyal medya uyarısı hakkındaki soruya da cevap veren Ersoy, şunları dile getirdi:
"Türkiye’de herhangi bir güvenlik sorunu yok. Türkiye konusunda seyahat uyarısı yapan ülkelerin gerekçelerini anlayamıyorum. Mesela Japonya, Türkiye’ye dönük seyahat uyarısını kaldırdı. Diğer ülkeler ne kadar güvenliyse; Türkiye de o kadar güvenlidir. Türkiye’ye gelen 40 milyon turist için Türkiye güvenli de diğerleri için mi güvensiz."

Turizmde standartları yükselteceklerini söyleyen Bakan Ersoy, "Sürdürülebilir turizm ancak kalite ile mümkündür. 300-350 yataktan fazlasına sahip olan otellerde kaliteli hizmet vermek zorlaşıyor. Bundan dolayı, bundan sonra yapacağımız otellerde yatak sayısını bu seviyeye çekeceğiz. Yüksek harcama gurubuna mensup turist alabilmek için yeni turizm bölgeleri oluşturacağız. Bunların başında golf, kongre ve spor turizmine ağırlık vereceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

Bakan Ersoy; '2019 hedefimiz 50 milyon turist'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Yavuz ~ 4 ay önce
Hani kardeş biz parayı gördük mu yapmayacak iş yok parayı ver fır döneriz bu bizim genimize var dediğine katılıyorum a ma bu söz biz türkler için geçersiz ha kardaş unutma bir türk dünya ya bedeldi o boş yorma kafanı ver ver ver para yi gerisin boş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gorevli ~ 4 ay önce
Sayin turizm rumuzlu sakin yanlis anlamayin .sayet bilgi istiyorsaniz turizm bakanligi web sayfasina girin.sonra turizm ,sonra istatislik sonra biraz karisik millitler ,kumeler aylik yillik ayrintili dokumana ulasa bilirsinizAllah sabir versin 3 islem sonra bilgiler.tam turk isi yaniiii

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güzel günler yakın ~ 4 ay önce
Sn. Bakan ımızın icratlarını Almanyada yaşayan bir Turizimci olarak yakınen takip etmekteyim. Yanlız nazicabe kendilerinden özellikle Dünyanın en büyük Turizim Fuarı olan ITB-Berlin standımızın eski yıllara oranla daha değişik dizayn edilmesini, bir Türk kahvehane görümününde değilde (İspanya reyonu gibi) düzenletilmesini rica ederim. Ayrıca Kültür ce Turizm ateşeliğine Turizm Bakanlığıöızu temsilen Almanya yı tanıyan, bu işler ile yıllarca uğraşmiş, tüm Tur operetörlerini tanıyan ve kendi dillerinde onlar ile diyaloğa geçebilecek mahalli kişilerin atanması Turizimiz ve Ülkemiz adına faydalı olacagından eminim( 45 yılını Turizm ile uğraşip şu an emekli olan, tüm piyasayı bilen, Tui/TC/Schauinsland/Fti/Öger/ıtt/bentour vs ceo larından ve tüm yöneticilerini bire bir tanıyan, bu pozisyonun hakkını layikı ile verebilecek sn Rıdvan Edebal in değerlendirilmesini rica ederim)! Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ha ha ha ~ 4 ay önce
Ridvan Edebal mi.. Komik olma. Kim oldugun hemen anlasiliyor. Saydigin firmalarin ve yöneticilerinin ilgilendikleri bir tek sey vardir. o da para.. Almanyayi taniyan degil Türkiyeyi Dünyaya tanitacak bir vizyona ihtiyac var. Ülkenin haline bak 8 Bin kilometre sahilleri beton duvara dönüstü. Almanyayi taniyan ve 5 milyon turisti 5 yildizli otellerimize yerlestirip parayi cukkalayanlardan Turizme destek isteyen bir zavalli. Italya fransa ve ispanya turizminin Almanyayi tanimaya mi ihtiyaci var. Tüm ülke topraklarini turizme acmislar.herseyi ile.. her metrekaresinde turizm var.. Ya bizim sadece 5 yildizli otellerimiz ve binlerce abaza magandalarimiz. ye ic güneslen ve 1 Saat bile otel disina cikmadan ülkene dön. Böyle bir turizm istiyorsan git Ridvan Edebalden yardim iste.. Ne yapacaksa hangi bilgi ve birikim ile..
Turizmci ~ 4 ay önce
Ülkeye kaliteli, ve para harcayan turist gelmesi icin ITB deki standin Ispanya gibi olmasini isteyen bir turizmci. Belli.. ispanya,italya ve fransaya gitmemis. Yillardir iste böyle turizmcilerin ülkeye getirdigi turistler ilr gurur duyduk. saniyor ki stand güzel olunca turist akacak. taksicisinden garsonuna magandalasmis bir ülkeye turist gelmeyecegini hala ögrenememis.
turzimci ~ 4 ay önce
the best man for the right job about time

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turist ~ 4 ay önce
Rica etsek, uzman bir arkadas ya da bir bilen var ise Sayin Bakanin dedigi ve 2018 yilinda gelen 40 milyon turistin dökümünü yapabilir mi? Hangi ülkeden ne kadar turist gelmis.?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turist ~ 4 ay önce
Gelen turist gelir seviyesi en dusuk tabaka. Sefer tasiyla gelip hic bir harcama yapmayan turist. Kalite O Hicbir hayri yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rezalet ~ 4 ay önce
Alman, fransız, rus vs ülkemin nimetlerinden üç kuruşa faydalansın biz pahalı olduğundan faydalanamayalım turist gelsin diye de takla atalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turizmici alanyali ~ 4 ay önce
Misafir evet cok dogru musterimde yazdi.almanyadan kisin akdeniz bedava bos otel durucana gelsinler.kis akdenizde parasiz zor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Osman ~ 4 ay önce
Öger tur iflas edeli yıllar geçti bakan bilmiyormu Öger tur almanyada iflas etti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uya.da balığa gidelim ~ 4 ay önce
Maşallah pazar bilginiz süper. Öger Tours'un yıllar önce satıldığını, iflas eden Vural Öger'in şirketiyle alakası olmadığını duymamışsınız. Bir de turizmi yutmuş bir işadamı, Bakanı cahillikle suçluyorsun. Herhalde sen sektörden değilsin kalemşör.
Osman abi ~ 4 ay önce
Öger iflas edeli 4 yil oldu. "Öger Tours" batmadan 10 yil önce Thomas Cook firmasina satilmisti. Ayni isim altinda faaliyetlerine devam ediyor.
Hani ~ 4 ay önce
Almanya naziydi, fetocuları koruyordu, hasbelkader zengin olmuştu ne oldu ? Çıkar için herşey mübah deģil mi? Ayrıca 50 milyon turist gelecek diyorsun da kazıkçı taksici,otelci, turcu, esnaf ve türkçe konuşamayan ucuz iş gücü olarak görülen, mayolu kız görünce kafayı yiyen eğitimsiz köylü, kasabalılar ile bar,kulüp vs mafyası varken gelseler ne ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yani ~ 4 ay önce
Bu yorumun üstüne yorum yoktur. Helal.. Az bile yazmis aslinda da neyse..!!
turist ~ 4 ay önce
2018 daha bitmeden 40 milyon turistin geldigine inanalim mi? en iyimser rakamlar ile 4 milyon Alman..5 milyon rus..3 milyon ingiliz.. 5 milyon diger Avrupa ülke turisti.3 milyon da biz katalim.. etti mi 20 milyon.. Duyar gibi oluyorum 20 milyon da araplar diyecek birileri.. Eeeyyy Avrupa.. Hüloooooggg..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000