13 Nisan 2018, Cuma 19:37:31

Bakan Arslan: "Toplam yatırım 10,2 milyar Euro"

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, devam eden 3. havalimanı inşaatı ile ilgili açıklamalarda bulundu
  • Havalimanına,şuraya buraya şu kadar yatırım yaptık diyorsun iyi de insana yatırım ne durumda peki ? Nüfusun çeyreği bir bölgede,şehirde toplanmış,yatırımların çoğu oraya vatandaş daha da borçlandırılarak yapılıyor,göç durdurulmuyor,anadolu’da iş,yatırım,istihdam yok bu marifet mi ? Memlekette eğitim bitik,insanlar iyice saygısız,agresif olmuş, millet birbirine kutuplaştırılıyor,şuralı,buralı,şucu,bucu ayrımı tam gaz devam ediyor,hastaneler dolup,taşıyor,ameliyat kuyrukları almış başını gitmiş,suç patlama yapmış,adam adamı vuruyor ceza almıyor, çocuk ve kadınlara tecavüz ve tacizde dünya birincisiyiz,adalet,hak,hukuk ara ki bulasın,torpil,hemşehricilik,yandaşçılık heryerde,herşey ateş pahası, insanlar kıt kanaat geçiniyor,eti geçtim ot bile ithal eder haldeyiz,hayvancılık ve tarım öldü,döviz,faiz arttıkça artıyor,ithalat rekorları kırılıyor,bilhassa büyükşehirlerde trafik rezalet halde,kaldırımlar otopark olmuş ortada bir tane polis yok bu rezil halimizi düzeltin önce !
  • Dahili ve harici bedhahlara rağmen çalışmaya devam
  • Bütün dünya gibi buradaki yorumcular bile bizi kıskanıyor..Üzülme kıskanma amarikaa senin de özgürlük heykelin var onunla avun.üzülme kıskanma france senin de eyfelin varr..üzülme kıskanmayın yorumcular çalışın sizde yapınn.. kıskaananlaarr çatlasınnn.durmak yok daima ilerii..
  • Ya yeter hergün ayni konu artik ezberledik baska bir isiniz yokmu
  • 3) Hani ilk pist "tamamen hazırdı", ışıklandırması dahi tamamlanmıştı? Nesi eksik kalmış? SHGM gerekli seyr-ü sefer cihazlarını (ILS, DVOR gibi...) mı yetiştirememiş de kalibrasyon/sertifikasyon yetişememiş bugünlere? 4) Toplamda 6 pist olacakmış!... Eee, bu zaten Proje ihalesinin olduğu gün bilinen birşey. Esas, başlangıçta 150 milyon kapasiteli, 3 terminalli ve 6 pistli olacak projenin daha sonrasında 200 milyon kapasiteli, (bilinmeyen sayıda terminalli) ve yine 6 pistli hale nasıl evrildiğini de açıklasa ya...
  • 1) "Toplam yatırım bedeli" ucu çok açık bir ifade... Nelerin yatırım bedeli 10.25 Milyar € imiş? 1. fazın mı, Faz 1A'nın mı?, toplamdaki 4 Fazın mı? Hep böyle yuvarlak rakamlarla ve ifadelerle algılama yapılıyor. 2) M11 Hat kodu verilen Gayrettepe-Yeni Havalimanı metro hattı 1 Ocak 2020'de sürekli ve sorunsuz şekilde Gayrettepe’den Yeni Havalimanı'na kadar yolcu taşımaya başlasın (inşaat süresince sel, deprem, heyelan vs. gibi doğal afetlerle de karşılaşılmaksızın), ben Taksim meydanında ve Gayrettepe istasyonu önünde "ben iflah olmaz bir eşeğim" diye boynuma yafta geçirip 2 saatliğine anıracağım!... Bu dediğim ol(a)mazsa, Sn. Bakan ne yapacak? Mesela istifa etmeyi düşünecek midir? Ya da ortaya çıkıp halktan özür dileyecek midir?
  • Bu yerli ve milli yatirimlar milletimizin gururu cunku biz tek milletiz almanlar in kiskancligina inat oynanan oyunlara inat gelisen ve buyuyen Turkiye olmaya devam edecegiz
  • Dunyanin en buyuk metrosuz havalimani. Bu is taksicilere yaradı..Oglanlarin nisanlarini yaparlar artik
  • Sn Arslan yatirimi yatirdinizda bizi de Doco 2 senedir yatirio...Bu sene de mi zam yok ?
  • sn bakanım doco ya 2 yıldır zam yok lütfen konuya el atın

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan İstanbul’da inşaatı devam eden yeni havalimanının başlangıçta 100 bin kişiye istihdam sağlayacağını söyledi.

İnşaat sahasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arslan yeni havalimanının toplam yatırım bedelinin 10,25 milyar euro olduğunu, yıllık yolcu kapasitesinin 200 milyona ulaşabileceğini belirtti.

Arslan, "29 Ekim’de açılacak havalimanında ilk pist 15 Mayıs’ta uçak inebilir hale gelecek, toplam 6 pist olacak. 30 Haziran’da şirketlere yer teslimi yapılacak, 30 Ağustos itibariyle geçici kabul işlemi başlayacak." dedi.

Bakan Arslan inşaat devam ederken bugüne kadar 27 işçinin hayatını kaybettiği, 13’ünün iş kazasında 14 kişinin şantiye dışında hayatını kaybettiğini söyledi.

Bakan Arslan, Gayrettepe metrosunu da seneye bitirmeyi hedeflediklerini açıkladı. 

Bakan Arslan: "Toplam yatırım 10,2 milyar Euro"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

sn bakan ~ 11 ay önce
Havalimanına,şuraya buraya şu kadar yatırım yaptık diyorsun iyi de insana yatırım ne durumda peki ? Nüfusun çeyreği bir bölgede,şehirde toplanmış,yatırımların çoğu oraya vatandaş daha da borçlandırılarak yapılıyor,göç durdurulmuyor,anadolu’da iş,yatırım,istihdam yok bu marifet mi ? Memlekette eğitim bitik,insanlar iyice saygısız,agresif olmuş, millet birbirine kutuplaştırılıyor,şuralı,buralı,şucu,bucu ayrımı tam gaz devam ediyor,hastaneler dolup,taşıyor,ameliyat kuyrukları almış başını gitmiş,suç patlama yapmış,adam adamı vuruyor ceza almıyor, çocuk ve kadınlara tecavüz ve tacizde dünya birincisiyiz,adalet,hak,hukuk ara ki bulasın,torpil,hemşehricilik,yandaşçılık heryerde,herşey ateş pahası, insanlar kıt kanaat geçiniyor,eti geçtim ot bile ithal eder haldeyiz,hayvancılık ve tarım öldü,döviz,faiz arttıkça artıyor,ithalat rekorları kırılıyor,bilhassa büyükşehirlerde trafik rezalet halde,kaldırımlar otopark olmuş ortada bir tane polis yok bu rezil halimizi düzeltin önce !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yyu ~ 11 ay önce
Yatırımı yapan devlet mi sanki Allah aşkına.Bütün büyük projeler yap işlet devret şeklinde yapılıyor. Bizim verdiğimiz o kadar ağır vergiler nereye gidiyor acaba? İnsanlar bunu nasıl göremiyor aklım almıyor. Ben maaşımdan sadece bu ay 3000 lira gelir vergisi verdim. Ve nereye gittiğini bilmek isterim. Paramı lüks içinde yaşamak için gösteriş için kullananlara hakkımı helal etmiyorum
wrkr ~ 11 ay önce
Dahili ve harici bedhahlara rağmen çalışmaya devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xcx ~ 11 ay önce
Kardeş bu yatırımı devlet halkın vergisiyle mi yapıyor? Yap işlet devret hepsi. Benim verdiğim vergiler nereye gidiyor sen ondan bahset.
kıskanç ~ 11 ay önce
Bütün dünya gibi buradaki yorumcular bile bizi kıskanıyor..Üzülme kıskanma amarikaa senin de özgürlük heykelin var onunla avun.üzülme kıskanma france senin de eyfelin varr..üzülme kıskanmayın yorumcular çalışın sizde yapınn.. kıskaananlaarr çatlasınnn.durmak yok daima ilerii..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 11 ay önce
Ya yeter hergün ayni konu artik ezberledik baska bir isiniz yokmu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 11 ay önce
3) Hani ilk pist "tamamen hazırdı", ışıklandırması dahi tamamlanmıştı? Nesi eksik kalmış? SHGM gerekli seyr-ü sefer cihazlarını (ILS, DVOR gibi...) mı yetiştirememiş de kalibrasyon/sertifikasyon yetişememiş bugünlere? 4) Toplamda 6 pist olacakmış!... Eee, bu zaten Proje ihalesinin olduğu gün bilinen birşey. Esas, başlangıçta 150 milyon kapasiteli, 3 terminalli ve 6 pistli olacak projenin daha sonrasında 200 milyon kapasiteli, (bilinmeyen sayıda terminalli) ve yine 6 pistli hale nasıl evrildiğini de açıklasa ya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 11 ay önce
1) "Toplam yatırım bedeli" ucu çok açık bir ifade... Nelerin yatırım bedeli 10.25 Milyar € imiş? 1. fazın mı, Faz 1A'nın mı?, toplamdaki 4 Fazın mı? Hep böyle yuvarlak rakamlarla ve ifadelerle algılama yapılıyor. 2) M11 Hat kodu verilen Gayrettepe-Yeni Havalimanı metro hattı 1 Ocak 2020'de sürekli ve sorunsuz şekilde Gayrettepe’den Yeni Havalimanı'na kadar yolcu taşımaya başlasın (inşaat süresince sel, deprem, heyelan vs. gibi doğal afetlerle de karşılaşılmaksızın), ben Taksim meydanında ve Gayrettepe istasyonu önünde "ben iflah olmaz bir eşeğim" diye boynuma yafta geçirip 2 saatliğine anıracağım!... Bu dediğim ol(a)mazsa, Sn. Bakan ne yapacak? Mesela istifa etmeyi düşünecek midir? Ya da ortaya çıkıp halktan özür dileyecek midir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
istifa ~ 11 ay önce
bu ülkede onca rezalet oldu hangi yetkili,sorumlu,vali,emniyet amiri,bakan vs istifa etti ki ? örneğin ankara'da,reyhanlı'da,istanbul'da terör saldırıları oldu hangi sözde yetkili istifa etti? ya da hızlı tren faciasında o zamanki bakana istifa edecek misiniz diye sordular niye treni ben mi kullanıyordum dedi ve biz bu kafaya oy verdik hala daha veriyoruz ! 2-3 sene önce fransa'da askeri tatbikatta bir asker kendi ihmali sonucu kaza kurşunuyla öldü genelkurmay başkanı her asker benim sorumluluğumda dedi ve istifa etti ! sonra onlar niye ileri biz niye geriyiz diye konuşuyoruz ! bu kafayla daha çoookkk geri kalırız !!!
altı sıfır ~ 11 ay önce
Paradan atılacak 6 sıfır için de eşek gibi anıracaklar vardı ama anıramadılar. Vesselam senin gibiler sözünde durmuyor aslanım
Gurur ~ 11 ay önce
Bu yerli ve milli yatirimlar milletimizin gururu cunku biz tek milletiz almanlar in kiskancligina inat oynanan oyunlara inat gelisen ve buyuyen Turkiye olmaya devam edecegiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pek Gururlu ~ 11 ay önce
Kardesim. Daha önce de senin gibi yazan baska gururlu bir kardese de sormustum.. Ne olur.. rica etsem.. Almanlar bizi niye kiskaniyor.. sadece 3 tane neden söyle.. ben de sana inanayim ve ben de evet, Almanlar bizi gercekten kiskaniyormus diyeyim.. Bir de "Büyüyen Türkiye" derken hangi kriterlere göre büyüyoruz lütfen birkac örnek verebilirmisin.. 450 milyar Dolar Borc.. %12 enflasyon.. %20 issizlik..Egitim ve hukuta dümya siralamasindaki yerimiz.. ithal edilen Et ve Ot...Dis politikadaki durum.. kriterlerini de degerlendirerek su büyümeyi bir izah edermisin. Son 10 yilda ülkemizde yapilan ve üretime katki yapan bir sanayi yatiriminin ne oldugunu da yazarmisin.. satilan 70 milyar dolarlik milli sanayi kuruluslarimizi ve su anda satilmaya calisilan seker fabrikalarini da göz önünde bulundurarak.. hadi bekliyoruz.. bir yaz da bilelim nasil büyüdük. aman haa..otoyol..küprü ve tünel deme.
pek gururlu ~ 11 ay önce
haklı yanların var tabiki ama rakamları şişirme ve abartma lütfen
FETİH ~ 11 ay önce
aziz ülkemizi ihya eden yollar ve köprüler senin istatistik dolu uzun ve boş laflarından daha gerçektir ancak senin güzel hatrını kırmayayım kardeş, onları hiç karıştırmadan daha büyük ve ulvi bir neden sunayım...aç haritayı bak, uzun asrılardan sonra tekrar fethe başladık, Cerablus,al Bab, Afrin...bunlar senin o boş laf istatistiklerin gibi değil gürül gürül vatan topragı büyümesi...sizin gibilere inat fetret devri bitti fetih devri başladı
Reis ~ 11 ay önce
Kiskanc Almanyanin bazi sehirlerinin yolcu 2017 yolcu sayilari. Frankfurt 65 milyon, Münih 45 milyon, Berlin 25 milyon, Düsseldorf-Köln 35 milyon, Hamburg 18 milyon, Stutgart 11 milyon, Hannover 6 milyon Istanbul AHL nin 64 milyon.. Diger sehirlerimizin sayilarini da gururlu kardesimiz yazarsa, biz de Almanyanin neden kiskandigini anlayalim.
Fatihin Fedaisi ~ 11 ay önce
Anlasliyor simdi. Büyüyoruz derken ne demek istediklerinizi. Kastettikleri haritanin büyümesiymis meger. Fethe baslamislar da hebrimiz yok. Bu arada 4 milyon suriyeli bize girmiz onun haberi yok. Et ve Ot ithal ediyoruz..450 Milyar Dolarlik borcu torununa miras birakacak.Ülkenin deyi var yok hepsi yabancilara Satilmis. üzerinden gecmedigi otoyolun, köprünün, tünelin parasini mütehite 18 yil boyunca ödeycek. Dolar 4 TL olmus. Saman, pamuk, Seker,Et, pirinc ithal ediyor. Bizimki belinde kilic Fethe cikmis. Sana yakisan da budur. Kim tutar seni artik. Yüce Peygamberimiz ne güzel demis. ""Layik oldugunuz sekilde yönetileceksiniz.""
gurur'a ! ~ 11 ay önce
almanların bize duyduğu kıskançlık yüzünden mi yeni havalimanı inşasında alman malı kablolar,ekipmanlar vs kullanılıyor, makam arabası olarak hep onların arabalarına biniliyor,onlarla prestij kazanıldığı sanılıyor,toplamda 15 milyar euroluk ihale,iş veriliyor ey gafil?
FETİH ~ 11 ay önce
güzel yazmışsın arkadaş yüreğine sağlık
Yolcu ~ 11 ay önce
Dunyanin en buyuk metrosuz havalimani. Bu is taksicilere yaradı..Oglanlarin nisanlarini yaparlar artik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olene kadar DocoMoco ~ 11 ay önce
Sn Arslan yatirimi yatirdinizda bizi de Doco 2 senedir yatirio...Bu sene de mi zam yok ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy doco ~ 11 ay önce
sn bakanım doco ya 2 yıldır zam yok lütfen konuya el atın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000