24 Ocak 2021, Pazar 14:18:07

Bakan Akar TCB-751'i inceledi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığının yeni uçağında incelemelerde bulundu.
  • Bakan postasiz sekretersiz gezmiyor
  • Yanindakileri Taniyamadim ama hareketlerinden bakanin postalari oldugunu cikardim
  • Ordusu ihtalal girişiminde bulunan gn kur bşk bakan yapılarak ödüllendirilen ülkeyiz
  • Bu adam bu ülkede esir alındı ama askerliği bitmedi ve de bakan oldu ya ne desek boş.
  • Esir alındığında askerliğinin bitmiş olması gerekirken emekli edilip üstüne bakan yapılan ve bu ülkenin kurucularına hakaret edenleri ziyaret eden kişinin incelediği uçak yerli ve milli mi acaba?
  • Bakan uçağı inceledi? Sonuç? Yıldız verdimi? Sadete gel sonuç?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığının yeni uçağında incelemelerde bulundu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının gözü, kulağı olarak mavi vatanda görev yapacak, özellikle denizaltı savunma harbinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin etkinliğini daha da artıracak P-72 deniz karakol uçağı ilk görev uçuşunu gerçekleştirdi.

Meltem-3 Projesi kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine alınan "TCB-751" kuyruk numaralı P-72 deniz karakol uçağının görev uçuşunun ardından Bakan Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile uçakta incelemelerde bulundu.

Donanma Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu'ndan uçağa ilişkin bilgi alan Bakan Akar, personelle de sohbet etti.

Uçakta görevli personelin önemli bir görevi yerine getireceğini belirten Akar, "Geçtiğimiz ay envantere giren P-72 deniz karakol uçağımız, Deniz Kuvvetlerimizin gözü, kulağı olarak mavi vatanımızda göreve başlamıştır. Yapacağınız görevler memleketimizin, milletimizin geleceği, güvenliği için çok önemli. Bizler elimizden geldiğince en modern teçhizatla Silahlı Kuvvetlerimizi donatmaya çalışıyoruz. Bunun ötesinde bizim en önemli gücümüz nedir? Personelin bilgi, eğitim ve tecrübesi yani sizlersiniz. Sizlere güveniyor, sizlerden çok şey bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Denizaltı savunma harbinde etkin kullanım

P-72 deniz karakol uçaklarının hizmete girmesiyle Deniz Kuvvetleri Komutanlığının özellikle denizaltı savunma harbinde etkinliği daha da artacak.

Mevcut P-235 uçağıyla kıyaslandığında görev sahasında 2-3 saat daha fazla kalabilme yeteneğine sahip P-72 deniz karakol uçağı, MK-46 torpidosuna ilave olarak daha modern özelliklere sahip MK-54 torpidosunu atabilecek.

Daha fazla denizaltının yerini tespit etmekte kullanılan sonar sistemi olan "sonobuoy" taşıma kapasitesine sahip uçak, bu özelliğiyle denizaltı savunma harbinde etkin kullanım imkanı sağlayacak.

Bakan Akar TCB-751'i inceledi

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Proje ~ 3 yıl önce
Bakan postasiz sekretersiz gezmiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaninda ~ 3 yıl önce
Yanindakileri Taniyamadim ama hareketlerinden bakanin postalari oldugunu cikardim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bakan (!) ~ 3 yıl önce
Ordusu ihtalal girişiminde bulunan gn kur bşk bakan yapılarak ödüllendirilen ülkeyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 3 yıl önce
Bu adam bu ülkede esir alındı ama askerliği bitmedi ve de bakan oldu ya ne desek boş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akar ~ 3 yıl önce
Esir alındığında askerliğinin bitmiş olması gerekirken emekli edilip üstüne bakan yapılan ve bu ülkenin kurucularına hakaret edenleri ziyaret eden kişinin incelediği uçak yerli ve milli mi acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anti kemalist cengo ~ 3 yıl önce
Bakan uçağı inceledi? Sonuç? Yıldız verdimi? Sadete gel sonuç?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam ~ 3 yıl önce
Sen anlamazsın,git şeyhinin geçtiği yolu yala ne mola yarayacaksa
Ahmet ~ 3 yıl önce
IP’den kim olduğunu bulamayacağız sanıyorsun değil mi. Görüşeceğiz seninle atatürk düşmanı
Ayt ~ 3 yıl önce
Sizin gibi eşek heykeli dikmiyorlar hiç olmazsa vatana faydalı bir şey yapılmış bay Kemalist
ayt yazana ~ 3 yıl önce
Heykel dikmeyenleri de 18 yıldır ülkenin ekonomisini mahvederken,sayelerinde dış borç,cari açık,dolar,ithalat,işsizlik rekorları kırılırken,döviz bazlı garantili ihaleler yapılırken,vatandaş ağır borca sokulurken,alım gücü düştükçe düşerken,herşey daha da pahalılaşırken,yalan,yolsuzluk,torpil,hemşehricilik, yandaşçılıkta sınır tanımazlarken,insanları birbirine düşman ederken gayet güzel gördük hala görüyoruz hamdolsun...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000