18 Ocak 2023, Çarşamba 15:42:03

Bahreyn-Bursa arasında charter uçuşlar başladı

Bursa'nın turizmden daha fazla pay alabilmesi ve özellikle Orta Doğu ülkelerinden turist çekilmesi amacıyla yapılan girişimler sonucu Bahreyn'den Bursa'daki Yenişehir Havalimanı'na ilk charter sefer yapıldı.
  • Trabzonu peşkeş çektiniz Araplara yazık yazık o güzel memleket kimlerin elinde kaldı.
  • Bir bursalı olarak bu haberlerden utanç duyuyorum. Ve iatemiyorum. Memleketimi trabzona benzesin istemyorum. Geriye dönüşü yok.
  • Eh artık bursayada geçmiş olsun. Trabzondan beter olabilirsiniz. Aklınızı kullanın. Gelenler arap
  • Ülkeyi iyice arabistana çevirdiler. Evlerinizi, topraklarınızı araplara satmayın. Vatan hainliğinden başka bir şey değil benim için. Yazık geldiğimiz günlere bak Uzungöl oldu arapgöl
  • trabzondan sonra bursayı da peşkeş çekecekler demek

Bursa'nın turizmden daha fazla pay alabilmesi ve özellikle Orta Doğu ülkelerinden turist çekilmesi amacıyla yapılan girişimler sonucu Bahreyn'den Bursa'daki Yenişehir Havalimanı'na ilk charter sefer yapıldı.

Bursa'nın Güney Marmara'da ana turizm destinasyonu olması için yürütülen çalışmalar kapsamında Bahreyn'den gelen 146 kişilik turist kafilesi Yenişehir Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı.

Turizmcilerin girişimleriyle Bahreyn'den Bursa'ya yapılacak charter uçuşların haftada bir kez karşılıklı olarak yıl boyu sürmesi planlanıyor.

Turistleri karşılayan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu tür seferlerin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Seferlerin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Aydın, "Misafirlerimizi burada ağırlamak farklı bir gurur benim için. Burada üç mevsimi birden yaşıyoruz. Uludağ'da kar var, burada güneş var, denizimiz var, kaplıcalarımız var. Memleketimiz için hayırlı olsun." dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer de önemli bir destinasyondan Bursa pazarı için başlangıç yapıldığını anlattı.

Özer, Bursa'nın ziyaretçi sayısının her geçen yıl arttığını dile getirerek, "Bursa'ya doğrudan charter uçakların inmesi önemli bir başlangıç. Ana pazar olarak Bursa'nın baz alınması, misafirlerin Bursa'da konaklaması, kültür, alışveriş ve sağlık turizmi açısından önemli bir süreci oluşturacak. Buradan çarşı, pazar, herkes olumlu etkilenecek. Bu süreci hep birlikte daha ileriye taşıyacağız." ifadelerini kullandı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Temsil Kurulu Üyesi Doğan Sager, gerçekleşen uçuşun Bursa için çok önemli olduğunu vurguladı.

Her çarşamba Bahreyn'den karşılıklı seferlerin düzenleneceğini aktaran Sager, "Bunlar başlangıç. Daha farklı programlar yapacağız. Bursa'nın ana destinasyon olmasını, birçok ülkeden turistik seyahatlerin buraya gerçekleştirilmesini amaçlıyoruz." diye konuştu.

Bahreynli turizm acentesinin Genel Müdürü Abdul Monem Al Yaqoob ise Bursa'ya başlatılan seferlerin devamının geleceğini söyledi. (habertürk)

Bahreyn-Bursa arasında charter uçuşlar başladı

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Trabzon mandalı ~ 1 yıl önce
Trabzonu peşkeş çektiniz Araplara yazık yazık o güzel memleket kimlerin elinde kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bursalı ~ 1 yıl önce
Bir bursalı olarak bu haberlerden utanç duyuyorum. Ve iatemiyorum. Memleketimi trabzona benzesin istemyorum. Geriye dönüşü yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geçmiş olsun ~ 1 yıl önce
Eh artık bursayada geçmiş olsun. Trabzondan beter olabilirsiniz. Aklınızı kullanın. Gelenler arap

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 1 yıl önce
Ülkeyi iyice arabistana çevirdiler. Evlerinizi, topraklarınızı araplara satmayın. Vatan hainliğinden başka bir şey değil benim için. Yazık geldiğimiz günlere bak Uzungöl oldu arapgöl

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bursa düldülü ~ 1 yıl önce
trabzondan sonra bursayı da peşkeş çekecekler demek

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000