17 Mart 2022, Perşembe 09:03:34

Bağlıkaya: "Turist açığımızı yakın ülkelerle kapatacağız"

Rusya ve Ukrayna arasındaki kriz hakkında değerlendirmede bulanan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, gelişmeleri üzüntüyle takip ettiklerini söyledi.
  • Yakın derken hangi ülkelerden gelecekler !
  • Bu adama nasıl güveneceğiz. Geçenlerde hiç iptal yok ruslar geliyor diyordu
  • Biz kalırız tüm otellerde . Türkler ve Suriyeliler...
  • Turist açığını kendi insanınızla niye kapatmıyorsunuz? Neden elin adamına ülkemiz nimetlerini ucuza faydalandırıyorsunuz da kendi insanınıza faydalandırmıyorsunuz? Önce kendi insanınızı düşünün. Ayrıca savaştaki ülkelerin insanı can derdindeyken sizlerin parayı düşünmesi de ruhunuzu şeytana sattığınızın göstergesi. Aynı durumda biz olsak ne olurdu bir düşün bakalım !
  • ALMANCI TURİST İSTEMİYORUZ.
  • bu adam degil mi rezervasyon iptali yok diyen savasın basında .. vizyon ve öngörü sahibi olmayan kurnaz tuccar ))
  • Yakın yer derken ucuz yer dese daha iyi olurdu,gelen turistin profilinin ne kadar düştüğünü sağdan soldan çarşı pazardan görebilirsiniz.. böyle bir yönetimle başkası zaten düşünülemez..çok ama düşük gelirli problemli tipler ülkesi olduk...

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, savaşla birlikte rezervasyonlarda düşüş yaşandığını ve turist açığını yakın mesafedeki ülkelere ağırlık vererek kapatacaklarını kaydetti.

Savaş sona erse de yarattığı ekonomik sıkıntıların turizme yansıyacağını belirten Bağlıkaya, "Yakın coğrafyamızda önemli ilişkilerimizin olduğu bu iki ülke arasında süren savaşın turizme de yansımaları olacaktır. Savaşın ne kadar süreceği belli değil. Savaş sona erse bile yarattığı ekonomik sıkıntılar turizmdeki beklenti ve hesapları değiştirecek. Rublenin hızla değer kaybetmesi, uçuşlarla ilgili yaşanan sıkıntılar ve Rus vatandaşlarının tatillerini ülke içinde geçirmelerine yönelik kampanyalar bu yılki turist akışını etkileyecek" ifadesini kullandı.

Yeni Asır Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Bağlıkaya, turist açığını yakın mesafedeki ülkelerle kapatacaklarını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Öncesinde 2022 yılı turist beklentimiz 45 milyon, gelir tahminimiz ise 35 milyar doların üzerinde idi. Yaz rezervasyonlarında herhangi bir iptal olmadı ancak tatil satışlarında yavaşlama görüldü. Açığımızı Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu ve Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere yakın mesafedeki ülkelerle kapatacağız. Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan ve Özbekistan'a ağırlık veriyoruz. İran pazarında önemli bir yükseliş potansiyeli bulunuyor. Özellikle Antalya'ya ziyaretçi gönderen ilk 10 pazar içinde olan Almanya, Polonya, Romanya, Hollanda, Moldova ve Litvanya gibi ülkelerde çalışmalar hızlandı. İsrail, BAE, Suudi Arabistan gibi son dönemde ikili ilişkilerimizin geliştiği ülkelerden de turist getirmeye çabalamalıyız."

Bağlıkaya: "Turist açığımızı yakın ülkelerle kapatacağız"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Ata Kara ~ 5 ay önce
Yakın derken hangi ülkelerden gelecekler !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güven ~ 5 ay önce
Bu adama nasıl güveneceğiz. Geçenlerde hiç iptal yok ruslar geliyor diyordu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnşallah tek bir turist gelmez. ~ 5 ay önce
Biz kalırız tüm otellerde . Türkler ve Suriyeliler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
firuz efendi ! ~ 5 ay önce
Turist açığını kendi insanınızla niye kapatmıyorsunuz? Neden elin adamına ülkemiz nimetlerini ucuza faydalandırıyorsunuz da kendi insanınıza faydalandırmıyorsunuz? Önce kendi insanınızı düşünün. Ayrıca savaştaki ülkelerin insanı can derdindeyken sizlerin parayı düşünmesi de ruhunuzu şeytana sattığınızın göstergesi. Aynı durumda biz olsak ne olurdu bir düşün bakalım !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
faf ~ 5 ay önce
ALMANCI TURİST İSTEMİYORUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 5 ay önce
Almanci gelmesin diyene:almancilarda olmasa busbutun ac kalicaksiniz,kiskanmakda haklisiniz en ucuz sekilde kral arabalara biniyoruz izinde 3bin euro bozdurdugumuz zaman krallar gibi izin yapiyoruz,sukur turkiyede evimizde var gelecegimizde var,siz catlamaya devam edin.Almanya sizi kiskaniyor :)))
klavuz karga .. ~ 5 ay önce
bu adam degil mi rezervasyon iptali yok diyen savasın basında .. vizyon ve öngörü sahibi olmayan kurnaz tuccar ))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam ~ 5 ay önce
Liyakati yok demekki. Turkiye'de liyakatli adam bulmak zor hem ozelde hem devlette.
Profil sorunu.. ~ 5 ay önce
Yakın yer derken ucuz yer dese daha iyi olurdu,gelen turistin profilinin ne kadar düştüğünü sağdan soldan çarşı pazardan görebilirsiniz.. böyle bir yönetimle başkası zaten düşünülemez..çok ama düşük gelirli problemli tipler ülkesi olduk...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000