14 Ocak 2016, Perşembe 07:50:25

Babadağ'da uçuş rekoru kırıldı

Dünya’nın en önemli yamaç paraşütü merkezlerinden Ölüdeniz Babadağ geçtiğimiz yıl rekor uçuşa sahne oldu.
  • bu yıl ben de denedim. Satış ve pilot ekipler oldukça başarılı, kendilerini geliştirmiş, ülke ekonomisine ve turizme de her şeye rağmen katkıda bulunuyorlar. Ancak fiyatlar çok düşümüş.

Dünya’nın en önemli yamaç paraşütü merkezlerinden Ölüdeniz Babadağ geçtiğimiz yıl rekor uçuşa sahne oldu.

2013 yılından bu yana her yıl yüzde 25-30’un üzerinde uçuş gerçekleştirilen Babadağ’dan 2015 yılında yine yüzde 30’luk artışla 121 bin 585 uçuş gerçekleştirildi. Babadağının bin 200 pistinin de devreye girmesiyle kış sezonunda da havanın uçuşa elverişli olduğu hemen hergün uzak doğudan gelen turistler Ölüdeniz Belceğiz’e uçuş yapıyor. Ocak ayının ilk 10 gününde çoğunluğu güney Koreli 178 turist Tandem uçuş gerçekleştirdi. Fethiye Ticaret ve Sanayi odası başkanı ve Babadağ güç birliği şirketi yönetim kurulu başkanı Akif Arıcan Fethiye de kış turizmi Babadağ ile açılmıştır. Babadağ yamaç paraşütü ile 12 ay turizm yapılacak seviyeye gelmiştir. 2013 yılından bu yana her yıl babadağ’dan ciddi bir uçuş gerçekleştirilmektedir. 2015 yılında yüzde 30’un üzerinde bir artışla bir önceki yıla göre 121 bin 585 uçuş gerçekleştirilmiştir. Bu uçuş sayısının 2016 yılında da daha fazla artışla sonuçlanacağını umuyoruz. Hava şartları ugun olduğu anlarda yapılan uçuşlarla ocak ayının 10 gününde 178 uçuş gerçekleştirilmiştir” dedi.

TELEFERİK İHALE ŞARTNAMESİ HAZIRLANIYOR

Yıllardır beklenen Babadağ teleferik projesinin şartnamesinin hazırlatılmakta olduğunu söyleyen Akif Arıcan “2016 yılının ilk yarısında teleferik işinin ihalesini yapacağız. 2017 yılında Babadağa Teleferikle çıkma keyfini yaşatmak istiyoruz. Yaklaşık 40-50 milyon TL’lik bu proje ile Ölüdeniz Hisarönünden 3 bin 850 metrelik bölümü teleferikle 10-15 dakika da Babadağa ulaştırarak yıllardır hayali kurulan projeyi sonuçlandırıp kış turizmini canlandırmak istiyoruz. Hükümetimizin bürokratik engelleri aşma konusunda verdiği desteğe teşekkür ediyoruz. Teleferik gerçekleştiğinde yılda 300 ile 500 bin kişiyi babadağa çıkarmayı planlıyoruz. Ölüdeniz’in muhteşem manzarasını ve uçuş keyfini daha kolay yaşatacağız. 2016’nın 1. yarısında tüm işlemleri bitirip ihaleye alan firmanın da yaklaşık 1,5 yılda teleferik projesini tamamlayarak Ölüdeniz ve Fethiye’yi bir başka pencereden dünyaya açmış olacağız. Ülkemize hem katma değer açısından hem de turizm değeri açısından büyük yarar sağlayacaktır. Bu projeye belediyemiz ve sivil toplum kuruluşlarının da destek vereceğine inanıyoruz. Şu anda yöremize güney kore ve uzak doğulu turistler gelmektedir” dedi.

Babadağ'da uçuş rekoru kırıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

tebrikler ~ 5 yıl önce
bu yıl ben de denedim. Satış ve pilot ekipler oldukça başarılı, kendilerini geliştirmiş, ülke ekonomisine ve turizme de her şeye rağmen katkıda bulunuyorlar. Ancak fiyatlar çok düşümüş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000