04 Ocak 2023, Çarşamba 09:05:07

Babadağ'da tüm zamanların rekoru kırıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki 1965 rakımlı Babadağ'dan geçen yıl gerçekleşen 198 bin 724 yamaç paraşütü uçuşuyla tüm zamanların en yüksek sayısına ulaşıldı
  • Yamaç paraşütüyle atlayış yapılmaz ..kalkış yapılır
  • Fethiye tam bir rezillik. Plajı iniş pisti yapmışlar. Ara sokakları bu firmaların minibüsleri kapamış. Mafya gibi ne sokağa girebilirsin ne park edebilirsin. Her yer bu adamlara ait. Bir başıbozukluktur gidiyor. Fethiye üç beş rus turiste paraşüt atlatacağım derken yakında turizmi kaybedecek.
  • O bölgede iniş yeri olarak neden sahilde yürüyüş yapan insanların arasına iniyorlar başka bir yere inme şansı yokmu bu arkadaşların .
  • Babadağ kesinlikle sivil havacılık tarafından denetlenmeli ve iniş güzergahı düzenlenmeli. İnsanların üstüne iniyorlar. Her sene ayrı bir kaza
  • Fethiye tv lerde dahi gündeme geldi. Plaja insanların üstüne iniyorlar diye. Hala daha müdahale eden yok valla hayretle izliyorum

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki 1965 rakımlı Babadağ'dan geçen yıl gerçekleşen 198 bin 724 yamaç paraşütü uçuşuyla tüm zamanların en yüksek sayısına ulaşıldı

Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Babadağ, her yıl yamaç paraşütü yapmak isteyen binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Dağdaki pistlerden paraşütleriyle havalanan tatilciler, Ölüdeniz'in eşsiz manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı buluyor.

AA'nın haberine göre Babadağ'da 2022'de yamaç paraşütü ile yapılan atlayış sayısı bir önceki yıla göre yüzde 19 artarak 198 bin 724'e ulaştı. Bu rakamla Babadağ'dan gerçekleştirilen uçuş sayısında rekor kırıldı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, gazetecilere, Babadağ'ın dünyanın önde gelen hava sporları merkezleri arasında olduğunu söyledi.

Bölgede paraşüte ilginin her geçen yıl artarak devam ettiğini dile getiren Çıralı, "Geçen yıl ticari ve sportif atlayışların toplamında Babadağ'dan 198 bin 724 uçuşla yeni bir rekora imza atıldı. Babadağ'da rekor üstüne rekor kırılıyor. Geçen yıla oranla yüzde 19 artışla bu yeni rekorda emeği olan başta yamaç paraşütü pilotlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Çıralı, Fethiye Güç Birliği Şirketi olarak Babadağ'ı dünyanın en güvenli yamaç paraşütü merkezi haline getirmek için çalıştıklarını vurguladı.

Uçuşların tecrübeli pilotlar tarafından yapılmasına önem verdiklerini kaydeden Çıralı, "Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023'te Babadağ'da yeni bir rekora imza atılacağına inanıyorum. Sezonun başlamasıyla tüm misafirlerimizi, dünyaca ünlü Ölüdeniz manzarasının tadını doya doya çıkaracakları için Babadağ'ımıza davet ediyorum" diye konuştu.

Babadağ'da tüm zamanların rekoru kırıldı

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Yp ~ 1 yıl önce
Yamaç paraşütüyle atlayış yapılmaz ..kalkış yapılır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fethiye ~ 1 yıl önce
Fethiye tam bir rezillik. Plajı iniş pisti yapmışlar. Ara sokakları bu firmaların minibüsleri kapamış. Mafya gibi ne sokağa girebilirsin ne park edebilirsin. Her yer bu adamlara ait. Bir başıbozukluktur gidiyor. Fethiye üç beş rus turiste paraşüt atlatacağım derken yakında turizmi kaybedecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ata Kara ~ 1 yıl önce
O bölgede iniş yeri olarak neden sahilde yürüyüş yapan insanların arasına iniyorlar başka bir yere inme şansı yokmu bu arkadaşların .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Babadağ ~ 1 yıl önce
Babadağ kesinlikle sivil havacılık tarafından denetlenmeli ve iniş güzergahı düzenlenmeli. İnsanların üstüne iniyorlar. Her sene ayrı bir kaza

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ebour ~ 1 yıl önce
Cahil bilgisi olmadan yorum yaparmış derler. İniş alanı olarak kullanılan alanda öncelik pilotlara ait. Senin söylediğin aynen şuna benziyor : arazileri işgal ediyorlar oteller kapatılsın.
Baba ~ 1 yıl önce
Fethiye tv lerde dahi gündeme geldi. Plaja insanların üstüne iniyorlar diye. Hala daha müdahale eden yok valla hayretle izliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000