26 Temmuz 2015, Pazar 08:01:17

Babadağ'da rekor artış

Muğla'nın Fethiye İlçesi'ndeki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'dan yılın ilk 7 ayında 50 bin 305 uçuş gerçekleşti.
  • Rekor Artış ama denetimlerden bahaetmıyoruz yada denetim yapılırken örnek teşkil etmesi icin nasıl denetim icra edildiğini sayfaya neden taşımıyoruz.?Bununla birlikte istatistik bilgileri nerede ne kadar kaza oldu.?Ne kadar kaza sonucu işletmelere ne gibi yaptırım yapıldı kaçı kapatıldı .?vay babam vay
  • Videoyu izledim. Dövenlerin ellerine saglık.. Bu tip saga sola bulasan ona buna iftıra atmaktan cekinmeyen, malzeme aldıgı adamlara parasını ödemeyen , üstüne üstlük bırde hakaret eden , su andada icerıde hapiste olan Mehmet Yener Yılmaza cok benzıyor....
  • https://ceremcem.net/2014/10/30/babadag-cetesi-part-2/
  • Valla Babadağ'da bir pilotun (cem ceren, google'da aratın) suratı yarılana kadar dövülüp paraşütünün liğme liğme kesilmesinin videosu olduktan sonra sizin gibi insan olamayan tiplerle ne federasyon olur ne de okeye 4. Olur. İşid'den beter bir örgütsünüz. Hepsinin kaydı var o pilotun blogunda. ThK denen it-çakal sürüsü zaten ayrı bir bedava maaş dağıtan emekli albay torpillileri örgütü. Onlardan da bir cacık olmaz. Bir gün istiklal ve cumhuriyeti müdafa mecburiyeti veya geliştirme mecburiyeti olursa siz insanları rahat bırakın uçsunlar yeter. Ülkenin dağı taşı denizi sizin babanızın malı değil.

Muğla'nın Fethiye İlçesi'ndeki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'dan yılın ilk 7 ayında 50 bin 305 uçuş gerçekleşti.

Fethiye'nin Ölüdeniz Mahallesi'ndeki 1965 rakımlı Babadağ'ın zirvesindeki 1700, 1800 ve 1900 metre pistlerinden yamaç paraşütüyle uçanların sayısı ciddi oranda arttı. Çinliler başta olmak üzere Uzakdoğulu turistleri de ilçeye çeken Babadağ, Temmuz ayını rekor uçuş sayısıyla kapatmaya hazırlanıyor. Temmuz ayının ilk 25 gününde Babadağ'dan uçanların sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 4 bin 57 kişi artarken, bu yılın ilk 7 ayındaki uçuş sayısı da yüzde 40 artışla 50 bin 305'e ulaştı.

'YILSONU HEDEFİ 100 BİN'

Babadağ'ın işletmesini yürüten Fethiye Güç Birliği şirketi ve aynı zamanda Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, Babadağ'ın her geçen gün Avrupa ve dünyanın en iyi hava sporları merkezi olma yolunda ilerlediğini söyledi. Geçen yıla göre bu yıl yüzde 40'ın üzerinde bir artış olduğuna dikkati çeken Arıcan, "Yılsonunda 100 bin uçuş hedefimizi yakalamaya çok yakınız" dedi.

'TELEFERİK PROJESİ 2016'DA BAŞLAYACAK'

Teleferik projesin hayata geçmesiyle birlikte Babadağ'ın çehresinin değişeceğini aktaran Arıcan, "Önümüzdeki 6 ay içinde Babadağ teleferik ihalesini yapmak istiyoruz. 2016 yılı içinde teleferik projesinin başlaması için çalışıyoruz. Teleferikle birlikte isteyen herkes Babadağ 1700 metre pistine kolayca ulaşabilecek. Vatandaşlarımız Babadağ'ın zirvesinde kışın kar, yazın ise gün batımı manzarasını izlemenin keyfini yaşayacak" diye konuştu.

'BABADAĞ'DA FEDERASYON KURULMALI'

Yamaç paraşütü pilotlarının Türk Hava Kurumu (THK) ile yaşadığı gerginliğe de değinen Arıcan, şöyle dedi: "Biz Babadağ'da bir federasyon kurulmasını istiyoruz. Babadağ'ın uçuş kurallarının bu federasyon tarafından belirlenip yasal boşlukların doldurulması en doğrusu olacaktır. THK, Babadağ'da kapsamlı bir yönerge hazırlama statüsüne sahip değil. Federasyon kurulursa yasal bir kimlikle Babadağ'ın tüm sorunlarını çözebilir."

Babadağ'da rekor artış

Facebook Yorum

Yorumlar

Max ~ 6 yıl önce
Rekor Artış ama denetimlerden bahaetmıyoruz yada denetim yapılırken örnek teşkil etmesi icin nasıl denetim icra edildiğini sayfaya neden taşımıyoruz.?Bununla birlikte istatistik bilgileri nerede ne kadar kaza oldu.?Ne kadar kaza sonucu işletmelere ne gibi yaptırım yapıldı kaçı kapatıldı .?vay babam vay

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ellerine saglık ~ 6 yıl önce
Videoyu izledim. Dövenlerin ellerine saglık.. Bu tip saga sola bulasan ona buna iftıra atmaktan cekinmeyen, malzeme aldıgı adamlara parasını ödemeyen , üstüne üstlük bırde hakaret eden , su andada icerıde hapiste olan Mehmet Yener Yılmaza cok benzıyor....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
katiller ~ 6 yıl önce
https://ceremcem.net/2014/10/30/babadag-cetesi-part-2/

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Babadağ çetesi ~ 6 yıl önce
Valla Babadağ'da bir pilotun (cem ceren, google'da aratın) suratı yarılana kadar dövülüp paraşütünün liğme liğme kesilmesinin videosu olduktan sonra sizin gibi insan olamayan tiplerle ne federasyon olur ne de okeye 4. Olur. İşid'den beter bir örgütsünüz. Hepsinin kaydı var o pilotun blogunda. ThK denen it-çakal sürüsü zaten ayrı bir bedava maaş dağıtan emekli albay torpillileri örgütü. Onlardan da bir cacık olmaz. Bir gün istiklal ve cumhuriyeti müdafa mecburiyeti veya geliştirme mecburiyeti olursa siz insanları rahat bırakın uçsunlar yeter. Ülkenin dağı taşı denizi sizin babanızın malı değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000