19 Nisan 2017, Çarşamba 09:08:43

Babadağ'da güvenlik üst düzeyde

Muhteşem manzarası ve güvenli uçuşa elverişli fiziki şartlarıyla dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi, yamaç paraşütü tutkunlarını bekliyor.
  • 2016 sezonuda fena degıldı dıyor. 2016 da müşterı ıçın bırbırınızı döven sız degılmıydınız. Müşteri yoklugundan.. Türkıyede sportıf havacılıgın iltıhap ve hastalık yaydıgı 2 yer vardır. Bu iki yer arsızlık,hırsızlık, düzenbazlık ve adam kayırma üzerındede profesyoneldır. Bırı Türk Hava Kurumu dıgerıde ondan bayragı teslim alan ölüdeniz eşkıyalarıdır... Paranıza yazık etmeyin... Gıdın başka alternatıf sporlar yapın....
  • Mezartaşı hediyeli tandem uçuşlar Babadağ'da başlamış :)))
  • Babadağ deniz üzerinde uçulabilen tek nokta değildir. Lütfen yanlış bilgi vermeyin...
  • Ezik yorumlar okuyorum. Hayırdır, paranız yetmedi gibi geliyor..? Kedi ciğere ulaşamamış gibi haliniz var.
  • Biliyoruz her sene ölenleri. Kemerini bağlamadığı için birini düşürdüklerini hiç unutmuyorum. Sizde emniyetli gidin diye haber yapıyorsunuz. Muz cumhuriyetinde herkes kendi başının çaresine bakıp kimseye güvenmemesi gerektiğini bilir. Ben bunların hiçbirine güvenmiyorum. Hayatında ilk kez yamaç paraşütüne binen adamı döne döne akrobatik hareketlerle indirdiklerini gördüm. Hiç birini tanımam ama her sene yaşananlar kaza değil cinayet bence. Airpothaber insanları yanlış yönlendirme bence.
  • Kesinlikle bu havacılık mafyası tıplere para kaptırmayın. Onlara verecegınız parayla gıdın güzel bır yemek yeyın.. Fırsatcı, ıspıyoncu, bırbırını dahı cekemeyen, bu beyın fukaralarına verılecek paraya acırım....
  • Babadağ ticari iştahla işletilen bir bölgedir. Mafia tarafından işletilen bir devlet arazisi statüsündedir. Spor olarak, hobi olarak bu işi yapmak isteyenler kulüplere başvursunlar. Günübirlik maceracı kişiler de bu tip yerlerden uzak dursunlar. Dolmuş şoförü olmak için dahi en azından bir esnaflık disiplini ve tecrübesi gerekir. Böyle dambara dumbura meslek icra eden cahil cüheyla ile bu işler olmuyor. Kaç kişi öldü Babadağ da? Bunlar kalp krizinden gitmedi herhalde.

Muhteşem manzarası ve güvenli uçuşa elverişli fiziki şartlarıyla dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi, yamaç paraşütü tutkunlarını bekliyor.

Özellikle adrenalin tutkunu yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Babadağ, farklı hava koşullarında uçuşa imkan veren 4 pistiyle güvenli uçuşa olanak tanıyor. Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kooperatifi öncülüğünde deneyimli 240 pilotun görev yaptığı merkezde, uçuş güvenliğinin sağlanması amacıyla denetimler yapılıyor.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FETSO) ve Fethiye Güç Birliği Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, Babadağ'ın, Avrupa'da deniz seviyesinden bin 900 metre yukarıya çıkılarak deniz üzerine uçulabilen tek nokta olduğuna dikkati çekerek, Babadağ'ın bu özelliğiyle "dünyanın bir numaralı hava sporları merkezi" olarak bilindiğini belirtti.

Arıcan, Babadağ'ın en güvenli uçuş parkuru olması yolunda kamu kurularıyla birlikte çalıştıklarını ve her türlü önlemi aldıklarını anlattı.

Babadağ'da "sıfır kaza" için hep birlikte mücadele verdiklerine değinen Akif Arıcan, şöyle konuştu:

"Babadağ'a çıkışlarda her türlü kontrol mekanizmasını işletiyoruz. 2015'te çok güzel bir sezon geçirdik. Tüm olumsuzluklara rağmen 2016 sezonu da fena değildi. 2017'de de huzurlu, güvenli bir sezon geçmesini diliyoruz. Oda ve şirket olarak kamu kurumlarımız, pilotlarımızla Babadağ'ın hiç kaza olmadan uçuş yapılan en güvenli parkur olduğunu tüm dünyaya kanıtlamak istiyoruz."

Arıcan, uçuş güvenliğinin sağlanması amacıyla Babadağ'ın bin 700 rakımında bir ambulansın hazır bulundurulduğunu, aynı zamanda meteorolojiden de rüzgar hızını takip ettiklerini bildirdi.

Bölgede ticari uçuş yapan pilotların ortalama 10-15 yıllık tecrübeye sahip olduklarını kaydeden Akif Arıcan, "Pilotlarımız oldukça bilinçli ve deneyimli. Hava akımını da çok iyi biliyorlar. Babadağ'daki uçuşlarda, pilotların da tecrübesiyle hiç kazasız bir yıl geçirmeyi temenni ediyoruz." diye konuştu.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kooperatifi Başkanı Celal Yıldız ise Babadağ'ın, yamaç paraşütünde herkesin hemfikir olduğu dünyadaki bir numaralı merkez olduğunu vurguladı.

Yıldız, teknik olarak pilotların uyması gereken birçok kural olduğunu ve bu kuralların hepsinin yönergeyle bir araya getirdiklerini bildirdi.

Uçuş sayısı, tehlikeli havalarda uçmama gibi uçuş kurallarını revize ederek yeniden yazacaklarını anlatan Celal Yıldız, şunları kaydetti:

"Bu kurallara uymayanlara da gerekli cezaları vereceğiz. Özellikle son 5 yılda kooperatifimiz de kurulduktan sonra çok şükür burada ölümlü bir kaza yaşamadık. Bu istikrarı devam ettireceğiz. Tüm pilotlar aynı yere çıkıp, aynı yerden uçuyoruz. Kurallara uymayanların da tespit edilmesi kolay oluyor. Kurallara uymayanlara, uçuştan belirli süre men etme, tekrarında ise sezon boyunca uçuştan men etme cezası veriyoruz. Çok ciddi yaptırımlarımız olacak. Pilotlarımız da genel olarak kurallara uyuyor."

"Gelin uçuşun keyfini çıkartın"

Merkezin özellikle adrenalin tutkunu yerli ve yabancı turistleri ağırladığını vurgulayan Yıldız, yamaç paraşütünden korkanların, korkacak bir şey olmadığını sadece uçtuktan sonra anladığını ve sonrasında büyük keyif aldıklarını ifade etti.

Uçuş yapmak isteyen vatandaşlara seslenen Celal Yıldız, "Onlara, 'Kendinizi tecrübeli pilotların ellerine bırakın. Gelin uçuşun keyfini çıkartın' tavsiyesinde bulunuyorum." dedi.

Babadağ'da güvenlik üst düzeyde

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Çok ilginç... ~ 2 yıl önce
2016 sezonuda fena degıldı dıyor. 2016 da müşterı ıçın bırbırınızı döven sız degılmıydınız. Müşteri yoklugundan.. Türkıyede sportıf havacılıgın iltıhap ve hastalık yaydıgı 2 yer vardır. Bu iki yer arsızlık,hırsızlık, düzenbazlık ve adam kayırma üzerındede profesyoneldır. Bırı Türk Hava Kurumu dıgerıde ondan bayragı teslim alan ölüdeniz eşkıyalarıdır... Paranıza yazık etmeyin... Gıdın başka alternatıf sporlar yapın....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Promosyon ~ 2 yıl önce
Mezartaşı hediyeli tandem uçuşlar Babadağ'da başlamış :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlış Bilgi ~ 2 yıl önce
Babadağ deniz üzerinde uçulabilen tek nokta değildir. Lütfen yanlış bilgi vermeyin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ezik ~ 2 yıl önce
Ezik yorumlar okuyorum. Hayırdır, paranız yetmedi gibi geliyor..? Kedi ciğere ulaşamamış gibi haliniz var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kedıcık ~ 2 yıl önce
Sen kendıne bak ezik kesicik..
Gel ~ 2 yıl önce
Seni adam gibi sabit kanatlı uçakla uçuverem, ezik kim gör. 100 dolar kapacam diye turisti terlikle harnese bindirmeye sonrada düşürmeye benziyor mu bak bakalım.
babadağ ~ 2 yıl önce
Biliyoruz her sene ölenleri. Kemerini bağlamadığı için birini düşürdüklerini hiç unutmuyorum. Sizde emniyetli gidin diye haber yapıyorsunuz. Muz cumhuriyetinde herkes kendi başının çaresine bakıp kimseye güvenmemesi gerektiğini bilir. Ben bunların hiçbirine güvenmiyorum. Hayatında ilk kez yamaç paraşütüne binen adamı döne döne akrobatik hareketlerle indirdiklerini gördüm. Hiç birini tanımam ama her sene yaşananlar kaza değil cinayet bence. Airpothaber insanları yanlış yönlendirme bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kesinlikle ~ 2 yıl önce
Kesinlikle bu havacılık mafyası tıplere para kaptırmayın. Onlara verecegınız parayla gıdın güzel bır yemek yeyın.. Fırsatcı, ıspıyoncu, bırbırını dahı cekemeyen, bu beyın fukaralarına verılecek paraya acırım....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mafia sorunsalı ~ 2 yıl önce
Babadağ ticari iştahla işletilen bir bölgedir. Mafia tarafından işletilen bir devlet arazisi statüsündedir. Spor olarak, hobi olarak bu işi yapmak isteyenler kulüplere başvursunlar. Günübirlik maceracı kişiler de bu tip yerlerden uzak dursunlar. Dolmuş şoförü olmak için dahi en azından bir esnaflık disiplini ve tecrübesi gerekir. Böyle dambara dumbura meslek icra eden cahil cüheyla ile bu işler olmuyor. Kaç kişi öldü Babadağ da? Bunlar kalp krizinden gitmedi herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000