09 Temmuz 2015, Perşembe 07:58:00

Babadağ'da artış kaydedildi

Fethiye'nin dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'da, yılın ilk 6 ayında geçen yıla oranla yüzde 41'lik artış olduğu bildirildi.
  • Ölümlerde azalma var mı? Ondan haber verin.
  • Alakası yok..şu an %30 uçuş saysı düşüktür.

Yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez eğlencesi olarak Fethiye turizmine büyük katkı sunan Babadağ, her yıl uçuş rakamları artıyor. Babadağ'ın bin 200 koduna açılan yeni pistte kış aylarındaki olumsuz hava şartlarında uçuş yapılmasına olanak tanıması nedeniyle ilçe turizmine ivme kazandırıyor.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ve Fethiye Güç Birliği Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, yaptığı açıklamada, Babadağ'daki uçuş sayılarının her geçen yıl katlanarak artış gösterdiğini söyledi. Bu yılın başında koydukları 100 bin hedefinin daha da üstüne çıkacaklarını kaydeden Arıcan, "Tandem (ikili) ve single (tekli) uçuşta 2013'ün ilk 6 ayında 22 bin 825, 2014'de 27 bin 771, bu yıl ise yüzde 41'lik artışla 39 bin 80 uçuş gerçekleşti. Her yıl rakamların artması bizi mutlu ediyor" dedi.

Arıcan, ilçedeki 12 ay turizminin bir ayağını Babadağ'ın oluşturduğunu, bu yılda uçuş rakamlarının artmasının ilçedeki kış turizmine önemli katkı sunacağını ifade etti. Kazasız bir sezon geçirmeyi temenni eden Arıcan, "Bütün pilotlarımıza da teşekkür ediyorum. Hakikaten onlarında göstermiş olduğu büyük gayretler var. Babadağ'da hiç kaza olmadan hem onlar kazandı hem Fethiye kazandı" diye konuştu.

Arıcan, Babadağ'ın bin 200 koduna yapılan pist sayesinde kış aylarındaki olumsuz hava şartlarında uçuş yapma fırsatı doğduğunu bunun da ilçeye önemli katkı sunduğunu bildirdi.

Yamaç paraşütü için Fethiye'ye gelen uzak doğulu turistlerin kış aylarında ilçe ekonomisini canlandırdığını hatırlatan Arıcan, "Bu pist kış turizmine önemli katkı sağladı. Her yıl da bu rakamın artacağını düşünüyorum. Babadağ marka olma yolunda ülkemize ve ilçemize önemli bir kazanım elde ettirecek. Uçuş sayısının artması Babadağ'da yapılan yatırımların ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Doğru yapılan yatırımlar her zaman bir kimlik kazandırıyor. İlçemizdeki birçok insan da bundan istifade edecektir.

Markalaştığımız zamanda Babadağ dünyaya açılan kapımız olacak" ifadesini kullandı.

Babadağ'da artış kaydedildi

Facebook Yorum

Yorumlar

istatistik ~ 6 yıl önce
Ölümlerde azalma var mı? Ondan haber verin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Alakası yok..şu an %30 uçuş saysı düşüktür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000