12 Mayıs 2019, Pazar 09:38:59

B-52'ler Katar'da

ABD’nin B-52 bombardıman uçakları Katar’daki ABD üssüne indi.
  • Hani bir kesimin dediği gibi : katara biz asker göndermiştik ve biz katarı amerikaya arabistana karşı koruduğumuz için katarlılar bize beleşten milyar dolarlar gönderip her krizde amerikan ekonomik baskısına karşı bize yardım ediyorlardı, biz katarı koruduğumuz için amerika katara birşey yapamıyordu... bu da fos çıktı.
  • Trump yahuduler yonetiyor . qutar kendini kurtarmaya calisiyor amborgodan dolayi. irani vuracak Amerika ve Iranda israile yolluyacak bir iki fuze.
  • Dost ve kardeş ! Katar,tüm uyarılarımıza rağmen bizi takmayarak Rumlarla beraber Kıbrıs’da gaz ve petrol arıyor, müslüman bir ülkeye ambargo uygulayan,gerekirse saldırırım diyen gayri müslüm bir ülkeye yardım ve yataklık yapıyor. Tıpkı bizim İncirlik üssünü hala Abd'lilere kullandırmamız gibi…Müslüman toplumlar ve ülkeler bu kafayla hiçbir zaman adam olamazlar,mümkün değil ne yazık ki.

ABD’nin B-52 bombardıman uçakları Katar’daki ABD üssüne indi.

ABD Merkez Komutanlığına (CENTCOM) göre, Washington’un İran’ın tehditlerine karşı Ortadoğu’ya gönderdiği B-52 Stratofortress bombardıman uçakları ABD’nin Katar’daki hava üssüne ulaştı. ABD Hava Kuvvetleri personelinin Al Udaid Hava Üssü'ne yerleştirilen ve CENTCOM’un web sitesinde yayınlanan bir fotoğrafta iki uçak gösterildi.

İran ise, uçak gemisi de dahil olmak üzere ABD’nin körfeze silah yığmasını protesto etti. Rejim, Washington’ın finansal yaptırımları da sertleştirdiği dönemde “psikolojik bir savaş” ile kendilerini korkutmaya çalıştığını bunun eski bir strateji olduğunu açıkladı.

Washington, bu ay İran’a karşı yaptırımları sıkılaştırarak Tahran’ın petrol ihracatını sıfıra indirmek amacıyla bazı ülkelerin İran’dan petrol alma muafiyetlerini ortadan kaldırmıştı. İran ise buna Nükleer Anlaşma olarak bilinen Kapsamlı Ortak Eylem Plani (KOEP) anlaşmasının bazı hükümlerini askıya aldığını duyurarak karşılık vermişti. 

B-52'ler Katar'da

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

yalan dolan ~ 2 ay önce
Hani bir kesimin dediği gibi : katara biz asker göndermiştik ve biz katarı amerikaya arabistana karşı koruduğumuz için katarlılar bize beleşten milyar dolarlar gönderip her krizde amerikan ekonomik baskısına karşı bize yardım ediyorlardı, biz katarı koruduğumuz için amerika katara birşey yapamıyordu... bu da fos çıktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Palyoco Trump ~ 2 ay önce
Trump yahuduler yonetiyor . qutar kendini kurtarmaya calisiyor amborgodan dolayi. irani vuracak Amerika ve Iranda israile yolluyacak bir iki fuze.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Qutar ~ 2 ay önce
Ne olaki
katar ~ 2 ay önce
Dost ve kardeş ! Katar,tüm uyarılarımıza rağmen bizi takmayarak Rumlarla beraber Kıbrıs’da gaz ve petrol arıyor, müslüman bir ülkeye ambargo uygulayan,gerekirse saldırırım diyen gayri müslüm bir ülkeye yardım ve yataklık yapıyor. Tıpkı bizim İncirlik üssünü hala Abd'lilere kullandırmamız gibi…Müslüman toplumlar ve ülkeler bu kafayla hiçbir zaman adam olamazlar,mümkün değil ne yazık ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğru değil ~ 2 ay önce
Katar çok güçlü bir ülke değil. amerikanın baskısına direnememiş olabilir. Bu nedenle suçlamak doğru değil. Ayrıca iranın ne kadar müslüman olduğu tartışılır. Din kisvesi altında fars milliyetçiliği yaymaya çalışan zorba bir ülkedir. Ancak tüm dünyaya karşı mafyacılık oynayan asıl zorba olan amerikaya karşı birlik olunabilir sadece o kadar.
incirlik ~ 2 ay önce
incirlik kullanılmıyor, çekip gittiler.
İncirlik ~ 2 ay önce
Çok farklı ve algı maksatlı bir yorum olmuş
Burak ~ 2 ay önce
Bu konudaki en son girisimi efsane konusmasi ile Gaddafi yapmisti ve bir cok Orta Dogu ülkesinin liderlerini uyarmisti. Bu liderler Gaddafi`yi alayci gülüsleri ile karsilik vermisti. Gaddafi bu konusmasinin bedelini keza caniyla odedi ve halki su an fakirlige ve krize gömüldü.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000