01 Temmuz 2020, Çarşamba 11:03:28

Aylar sonra ilk tarifeli uçak indi

Kovid-19 salgını önlemleri nedeniyle tarifeli seferlere kapalı olan Ercan Havalimanı’na 3 buçuk ay aradan sonra ilk tarifeli uçuş gerçekleşti
  • Kısaca kktc turist istemiyor. Hala koşa koşa giden varsa zaten vatan hainidr. Beni istemeyeni ben hiç istemem. Zaten kktc ye gidenler eminim virüsü ercan havalimanı rezilliğinden kaparsa kapacaklar. Dünyanın en bakımsız en amatör işletilen havalimanı
  • Türkiye dışında hiç bir yerden ulaşım olmayan ülke ne hikmetse Türkiye’yi B grubuna koyup başka ülkeleri A grubuna alıyor. Bence firmaların buna tepki koyması lazım hiç sefer düzenlemeyin kalsınlar kendi hallerinde bakalım turizm/kumar/türk öğrenci gelirleri olmadan nereye kadar gidebilecekler?
  • Pegasus 233 yolcu ile nasıl iniyor.
  • ne cok meraklısı varmıs. Türk vatandaşını turist olarak ülkeye almak istemeyen ve şart koşan bir yere neden gidilir ki???

Kovid-19 salgını önlemleri nedeniyle tarifeli seferlere kapalı olan Ercan Havalimanı’na 3 buçuk ay aradan sonra ilk tarifeli uçuş gerçekleşti.

Türk Hava Yolları’nın 180 yolcusu ile İstanbul’dan gelen uçağı sabaha karşı 02.20’de alana indi. THY uçağını Sağlık Bakanı Ali Pilli, Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren ve Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu karşıladı. 

İkinci uçak ise Pegasus Hava Yolları’nın 233 yolcusu ile saat 8:00’de alana inmesi hedefleniyor. Kovid-19 tedbirleri kapsamında bugünden itibaren havalimanı, liman ve kara giriş kapısından giriş yapacaklaragelecekleri ülkelere göre üç grup belirlendi.

A Grubunda yer alan ülkelerden gelecek yolcular 72 saat önce PCR Testlerini yaptıracak. Ancak A grubu ülkelerinden gelecek yolcular Türkiye üzerinden gelecekleri için B Grubu sayılarak PCR örnekleri yine Sağlık Bakanlığı tarafından alınacak ve B Grubu’ndaki uygulama geçerli olacak. B Grubu’nda yer alan ülkeler 72 saat öncesinde PCR Testlerini yaptıracak, ülkeye geldiklerinde ise PCR örnekleri alınacak ve test sonuçları çıkıncaya kadar bir taahhütname imzalayarak kendilerini konaklayacakları yerler ve ikametlerinde izole edecek.

PCR testleri Ercan Havalimanı, Girne Limanı ve Metehan Sınır Kapısı’ndan alınacak.  C Grubu’ndan gelecek yolcular ise KKTC’de karantina altına alınacak ve karantina ücretlerini kendileri karşılayacak. Yine C Grubu dışında bulunan diğer ülkelerden gelenlerde aynı şekilde karantina altına alınacak ve ücretlerini ödeyecekler. (Kıbrıs Gazetesi)

Aylar sonra ilk tarifeli uçak indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Kktc ~ 12 ay önce
Kısaca kktc turist istemiyor. Hala koşa koşa giden varsa zaten vatan hainidr. Beni istemeyeni ben hiç istemem. Zaten kktc ye gidenler eminim virüsü ercan havalimanı rezilliğinden kaparsa kapacaklar. Dünyanın en bakımsız en amatör işletilen havalimanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karşıyakalı ~ 12 ay önce
Türkiye dışında hiç bir yerden ulaşım olmayan ülke ne hikmetse Türkiye’yi B grubuna koyup başka ülkeleri A grubuna alıyor. Bence firmaların buna tepki koyması lazım hiç sefer düzenlemeyin kalsınlar kendi hallerinde bakalım turizm/kumar/türk öğrenci gelirleri olmadan nereye kadar gidebilecekler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XY ~ 12 ay önce
Ne bulurlar bu çirkin ve cıvık Kıbrısda anlamıyorum. Yunan artıkları işte!!!
PGT ~ 12 ay önce
Pegasus 233 yolcu ile nasıl iniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a321 neo ~ 12 ay önce
a321 neo
Yolcu ~ 12 ay önce
Nedenini anlamacak kadar beyinsiz iseniz bu Kibrislililarin sucu degil Turkiyede hala hazirda 25,000 aktif vaka var Kibrista ise 73 Gundur vaka yok belki anlarsiniz diye yaziyorum ayrica Kibrista Pandemi Hastanesi yok
fırat ~ 12 ay önce
ne cok meraklısı varmıs. Türk vatandaşını turist olarak ülkeye almak istemeyen ve şart koşan bir yere neden gidilir ki???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KKTC ~ 12 ay önce
ailesi ve isi gucu olan var cunku. tabiki tedbirli olup halkini disa karsi koruyacak.
İstemeyik ~ 12 ay önce
Var?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000