15 Nisan 2019, Pazartesi 09:30:58

Avustralya'lı turiste şok tarife!

Avustralya’nın Sidney şehrinden İstanbul’a gelen Lübnan asıllı Avusturalyalı turist iş adamı, kendisini Yeni Havalimanı’ndan Aksaray’a götüren turizm firmasına 310 Avustralya doları (Bin 200 lira) ulaşım ücreti ödedi.
  • Altta yazıyo NON REFUNDABLE gecmis olsun lübnanlı mülteci arkadasim
  • ATA daki haramzadeler burada da kendine yer bulmuş , taksici bunlar, thy otel desk bunlar, kim neyi sorsa bunlar. Hepsine biziz deyip dolandırıp bir de gece rahat uyuyan hırsızlar..!
  • O degilde Wisa ile odemis :)
  • Faturada Non-refundable check edilmis istersen mahkemeye git yine alamassin buda sana ders olsun Avustralyali kardesim
  • Sene olmuş 2019. Avustralya da yasamis bir adam girseymis internete arastirsaymis Istanbulda nelere dikkat edilmeli ulasim nasil kullanilmali diye boyle gelip ahkam kesmesin. Internette yaziyor turizm ve taksi soforlerinin cogunun ne kadar milleti kazikladigi.
  • Vip hizmet veren firmaların abartılı faturaları her yerde aynı maalesef.Sen Vip hizmet yazan firmaya gidip fiyat falan sormadan,hesap yapmadan mı ödeme yapıyorsun? O zaman da senin gözünün yaşına bakmazlar arkadaşım.Ne ödediğine bakacaksın.Hem de havalimanında.
  • az bile almışlar,bu AHL fiyatıydı :))))
  • Haram? What does it mean haram? Tam yerine geldin dostum. Bizde öyle şeyler olmaz. Yersen..
  • Taksicilerin çoğunluğu asabi,hasta ruhlu,sapık zihniyetli ve sabıkalı tipler!!Koca bir metropolde bu adamlara bugüne kadar alınmış tek bir önlem yok!!!
  • Arapca inglizce vs anlatmış tamam O zaman

Avustralya’nın Sidney şehrinden İstanbul’a gelen Lübnan asıllı Avusturalyalı turist iş adamı, kendisini Yeni Havalimanı’ndan Aksaray’a götüren turizm firmasına 310 Avustralya doları (Bin 200 lira) ulaşım ücreti ödedi. Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra ödemelerini kontrol eden adam, 12 kat fazla ücret ödediğini öğrenince dolandırıldığını düşünerek İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne şikayette bulundu.

Olay, geçtiğimiz Salı günü saat 15.00 sıralarında Arnavutköy’deki İstanbul Yeni Havalimanı’nda meydana geldi. İddiaya göre, Lübnan asıllı Avustralya vatandaşı iş adamı Ahmet El Tallawi (40) 17 arkadaşıyla Avustralya’nın Sidney şehrinden uçağa binerek İstanbul’a geldi. El Tallawi uçaktan indikten sonra havalimanındaki bir turizm firmasına giderek Aksaray’daki oteline gitmek istediğini söyledi. Kesilen faturayı imzalayarak alan turist ardından kendisi için hazırlanan VIP aracına binerek, otele doğru yola çıktı. Bir süre sonra oteline ulaşan iş adamı yerleştikten sonra ödemelerini kontrol ettiğinde kredi kartından kesilen 310,51 Avustralya doları (Bin 200 lira) görünce neye uğradığını şaşırdı.

Firma turistten gerektiğinden 12 kat fazla ücret aldı

O süre boyunca İstanbul’da işlerini halleden adam ardından arkadaşlarıyla bir araya geldi. Burada turizm firmasına yaptığı bin 200 lira ödemeden bahseden iş adamı, şehirde bulunduğu süre boyunca anlaştığı bir şoföre faturayı gösterdi. Türk şoför faturaya bakmasının ardından turistten normalinden 12 kat fazla ücret alındığını gördü. Durumu İngilizce, Arapça ve Türkçe olarak iş adamına anlatan şoför, taksi ile yolculuğu gerçekleştirdiğinde 100, UBER ile gerçekleştirdiğinde ise 150 lira bir ücret ödendiğini anlattı. Bunun üzerine şoför ile birlikte havalimanındaki firmaya giden turist, yetkililerden faturanın iptalini istedi. Ancak iddiaya göre yetkililer turist ile ilgilenmedikleri gibi durumu da düzeltmedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile TÜRSAB’a şikayette bulundu

Burada bir şoka uğrayan turist El Tallawi ardından dolandırıldığını düşünerek İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü arayarak ve mail atarak şikayette bulundu. Bununla da yetinmeyen iş adamı Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) de konuyla alakalı bilgi verdi. Yaklaşık 40 kilometrelik mesafeye böyle bir ücret ödemesinden dolayı duyduğu memnuniyetsizliği dile getiren iş adamı, ilk kez başına böyle bir şey geldiğini belirtti.

“Vatandaşlara makul ücretler sağlamasını talep ediyoruz”

Olayı anlatan El Tallawi, “İstanbul’a Avustralya’dan geliyorum, uluslararası İstanbul havalimanına geldim. Buraya 17 arkadaş geldik. Havalimanına gelmek için kendime taksi çağırdım, taksici benden 320 Avustralya Doları aldı. Bu şey haramdır. Biz de Türk devletinden, buraya gelen vatandaşlara makul taksi ücretleri sağlamasını talep ediyoruz. Bu şey zulüm ve haramdır. Allah Erdoğan’ı korusun, bu ülkeyi, Türk devletini korusun ve eksik etmesin. Biz hepimiz Türk devletinin yanındayız. Bu yerlerde vatandaşları kazıklamayı önleyenlere çok çok teşekkür ederim” dedi. 

Avustralya'lı turiste şok tarife!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

ŞAKİR ~ 6 ay önce
Altta yazıyo NON REFUNDABLE gecmis olsun lübnanlı mülteci arkadasim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynı modeller ~ 6 ay önce
ATA daki haramzadeler burada da kendine yer bulmuş , taksici bunlar, thy otel desk bunlar, kim neyi sorsa bunlar. Hepsine biziz deyip dolandırıp bir de gece rahat uyuyan hırsızlar..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hassirt ~ 6 ay önce
O degilde Wisa ile odemis :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fatura ~ 6 ay önce
Faturada Non-refundable check edilmis istersen mahkemeye git yine alamassin buda sana ders olsun Avustralyali kardesim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2019 ~ 6 ay önce
Sene olmuş 2019. Avustralya da yasamis bir adam girseymis internete arastirsaymis Istanbulda nelere dikkat edilmeli ulasim nasil kullanilmali diye boyle gelip ahkam kesmesin. Internette yaziyor turizm ve taksi soforlerinin cogunun ne kadar milleti kazikladigi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İrfan ~ 6 ay önce
Vip hizmet veren firmaların abartılı faturaları her yerde aynı maalesef.Sen Vip hizmet yazan firmaya gidip fiyat falan sormadan,hesap yapmadan mı ödeme yapıyorsun? O zaman da senin gözünün yaşına bakmazlar arkadaşım.Ne ödediğine bakacaksın.Hem de havalimanında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORD Prof ~ 6 ay önce
az bile almışlar,bu AHL fiyatıydı :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsimsiz ~ 6 ay önce
Haram? What does it mean haram? Tam yerine geldin dostum. Bizde öyle şeyler olmaz. Yersen..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt ~ 6 ay önce
Taksicilerin çoğunluğu asabi,hasta ruhlu,sapık zihniyetli ve sabıkalı tipler!!Koca bir metropolde bu adamlara bugüne kadar alınmış tek bir önlem yok!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Durumu ~ 6 ay önce
Arapca inglizce vs anlatmış tamam O zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000