08 Temmuz 2022, Cuma 08:57:26

Avrupa'daki kaos THY uçuşlarını da etkiliyor

İngiltere, Almanya, Hollanda ve Fransa başta olmak üzere Avrupa'daki havalimanlarında yaşanan personel sıkıntısı Türk Hava Yolları (THY) uçuşlarını olumsuz etkiledi.
  • THY de durum mukemmel ..personel tam .. baskanlıklar uyum icinde ... havalimanı saat gibi calısyor .. hep dış guclerın oyunu ))
  • Havayollari Dustugu duruma bak ya. Annem yasli kadin 3 saat sira bekledi. Bu Insana yapilmaz
  • E götürün bizi bak nasıl check-in yapıyoruz
  • Kolayı var uçuş ekibi gibi bagaj hizmetleri personelinde yanında götürsün uçaklari kendi ekiplerimiz yüklesin kulağı uçuk geliyor ama neler yapılıyor bu mu yapilmiycak en azından giden personellere ek ödeme yapilir
  • Bu ne, gunde 10 saat calisiyorum bazen haftanin 6 gunu maasim daha yuskek olabilir herseyin fiyatu artiyo ama sesim cikmiyo. Mutluyum, Turkler avrupaya gelsin calismak icin, simarik kibirli avrupalilar cok maas az is yapmak istiyorlar. Bizim isimizden her is gelir, caliskan insaniz. Gelin, ciddiyim.
  • Bi sitede almanyadaki ucuş iptalleri thy %50 , sun %30 olarak geciyordu. Ve birinciydi. Yani bu kriz ençok bizim şirketlere vurdu. Buradan defalarca mayıs aylarından beri yazıyoruz. Bizim gibi işçiler dahi sorunu farketti. Thynin o kadar süslü müdürlük ismi var. Onlar bu durumu nasıl farketmediler? Neden çözüm sunmadılar ? Yazık degilmi o kadar yatan uçaga iptal olan ucuşlara zedelenen marka ismine , otellerde sürünen ekiplere. Bari bundan sonrası için bişeyler yapmanız gerekiyor acilen
  • Şaka gibisiniz ya, pandemide işten çıkarma yapmayarak tüm dünyaya Örnek mi olmuşlar? Pandemide kçö, pandemi bahanesiyle Ocak 2022ye kadar 1 kişi ücretine 2 kişi çalıştırdılar. Hasta, yaşlı ve yabancıları ücretsiz izne. Cidden büyük örnek olmuş, kapitalizmin, köleliğin fikir babası gelse diz çöker tövbe isterdi!
  • Bu istasyonlarda ki uçuşları azaltıp asya afrika Amerika kıtalarına yönelmek icap eder
  • AMA bir tek tk mi var Türkiye'de. Pegasus,corendon, sunexpress,freebird, tailwind vb firmalar da benzer oranlarda etkileniyor. Diğer firmalarında ismi gecmeliydi bu haberde. Aksi durum varsa o zaman THY hariç firmalar on time uçuyor demektir. O zaman diğer firmalarla uçmak mantıklı :)

İngiltere, Almanya, Hollanda ve Fransa başta olmak üzere Avrupa'daki havalimanlarında yaşanan personel sıkıntısı Türk Hava Yolları (THY) uçuşlarını olumsuz etkiledi. Personel eksikliği nedeniyle Avrupa havalimanlarında yaşanan kaos Türkiye’deki iç hat uçuşlarında da gecikmelerin yaşanmasına sebep oluyor.

Pandemi döneminde çok sayıda personel ile yollarını ayıran özellikle Londra Heathrow, Paris Charles de Gaulle ve Almanya Berlin Düsseldorf havalimanları durma noktasına geldi. Personel eksikliği nedeniyle söz konusu havalimanlarındabagaj taşıyacak, uçaklara yükleme yapacak ya da havalimanında check-in kontuarlarında çalışacak personel bulunamıyor. Hollanda'da son günlerde ortaya çıkan personel sıkıntısı nedeniyle de güvenlik açığı baş göstermeye başladı.  Pandemi döneminde personel çıkarmayarak tüm çalışanlarıyla yola devam eden Türk Hava Yolları ve İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, Avrupa'daki krizin aksine Türkiye’nin bu krizden etkilenmemesini sağladı.

THY'NİN UÇAKLARI AVRUPA’DA BEKLEMEK ZORUNDA KALIYOR,YURT İÇİ UÇUŞLAR AKSIYOR

Avrupa’daki havalimanlarında yaşanan personel eksikliği ve grevler nedeniyle THY'nin Almanya, İngiltere, Hollanda, Fransa, Belçika başta olmak üzere Avrupa operasyonlarında aksamalar yaşanıyor. Bayrak taşıyıcı şirketler arasında en çok uçuş gerçekleştiren havayolu olan Türk Hava Yolları uçakları Avrupa’daki havalimanlarından zamanında hareket edemiyor, aksaklık uçakların bir sonraki uçuşlarını da etkiliyor. Yaz sezonunun etkisini göstermesi ve yolcu yoğunluğu nedeniyle Avrupa'daki meydanlardan gerçekleşecek uçuşlarda saatlik gecikmeler yaşanması ve uçakların İstanbul Havalimanı'na geç gelmesi nedeniyle, THY'nin iç hat uçuşlarında da aksamalar yaşanıyor, bazı iç hat uçuşlarında üç-dört saati bulan gecikmeler yaşanıyor. Yarın başlayacak Kurban Bayramı tatili nedeniyle Avrupa uçuşlarından kaynaklanan iç hat uçuşlarındaki gecikmeleri en aza indirmek için THY bir dizi önlemler almaya başladı. (Milliyet)

Avrupa'daki kaos THY uçuşlarını da etkiliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

yalandan kim öimüs ? ~ 1 ay önce
THY de durum mukemmel ..personel tam .. baskanlıklar uyum icinde ... havalimanı saat gibi calısyor .. hep dış guclerın oyunu ))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gr ~ 1 ay önce
Havayollari Dustugu duruma bak ya. Annem yasli kadin 3 saat sira bekledi. Bu Insana yapilmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 1 ay önce
E götürün bizi bak nasıl check-in yapıyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 1 ay önce
Kolayı var uçuş ekibi gibi bagaj hizmetleri personelinde yanında götürsün uçaklari kendi ekiplerimiz yüklesin kulağı uçuk geliyor ama neler yapılıyor bu mu yapilmiycak en azından giden personellere ek ödeme yapilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Grb ~ 1 ay önce
Bu ne, gunde 10 saat calisiyorum bazen haftanin 6 gunu maasim daha yuskek olabilir herseyin fiyatu artiyo ama sesim cikmiyo. Mutluyum, Turkler avrupaya gelsin calismak icin, simarik kibirli avrupalilar cok maas az is yapmak istiyorlar. Bizim isimizden her is gelir, caliskan insaniz. Gelin, ciddiyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy sun iptalleri ~ 1 ay önce
Bi sitede almanyadaki ucuş iptalleri thy %50 , sun %30 olarak geciyordu. Ve birinciydi. Yani bu kriz ençok bizim şirketlere vurdu. Buradan defalarca mayıs aylarından beri yazıyoruz. Bizim gibi işçiler dahi sorunu farketti. Thynin o kadar süslü müdürlük ismi var. Onlar bu durumu nasıl farketmediler? Neden çözüm sunmadılar ? Yazık degilmi o kadar yatan uçaga iptal olan ucuşlara zedelenen marka ismine , otellerde sürünen ekiplere. Bari bundan sonrası için bişeyler yapmanız gerekiyor acilen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
123 ~ 1 ay önce
Şaka gibisiniz ya, pandemide işten çıkarma yapmayarak tüm dünyaya Örnek mi olmuşlar? Pandemide kçö, pandemi bahanesiyle Ocak 2022ye kadar 1 kişi ücretine 2 kişi çalıştırdılar. Hasta, yaşlı ve yabancıları ücretsiz izne. Cidden büyük örnek olmuş, kapitalizmin, köleliğin fikir babası gelse diz çöker tövbe isterdi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hiç vakit kaybetmeden ~ 1 ay önce
Bu istasyonlarda ki uçuşları azaltıp asya afrika Amerika kıtalarına yönelmek icap eder

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet ~ 1 ay önce
AMA bir tek tk mi var Türkiye'de. Pegasus,corendon, sunexpress,freebird, tailwind vb firmalar da benzer oranlarda etkileniyor. Diğer firmalarında ismi gecmeliydi bu haberde. Aksi durum varsa o zaman THY hariç firmalar on time uçuyor demektir. O zaman diğer firmalarla uçmak mantıklı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000