27 Temmuz 2022, Çarşamba 13:24:35

"Avrupa'da kaos 2023 sonuna kadar sürebilir"

Avrupa'daki havacılık şirketlerini sarsan grev dalgasına en son katılan Alman havayolu şirketi Lufthansa oldu.
  • Al beni işe ver iyi bi maaş 2500 sterlin kalacak yer ayarla bak nasıl check-in yapıyorum grevsiz :))
  • avrupahhhi gorung cok endiseliyiz ..
  • Biz gitsek 1 haftada düzeltiriz yahu ne abarttınız konuyu ...

Avrupa'daki havacılık şirketlerini sarsan grev dalgasına en son katılan Alman havayolu şirketi Lufthansa oldu. Şirket binlerce uçuşun iptal edildiğini duyurdu, söz konusu iptallerin 134 bin yolcuyu etkilediği açıklandı. Bugün Almanya havalimanlarından dikkat çeken fotoğraflar gelirken havacılık sektöründe kriz yaşayan başka bir ülke olan İngiltere'den herkesi tedirgin eden bir açıklama geldi.

Koronavirüs pandemisi boyunca en çok yara olan sektörlerden biri olan ve sıkıntılı günler geçiren havacılık sektörü şimdide başlayan grev dalgası nedeni ile büyük bir kabusun içerisinde.

Yaz aylarının gelmesi ile talep katlanarak artarken şirketler yaşanan kriz için bazen birbirlerini, bazen bavul renklerini bazen de evden çalışan insanları suçladılar.

Grev dalgasının en son kurbanı Alman havayolu şirketi Lufthansa oldu. Şirket dün personellerinin aldığı grev kararı nedeni ile binden fazla uçuşun iptal edileceğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada uçuşu iptal edilen yolcularla temasa geçildiği ve mümkünse alternatif uçuşlar için yeniden rezervasyon yapılacağı vurgulanırken, mevcut kapasitelerin "oldukça sınırlı" olduğu konusunda uyarıda bulunuldu. Grevin etkisinin Perşembe ve Cuma günleri de hissedilebileceği aktarıldı.

Almanya'da havacılık sektörünün bayrağını taşıyan Lufthansa'nın sefer iptallerinin 134 bin yolcuyu etkilediği açıklanırken bugün Almanya havalimanlarından gelen fotoğraflarda şirketin check-in kontuarları bomboş görüntülendi.

İptaller sonrası havalimanında kalan yolcular koltuklarda ve bavullarının üzerinde uyumaya çalışırken Lufthansa insan kaynakları şefi ve işçi direktörü Michael Niggemann grevin "büyük hasara yol açtığını" söyledi.

Havacılık sektöründe kriz yaşayan bir başka ülke olan İngiltere'de yer alan ve Avrupa'nın en yoğun havalimanlarından birisi olan Heathrow Havalimanı CEO'su mevcut seyahat kaosunun 2023 yılının sonuna kadar devam edebileceğini açıkladı.

Heathrow Havaalanı CEO'su John Holland-Kaye Bloomberg'e yaptığı açıklamada yaşanılan sorunun hızlı bir şekilde çözülmeyeceğini ve kaosun en az 18 ay daha devam etme ihtimali olduğunu söyledi.

Havalimanında üst üste binmiş izdiham yaşayan insanlar ve ortalığa dağılan bagajların yer aldığı fotoğraflar İngiltere havalimanları için artık bir rutine dönüştü. Uzun kuyruklarda saatlerce sıra bekleyen insanlar için seyahat bir işkenceye dönüşürken İngiliz yetkililer söz krizi krizin arkasında ülkede yaşanan grevler, pandemi dönemindeki işten çıkarmalar ve pandemi sonrası yaşanan talep artışının olduğunu söylüyor.

Pandemi öncesi yılda 80 milyon kişiye hizmet veren Heathrow havalimanı kaosla başa çıkmak için günlük 100 bin yolcu sınırı getirdi. Ancak ülkeden gelen görüntüler sınırlamanın çok işe yaramadığını gösteriyor.

Uçuş kaosunun diğer tarafında olan yolcular ise seyahatlerinde yaşadıkları kaosun üstesinden sorunların üstesinden gelebilmek için ilginç yollara başvuruyor.

Heathrow Havalimanı'nın CEO'su John Holland-Kaye, insanların uzun kuyruklardan kurtulmak için engelli taklidi yapmaya başladıklarını açıklayarak son dönemde tekerlekli sandalye talebinin “önemli ölçüde arttığını” söyledi.

Holland-Kaye, TikTok kullanıcılarının hazırladıkları videolarla insanlara 'seyahat ipucu' olarak engelli taklidi önerisi verdiğini, bu davranışlarında var olan kaosa tuz biber olduğunu belirtti.

Havalimanlarında engelli yolculara kuyrukları atlama ve hızlı şerit kullanma seçeneği sunulur. Sosyal medyadan gelen fotoğraflar sağlıklı insanların da havalimanlarında tekerlekli sandalye kullandığını ortaya koydu. (Hürriyet)

"Avrupa'da kaos 2023 sonuna kadar sürebilir"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Tgs ~ 22 gün önce
Al beni işe ver iyi bi maaş 2500 sterlin kalacak yer ayarla bak nasıl check-in yapıyorum grevsiz :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
x ~ 22 gün önce
avrupahhhi gorung cok endiseliyiz ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Garip ~ 22 gün önce
Biz gitsek 1 haftada düzeltiriz yahu ne abarttınız konuyu ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nerde hani o ~ 21 gün önce
madeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar , yeni türkiye R.T.E ile
haklısın ~ 21 gün önce
dünya uzerinde 3 kurusa heyvan gibi çalışıp gık demeyecek tek millet biziz çünkü...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000