28 Şubat 2020, Cuma 10:59:10

Avrupa uçuş trafiğinde düşüş

EUROCONTROL Ocak ayı istatistiklerine göre; Avrupa Şebekesi’ndeki uçuş trafiği yüzde 0.4 azaldı. Raporda, Coronavirüs etkisiyle yaşanan uçuş trafiğindeki bu düşmenin Şubat ayında da devam edebileceği belirtildi.
  • İğada hiç bir işeltme birimi yok bundan düş tü
  • yol kontrol trafiğini idame ettiren kontrolörlerin aylık geliri kaçıncı sırada peki? Almanya'da ki asgari ücretle çalışıyoruz resmen.
  • Arkadaslar bu işi fazla abartıyorlar. Bence ucuslara devam edilmeli ve rapor alan personel işten atılmalıdır. Bazıları canını dişine takarken bazıları rapor alıp gecelere akıp keyif yapıyor.
  • Thy İtalya ve Fransa uçuşlarını durduracak deniyor 15 nisana kadar. Doğrumu? Gitmeye korkuyoruz

EUROCONTROL Ocak ayı istatistiklerine göre; Avrupa Şebekesi’ndeki uçuş trafiği yüzde 0.4 azaldı.  Raporda, Coronavirüs etkisiyle yaşanan uçuş trafiğindeki bu düşmenin Şubat ayında da devam edebileceği belirtildi.

SHGM açıklaması:

Eurocontrol raporunda, Ocak ayındaki gecikme oranlarının yüzde 26 oranda azaldığı ancak ATFM kaynaklı gecikmelerde yüzde 15,3 artış yaşandığı ifade edildi. Bunun yüzde 28,6’lık bölümü En-route gecikmelerinden kaynaklanırken yüzde 2,6’lik dilimini artan havaalanı gecikmeleri oluşturmuştur.

Lizbon, Amsterdam, Londra, Viyana, Paris, Madrid, Frankfurt Havalimanları gibi en fazla gecikme yaşanan 10 havaalanının gösterildiği listede ülkemizden herhangi bir havalimanı yer alamaması olumlu bir gelişme olarak değerlendirilmektedir.

THY, Avrupa’da en fazla yol ücreti ödeyen havayolu şirketleri arasında dördüncü sırada yer almıştır. Raynair, Lufthansa ve Easyjet’ten sonra yer alan THY’i, British Airways,Air France, Emirates ve Katar Havayolları takip etmiştir.  En fazla yol ücreti geliri elde eden ülkeler içinde ise Türkiye, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ve İspanya’dan sonra 6. sırada gelmektedir.

Avrupa uçuş trafiğinde düşüş

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Tahmi iştelme ~ 1 ay önce
İğada hiç bir işeltme birimi yok bundan düş tü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atc ~ 1 ay önce
yol kontrol trafiğini idame ettiren kontrolörlerin aylık geliri kaçıncı sırada peki? Almanya'da ki asgari ücretle çalışıyoruz resmen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eşidlik ~ 1 ay önce
İş barışı adeled !!!!!!!
Ucus Durdurmayın. ~ 1 ay önce
Arkadaslar bu işi fazla abartıyorlar. Bence ucuslara devam edilmeli ve rapor alan personel işten atılmalıdır. Bazıları canını dişine takarken bazıları rapor alıp gecelere akıp keyif yapıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 1 ay önce
Thy İtalya ve Fransa uçuşlarını durduracak deniyor 15 nisana kadar. Doğrumu? Gitmeye korkuyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcuya ~ 1 ay önce
gitmeyin bence.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000