25 Mayıs 2024, Cumartesi 11:30:05

Atatürk Havalimanı’nın yanındaki dev arazi konut inşaatına açıldı iddiası

Atatürk Havalimanı’nın yanı başında yıllardır boş olan yaklaşık 60 dönümlük arazi; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından rezerv yapı ilan edilerek konut ve ticari birim inşaatına açıldı.
  • gunu gelir arka bahcesinden millet bahcesine direkt kapisi acilan luks villalari da yaparlar. yapacak olanlari ve oturacak olanlari sizin hayalinize birakiyorum.
  • Doyuramadık.
  • Doymadılar gitti. Bu milletin ahı er ya da geç çıkacaktır
  • Kiralar pahalı ev bulamıyoruz diye ağlarlar, yeni konut yapılınca da heryer beton oldu diye zırlarlar. Bu insanları memnun etmek zor.
  • Bunlar hiçbir boş yeşil alan bırakmamaya yeminli.
  • Daha yeni havalimanı konuşulmaya başlandığından beri peşkeşi ayarlanmıştı.hatta newyorkun central parkını yapıcaz dediler.hala inşaat halinde ayrı ama 5.cadde herkesin malumudur.önden cumbalı evler de dikildi.yalan diyen gidip görebilir
  • Belliydi buranın bir gün rant a kurban olacağı. Hani nerde iki senedir sadece miting yapmak için kullanılan millet bahçesi? Hani gönlümüzce çayırlarda yuvarlanıp bedavaya çayımızı içip kekimizi yiyecektik?
  • TK ILE ALAKASI YOK LTBA ILE ALAKASI YOK INSAAT YAPILIR OLUR
  • Doyamadınız

Atatürk Havalimanı’nın yanı başında yıllardır boş olan yaklaşık 60 dönümlük arazi;  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından rezerv yapı ilan edilerek konut ve ticari birim inşaatına açıldı.

Bakırköy Şenlik Mahallesi’nde Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin yanındaki araziyi kapsayan 2005 tarihli son plan, 2021 yılında Danıştay kararı ile iptal edildi. İptal edilen planda, alandaki üç parsel “park ve dinlenme alanı” alanı olarak belirlenmişti. Park alanında kalan parseller için verilen iptal kararı, gerekli çalışma ve sentezin yapılmaması ile eşitlik ilkesine uygun biçimde mülk sahiplerinin yapılaşabileceği alanın belirlenmemesi nedeniyle alındı. Yıllardır boş olan arazinin ortasında kalan 155 numaralı parselde de Tarım İl Müdürlüğü laboratuvarı bulunuyor. Toplam 64 bin 250 metrekarelik alanın, 25 bin 841 metrekaresi hazine, 38 bin 409 metrekaresi şahıs mülkiyetinde.

KONUT İNŞAATLARI YAPILACAK

Plansız durumdaki arazi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 18 Mart 2024 tarihinde  afet riski altındaki konutların dönüştürülmesinde kullanılması amacıyla “rezerv yapı alanı” kararı aldı.

Karardan iki ay sonra jet hızıyla arazinin imar planları hazırlandı. 32 bin 741 metrekarelik alan konut, 9 bin metrekarelik alan ticaret+konut, 3 bin 734 metrekare resmi kurum alanı (Tarım İl Müdürlüğü laboratuvarı), 6 bin 425 metrekare özel yurt alanı, 4 bin 167 metrekare park, 7 bin 715 metrekare de yol için ayrıldı.

Arazide  emsal 1.20, yükseklik 4 kat olarak belirlendi. Alanda yaklaşık 48 bin metrekare konut ve ticaret birimi inşaatı yapılacak ve 958 kişi yaşayacak.

Özlem Güvemli / Sözcü

Atatürk Havalimanı’nın yanındaki dev arazi konut inşaatına açıldı iddiası

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

tirtiklaya tirtiklaya ~ 21 gün önce
gunu gelir arka bahcesinden millet bahcesine direkt kapisi acilan luks villalari da yaparlar. yapacak olanlari ve oturacak olanlari sizin hayalinize birakiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doymadılar ~ 22 gün önce
Doyuramadık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beton ekonomisine hayır ~ 22 gün önce
Doymadılar gitti. Bu milletin ahı er ya da geç çıkacaktır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerekli ~ 23 gün önce
Kiralar pahalı ev bulamıyoruz diye ağlarlar, yeni konut yapılınca da heryer beton oldu diye zırlarlar. Bu insanları memnun etmek zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
System ~ 23 gün önce
Bunlar hiçbir boş yeşil alan bırakmamaya yeminli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İddia olmadı hiç bir zaman ~ 23 gün önce
Daha yeni havalimanı konuşulmaya başlandığından beri peşkeşi ayarlanmıştı.hatta newyorkun central parkını yapıcaz dediler.hala inşaat halinde ayrı ama 5.cadde herkesin malumudur.önden cumbalı evler de dikildi.yalan diyen gidip görebilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eh ~ 23 gün önce
Belliydi buranın bir gün rant a kurban olacağı. Hani nerde iki senedir sadece miting yapmak için kullanılan millet bahçesi? Hani gönlümüzce çayırlarda yuvarlanıp bedavaya çayımızı içip kekimizi yiyecektik?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OZTEMEL ~ 23 gün önce
TK ILE ALAKASI YOK LTBA ILE ALAKASI YOK INSAAT YAPILIR OLUR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim ~ 23 gün önce
Doyamadınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000