13 Ekim 2017, Cuma 09:43:54

Atatürk Havalimanı'nda operasyon

Atatürk Havalimanı Gümrük Muhafaza Ekipleri tarafından çanta, cüzdan ve ayakkabı yapımında kullanılan yılan ve timsah derisi yakaladı.
  • adam dünyanın her yetinde serbest olan şeyi tr de yasak olduğu için kaçak olarak yapmış. tr niye yasak onu sorgulayan yok.. boş beleş yasaklar ülkesi
  • Evinde kedi,köpek besleyipte kendilerini hayvansever olarak tanıtanlar , iyi insan gibi gözükenler inek,keçi,koyun eti yerken problem olmuyor.Bu tür havyanların derilerini tüketirken problem olmuyor.Besledikleri hayvanları bu ineklerden yapılan mamalarla besleyenler bu tür ticaretin bir numaralı sorumlusudur.Kediye köpeğe iyi de diğerlerine olmaz de... Bu işte mantık var ise açıklayın da bizde bunu bilelim..

Atatürk Havalimanı Gümrük Muhafaza Ekipleri tarafından çanta, cüzdan ve ayakkabı yapımında kullanılan yılan ve timsah derisi yakaladı. Derileri kaçak yollarla yurda sokmaya çalışan Türk vatandaşı M.G hakkında ise kaçakçılık yapmak suçundan işlem yapıldı.
Atatürk Havalimanı Gümrük Muhafaza Ekipleri, kaçakçılara göz açtırmıyor. Daha önce bir çok önemli operasyona imza atan Gümrük Muhafaza Ekipleri, kaçakçıların korkulu rüyası oldu. Gümrük Muhafaza Ekipleri geçtiğimiz Salı günü Singapur Havayollarının SQ392 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’a gelen Türk vatandaşı M.G isimli şahısın şüpheli hareketlerde bulunması nedeniyle valizlerinde arama yaptı.

Ekipler, M.G isimli şahsın beraberinde getirdiği iki valizi x ray cihazına koydu. Valizlerde yapılan incelemede piyasa değeri 120 bin lira olan 99 yılan derisi ve 3 adet timsah derisi bulundu.

Yılan derilerini Malezya’da yılan çiftliklerinden alıyorlar

Türkiye’ye yılan derisini sokmak izne bağlı olduğu için kaçak yollarla sokmayı seçen kaçakçılar, yılan derilerini Malezya’da bulunan yılan çiftliklerinden alıyor. Yılan çiftlikleri Malezya’da bu işin ticareti için kurulmuş olup dünyada birçok ülkeye deri satıyor.
Türkiye’de fiyatı çok pahalı olan derileri kaçakçılar Malezya’dan çok ucuza alıyor. Buradan aldıkları yılan derilerini kaçak yollarla Türkiye’ye sokmaya çalışan kaçakçılar, bu derileri cüzdan, çanta, ayakkabı yapımında kullanıyor. Yapılan ayakkabılar çantalar ve cüzdanları binlerce dolara satıyor.

Derilere el konuldu

Malezya’da özel çiftliklerde yetiştirilen ve aralarında Anakonda derisinin de bulunduğu 99 yılan derisi ve 3 adet timsah derisine el koyan Gümrük Muhafaza Ekipleri, derileri yurda sokmaya çalışan M.G hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan işlem yaptı. Atatürk Havalimanı Gümrük Muhafaza Müdürlüğünde ifadesi alınan M.G, adliye’ye sevk edildi. (İHA)

 

Atatürk Havalimanı'nda operasyon

Facebook Yorum

Yorumlar

ticaret ~ 1 yıl önce
adam dünyanın her yetinde serbest olan şeyi tr de yasak olduğu için kaçak olarak yapmış. tr niye yasak onu sorgulayan yok.. boş beleş yasaklar ülkesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dd ~ 1 yıl önce
Evinde kedi,köpek besleyipte kendilerini hayvansever olarak tanıtanlar , iyi insan gibi gözükenler inek,keçi,koyun eti yerken problem olmuyor.Bu tür havyanların derilerini tüketirken problem olmuyor.Besledikleri hayvanları bu ineklerden yapılan mamalarla besleyenler bu tür ticaretin bir numaralı sorumlusudur.Kediye köpeğe iyi de diğerlerine olmaz de... Bu işte mantık var ise açıklayın da bizde bunu bilelim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000