08 Eylül 2017, Cuma 09:23:30

Atatürk Havalimanı'nda lüks taksi dönemi

Türkiye'nin en büyük sınır kapılarından biri olan Atatürk Havalimanı’nda ’lüks taksi’ dönemi başlıyor.
  • Havalimanina baska taksi sokmayan uniformalilar...... Nasil bir avanta karşılığinda bunu yapıyorsunuz? Çıkarınız ne? Kime çaĺışiyorsunuz? Şunu biliniz ki kendinizden nefret ettiriyorsunuz.
  • Turisti daha fazla kaziklamanin yasal yolu.
  • ölecek olsam da bunlara ve saw koop'a binmem. hangi taksiciye sizden bahsetsem hepsi yaka silkiyor. rezil insanlarsınız.
  • nefret edyorum bunlardan hepsi batsın inş
  • Almayız kardeş ben durağa hava parası saymışam, meydancıya her ay para,tahinciye para sonra 2 saat sırada bekleyip gelen yolcu yenibosna üst geçitte inicem derse bende almam
  • Ahl de taksici 2 kurşunla öldürüldü diye haber duyarsanız onu ben yapmışımdır şimdiden söylüyorum
  • Gece 12 den sonra bakırköy e bile yakın mesafede diye almıyor oskar Çarli çocukları
  • Taksi ücretlerine zam yapılması iyi olmuş olmasına ama şoförler zaten 270 TL eksi ile koltuğa oturuyor bu parayı çıkartmak için çok zor mücadele veriyor burada parayı kazanan plaka sahipleri diğer taraftan haksız kazanç sağlayan üçkağıtçı haram ile helâli ayırt etmeyen taksi şoförleri ni allah a havale ediyorum, onların yüzünden işini düzgün yapan evine helal lokma goturmek icin trafikte boğuşan şoförleri zan altında bırakıyor lar.
  • Buraya ne zaman havaalanı taksicileri ile ilgili bir haber yazılsa, hiç olmadığı kadar büyük bir tepki dalgasının oluyor. Demek ki bu taksiciler toplumda büyük bir nefret dalgası yaratmışlar. Artık taksicilerin yapmaları gereken şapkalarını önlerine koyup bu nefreti düzeltmek ne yapabileceklerini düşünmeleridir. (Ama bundan zerre umudum yoktur.) Asıl tedbir alması ve bu nefret ortamını düzeltmesi gerekenler ise yerel ve merkezi yetkililerdir. Havaalanı taksi plakalarının iptal edilmesi iyi fikir ama Ankara otogarındaki gibi denetimsiz bırakılınca yine aynı tas aynı hamam olur. Bence en doğru çözüm batı ülkelerinde olduğu gibi taksi şirketlerinin olması, kalite ve fiyatta rekabet ortamı yaratılması. Ya da Über gibi şirketler.
  • 20 tl lik yola bıle burun kıvırıyorlar yazık vallahi birtek sabahtan akşama kadar alınteri döken insanların hakkını veremedınız zengini zenginleştirme politikanız mükemmel işliyor!!!!

Türkiye'nin en büyük sınır kapılarından biri olan Atatürk Havalimanı’nda ’lüks taksi’ dönemi başlıyor. Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi tarafından yolcuların hizmetine ilk etapta 60 lüks araç sunulacak. Bu araçların ücreti normal taksimetre ücretinin iki katı olacak.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi, önemli bir yeniliğe adım atıyor. Yüzlerce taksiyle havalimanında yerli ve yabancı turistlere hizmet veren taksiciler artık lüks araçlarla daha konforlu hizmet verecek. Hizmete sunulacak 60 adet lüks araç 6 yolcu kapasitesiyle havalimanında yolcularını taşıyacak.

Çalışmaların tamamlandığını belirten Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, amaçlarını korsan taksiciliğin önüne geçerek, hem turizme hem de İstanbul’a yakışır bir hizmet vermek istediklerini söyledi.

TAKSİ PLAKALARIMIZI TAKIP, HİZMETE BAŞLAYACAĞIZ

Konuyla ilgili olarak DHA Muhabirinin sorularını yanıtlayan Fahrettin Can şunları söyledi:

Minibüs olarak adlandırdığımız araçlar aslında 5+1 büyük otomobil olarak geçiyor. Biz o araçlara mevcut taksi plakalarımızı takarak işletmecilik yapacağız. Bu araçların alım fiyatlarının yüksek olduğu için bugünkü taksimetre maliyetinin iki misli ücretle bu hizmeti vereceğiz. Normal taksinin taksimetre açılışı 4 lira indi bindi ücreti yeni zamla 10 lira olurken, bu özel lüks araçların açılış fiyatları 8 TL indi bindi ücreti ise 20 TL olacak. Bu araçlar siyah ve büyük araç olduğu için yanlarında dama olacak ve üstlerinde taksi levhası olacak. Bu araçlar aynı zamanda beş yıldızlı otellerin ve AVM’lerin önün de hizmet verecek. Bize bu imkanı veren ve nefes almamızı sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

İstanbul’da lüks taksilerle ilgili bir boşluk olduğunu ve bu boşluğu korsan taksilerin doldurduğunun altını çizen Can konuşmasına şöyle devam etti:

Bizde bu hizmetle korsan taksiciliğin önüne geçeceğiz. Buradan Büyükşehir Belediyesi bürokratlarına teşekkür ediyorum. Bu sıkıntıyı gördü ve bu konuda büyük bir çığır açtı. Taksici esnafının önünü açtığı için kendilerine teşekkür ediyorum. Çok iyi bir hizmet olacağına inanıyorum. ÿAtatürk Havalimanı’nda ilk etapta 60 arabayla hizmet vermeyi planlıyoruz talebe göre bu artışlar olacak" dedi.

BU ZAM TAKSİCİLERE NEFES ALDIRACAK

Taksimetre açılış ve indi bindi ücretlerine yapılan zammı da değerlendiren Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can,"Daha önce taksimetre ücretlerine yapılan zamları hep az bulmuştuk ve bunun mücadelesini vermiştik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bu sıkıntıyı görerek, taksimetreye yeterli bir seviyede de olmasa da esnafımızı rahatlatacak nefes alacak bir zammı yapmışlardır. Bundan öncekilerin sadece adı zamdı. Taksici esnafına hatta vatandaşlara hiçbir faydası olmadı. Ama kimlere faydası oldu derseniz taksimetre ayarcılarına bundan faydalandı. Uzun zamandır biz taksimetre zammı beklerken, taksicilerin değil de faydalandığını biliyoruz. Ama bugün ki zam esnafımızı rahatlatacaktır. Bu zamla birlikte taksimetre açılış fiyatı 4 TL oldu. Kilometre başı 2,5 TL’ye geldi. Açılışa yüzde 15, kilometreye yüzde 19 bir zam gelmiş oldu. İndi bindi ücreti ise 10 TL oldu. Bunun ortalaması ise yaklaşık yüzde 17’lik bir zam yapılmış oldu" diye konuştu.

Taksimetreye yapılan zamlarından dolayı mutlu olduklarını belirten taksici Abubekir Turgut, Bu zam bizim için iyi oldu. Çok mağdurduk. Yetkililere buradan teşekkür ediyorum. İnşallah bu zamla birlikte biraz nefes alacağızö dedi. Bu zammın çok gecikmiş bir zam olduğunu söyleyen Yaşar Tokmak ise, Bizim için çok gecikmiş bir zamdı, bekliyorduk. Yetkililere çok teşekkür ediyorum. Bu indi bindi ücretinin 10 lira olarak taksimetre açılışında gözükmesini istiyoruz. Daha sonra 2 kilometreden sonra atmaya başlasın. Biz yolcularla sıkıntı yaşıyoruz" diye konuştu. (Hürriyet)

Atatürk Havalimanı'nda lüks taksi dönemi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (63)

Üniformalılara ~ 5 yıl önce
Havalimanina baska taksi sokmayan uniformalilar...... Nasil bir avanta karşılığinda bunu yapıyorsunuz? Çıkarınız ne? Kime çaĺışiyorsunuz? Şunu biliniz ki kendinizden nefret ettiriyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birader ~ 5 yıl önce
Turisti daha fazla kaziklamanin yasal yolu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
beter olun ~ 5 yıl önce
ölecek olsam da bunlara ve saw koop'a binmem. hangi taksiciye sizden bahsetsem hepsi yaka silkiyor. rezil insanlarsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
batın ~ 5 yıl önce
nefret edyorum bunlardan hepsi batsın inş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yakın mesafeci yalın ~ 5 yıl önce
Almayız kardeş ben durağa hava parası saymışam, meydancıya her ay para,tahinciye para sonra 2 saat sırada bekleyip gelen yolcu yenibosna üst geçitte inicem derse bende almam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O zaman ~ 5 yıl önce
Yapmayacaksın bu işi birader... bu kadar net. Sen herseyden önce Allah ın rıskını beğenmeyip elinin tersiyle itiyorsun. Işte bu yüzden iki yakan biraraya gelmiyor.
Km ~ 5 yıl önce
Ahl de taksici 2 kurşunla öldürüldü diye haber duyarsanız onu ben yapmışımdır şimdiden söylüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Canıtın ~ 5 yıl önce
Gece 12 den sonra bakırköy e bile yakın mesafede diye almıyor oskar Çarli çocukları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne bekliyorlar ~ 5 yıl önce
Izmir yolcusu mu??
Şoför ~ 5 yıl önce
Taksi ücretlerine zam yapılması iyi olmuş olmasına ama şoförler zaten 270 TL eksi ile koltuğa oturuyor bu parayı çıkartmak için çok zor mücadele veriyor burada parayı kazanan plaka sahipleri diğer taraftan haksız kazanç sağlayan üçkağıtçı haram ile helâli ayırt etmeyen taksi şoförleri ni allah a havale ediyorum, onların yüzünden işini düzgün yapan evine helal lokma goturmek icin trafikte boğuşan şoförleri zan altında bırakıyor lar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yönetici uyuyor mu? ~ 5 yıl önce
Buraya ne zaman havaalanı taksicileri ile ilgili bir haber yazılsa, hiç olmadığı kadar büyük bir tepki dalgasının oluyor. Demek ki bu taksiciler toplumda büyük bir nefret dalgası yaratmışlar. Artık taksicilerin yapmaları gereken şapkalarını önlerine koyup bu nefreti düzeltmek ne yapabileceklerini düşünmeleridir. (Ama bundan zerre umudum yoktur.) Asıl tedbir alması ve bu nefret ortamını düzeltmesi gerekenler ise yerel ve merkezi yetkililerdir. Havaalanı taksi plakalarının iptal edilmesi iyi fikir ama Ankara otogarındaki gibi denetimsiz bırakılınca yine aynı tas aynı hamam olur. Bence en doğru çözüm batı ülkelerinde olduğu gibi taksi şirketlerinin olması, kalite ve fiyatta rekabet ortamı yaratılması. Ya da Über gibi şirketler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Qw ~ 5 yıl önce
20 tl lik yola bıle burun kıvırıyorlar yazık vallahi birtek sabahtan akşama kadar alınteri döken insanların hakkını veremedınız zengini zenginleştirme politikanız mükemmel işliyor!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000