05 Haziran 2018, Salı 12:57:36

Atatürk Havalimanı'nda görenler şaşkına döndü

Atatürk Havalimanı'na Rusya'dan geri gönderilen bir yolcunun bagajında çıkan yılan ve kaplumbağa gibi canlı hayvanlar, gümrük ekiplerini bile şaşırttı.
  • O hayvanlara bunu yapanların hem kendisinden hemde en sevdiği değer verdiği kişilerden çıkarsın.
  • Yazıktır, onunki de candır. Salın dışarı az hava alsınlar, öyle foto çekeceğinize insan bi kap su koyar önlerine sevabına!
  • X ray cihazından geçerken anlasilamamismi yoksa görevli işini yapmamismi???
  • insanoğlu denilen mahlukatttt... birileri hep kötü ve hep zarar odaklı... iyilere de onların verdiği zararı bertaraf etmek düşüyor denk gelebildiklerinde. Ya denk gelinemezse de gariban canlara oluyor olan...
  • Sanıyorum bizim gurbetçiler özledikleri yemekleri (turşu bidonu vs.) yanında götürdüğü gibi asyalı ablada öyle yapmak istemiş.

Atatürk Havalimanı'na Rusya'dan geri gönderilen bir yolcunun bagajında çıkan yılan ve kaplumbağa gibi canlı hayvanlar, gümrük ekiplerini bile şaşırttı. Valizden çıkan 'Burma' piton yılanları, Albina Orman Kertenkeleleri ve Vietnam kurbağaları, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ekiplerine teslim edildi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda dün gece bir yolcunun valizinde çok sayıda sürüngen hayvan ele geçirildi. Vietnam’dan İstanbul’a gelen ve aktarmalı olarak Rusya’ya giden Valeeva E., isimli yolcuya ait olduğu tespit edilen valiz, sahibi tarafından teslim alınmadığı için İstanbul’a geri gönderildi. Bagajın kayıp eşya deposuna alınması öncesi yapılan kontrol sırasında çantanın içerisinde çok sayıda canlı havyan olduğu görüldü. Bunun üzerine valizi açan görevliler şaşkına döndü. Valizin içinde saklama kapları ve özel çuvallara yerleştirilmiş Burma Pitonu, Albina Ormanı Kertenkelesi, Vietnam Kurbağası, kaplumbağa, akrep gibi 9 değişik türde sürüngen hayvan tespit edildi. Hayvanlar gümrük görevlileri tarafından Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

Hayvanların ölmesini Gümrük memurları önledi

Atatürk Havalimanı’nda sahipsiz bir bagajdan şüphelenen Gümrük Muhafaza ekipleri, çantayı incelemeye aldı. İncelemenin ardından uzun süredir çantanın içinde bekleyen ve havasızlıktan ölmek üzere olan hayvanların hayatını ekipler kurtardı. Gümrük Muhafaza ekipleri, ele geçirilen hayvanları Orman ve Su İşleri Bakanlığı ekiplerine teslim etti. Atatürk Havalimanı'nda görenler şaşkına döndü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Beddua ~ 4 yıl önce
O hayvanlara bunu yapanların hem kendisinden hemde en sevdiği değer verdiği kişilerden çıkarsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kevser ~ 4 yıl önce
Yazıktır, onunki de candır. Salın dışarı az hava alsınlar, öyle foto çekeceğinize insan bi kap su koyar önlerine sevabına!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şaka? ~ 4 yıl önce
şaka yapıyorsun değilmi? mübağla yani bu dediğin. yoksa gerçekten yılan ve akrep dolu kutuların ağzını havalimanı içerisinde açmayı düşünüyor olamazsın :)
peki ~ 4 yıl önce
X ray cihazından geçerken anlasilamamismi yoksa görevli işini yapmamismi???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kötüsün insan ~ 4 yıl önce
insanoğlu denilen mahlukatttt... birileri hep kötü ve hep zarar odaklı... iyilere de onların verdiği zararı bertaraf etmek düşüyor denk gelebildiklerinde. Ya denk gelinemezse de gariban canlara oluyor olan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asyalı gurbetçi ~ 4 yıl önce
Sanıyorum bizim gurbetçiler özledikleri yemekleri (turşu bidonu vs.) yanında götürdüğü gibi asyalı ablada öyle yapmak istemiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000