04 Temmuz 2018, Çarşamba 09:21:09

Atatürk Havalimanı'nda 30 kilo kokain ile yakalandı

Atatürk Havalimanı'nda, Brezilya'dan İstanbul aktarmalı Bağdat'a giden Brezilya uyruklu Wilco da Conceiçao A.'nın valizlerinde oyuncaklar arasına gizlenmiş, 30 kilo 480 gram kokain ele geçirildi.
  • Neden AHL’de bu kadar uyuşturucu trafiği dönüyor? Hem de tüm bu haberlerde okuduklarımız yakalanabilenler... Bir de ihbar edilmeyen ve yakalanamayanlar var... Yani bir şekilde geçen, yurda giren... GENÇLERE ZEHİR OLAN
  • Bi insan neden Brezilyadan gelip te Bağdata gider ki?

Atatürk Havalimanı'nda, Brezilya'dan İstanbul aktarmalı Bağdat'a giden Brezilya uyruklu Wilco da Conceiçao A.'nın valizlerinde oyuncaklar arasına gizlenmiş, 30 kilo 480 gram kokain ele geçirildi. Wilco da Conceiçao A. gözaltına alındı.

Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği bünyesinde görev yapan narkotik grubu, yaptığı risk analizinde, Brezilya'nın Sao Paulo kentinden THY uçağıyla İstanbul aktarmalı Irak'ın başkenti Bağdat'a giden Brezilya uyruklu Wilco da Conceiçao A. isimli yolcuyu şüpheli olarak değerlendirdi. Uçağın havalimanına inmesinin ardından narkotik ekipleri, yolcunun iki valizini narkotik dedektör köpekler 'Csacsi' ve 'Csonti' ile kontrol etti. Köpeklerin tepki vermesi üzerine açılan valizlerde bulunan oyuncak aralarına gizlenmiş vakumlu poşetler, uyuşturucu test cihazına tabi tutuldu. Cihazların 'kokain' sonucu verdiği valizlerde 30 kilo 480 gram kokain ele geçirildi. Kokainin değerinin 10 milyon lira olduğu belirtildi.

Narkotik ekipleri, valizlerin sahibi Wilco da Conceiçao A.'yı gözaltına alındı. Soruşturmanın sürdüğü belirtildi. (CnnTürk)

Atatürk Havalimanı'nda 30 kilo kokain ile yakalandı

Facebook Yorum

Yorumlar

AHL ve Uyuşturucu ~ 4 yıl önce
Neden AHL’de bu kadar uyuşturucu trafiği dönüyor? Hem de tüm bu haberlerde okuduklarımız yakalanabilenler... Bir de ihbar edilmeyen ve yakalanamayanlar var... Yani bir şekilde geçen, yurda giren... GENÇLERE ZEHİR OLAN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soru ~ 4 yıl önce
Bi insan neden Brezilyadan gelip te Bağdata gider ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevap ~ 4 yıl önce
Para için olabilirmi? Yada bu teslimatı yapması için ailesini öldürmekle tehtit edilmiş olabilirmi? Nat Geo da bunun bir sürü belgeselini yaptılar izlemenizi tavsiye ederim.
dedektif toygar ~ 4 yıl önce
30 kilo yakalandıysa 300 kilo gitti demektir
Tülay K. ~ 4 yıl önce
Kelimeleri yazmış kökenlerini açıklayarak göya bilgi vermeye çalışmışsınız, “sözce” gibi kelimeler kullanmakla monşer olduğunuzu vurgulamışsınız ama OLMAMIŞ. Siz yazı yazmayın çünkü okunmuyor. Berbat bir yazarsınız. Anlatım bütünlüğünün ne anlama geldiğini TDK dan okuyup araştırmanızı tavsiye ederim. Şayet yazmakta ısrarcıysanız iyi bir Türkçe öğretmeninden komposizyon dersi alın.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000