04 Şubat 2018, Pazar 12:15:39

Atatürk Havalimanı'da lodos zor anlar yaşatıyor

İstanbul’da etkili olan lodos nedeniyle Atatürk Havalimanı’na inmek isteyen uçaklar dakikalarca havada tur attı. Lodos nedeniyle zor anlar yaşayan uçaklardan biri ise pisti "pas" geçti.
  • Lodos’un etkisi çok geçmişte kaldı. Şimdi bir çok tedbir var ve lodos eserken eskiden olduğu gibi kapasite azaltmasına ihtiyaç yok artık. Bu sayede eski başmüdür şimdi genel müdür yardımcısı oldu dhmiye. Onun için lodos modos demeyin. O sadece mangal yapanları etkiler artık. Sakın kontrolörler son yapılan değişiklikte havacılık tazminatında yedikleri kazığın karşılığını veriyor olmasın!
  • İstanbul yaklaşmadaki geriler olduğu sürece lodosa gerek yok variable 1 kt rüzgarda da biz sıkıntı yaşarız. Misal yerde bekleriz 2 saat slot gelsin diye sonra 1 saat de havada bekleriz, Gecenin 03:30unda beyin cacık olmuş inmeye odaklanırız.. 3 bacak uçuşta 4 bacak, 4 bacak uçuşta da 5 bacak uçmuş kadar olursun.. ertesi gün de açık mesai ohh gebersin pilotlar neden çünkü yaklaşma öyle istiyor!!..
  • Atatürk Havaalaninda bu denli rüzgar bu kadar problem yaşanırken,Su anda Yapımı devam eden İGA havaalanının yapıldığı bölge hem rüzgar hem sis hem de diğer hava şartları anormal düzeyde etkilecektir.
  • Özbekistan 10 şubattan itibaren 3 ayı geçmeyen ziyaretlerde Türk Vatandaşlarına vizeyi kaldırdı...
  • Umarım pilotlar bu zor hava kosullarında sağ sağlim inerek uçuşu tamamlayabilirler. Allah yardımcıları olsun...
  • Biride ciksin bir kerecik bir görüntü ceksin nerde bu spotterler

İstanbul’da etkili olan lodos nedeniyle Atatürk Havalimanı’na inmek isteyen uçaklar dakikalarca havada tur attı. Lodos nedeniyle zor anlar yaşayan uçaklardan biri ise pisti "pas" geçti.

İstanbul’da iki günden beri etkisini sürdüren lodos, hava ulaşımını olumsuz etkiledi. Atatürk Havalimanı’na inmek için alçalan uçaklar zor anlar yaşadı. İnişe geçen çok sayıda uçak, lodos nedeniyle havada dakikalarca tur atmak zorunda kaldı. Lodosun etkisiyle bazı uçaklar da pisti pas geçmek zorunda kaldı. Rüzgara bağlı gecikmeler nedeniyle dün akşam saatlerinde bir uçak ise yakıt kritiğine girdiği için Ankara’ya yönlendirildi.

Lodos nedeniyle Atatürk Havalimanı’ndaki pistlerin yönü de değiştirildi. İnişler Ataköy-Florya istikametinden gerçekleştirilirken, kalkışlar ise Sefaköy-Florya yönünde düzenlendi. İniş ve kalkış yapacak uçaklar arasındaki mesafe arttırılırken, iniş için sıraya giren uçaklar da İstanbul hava sahasında yoğunluğa neden oldu. Uzun uçak kuyruğu oluştuğu görüldü. Atatürk Havalimanı'na inmek için sıraya giren uçaklar, rüzgar nedeniyle ortalama 30 ila 45 dakika arasında gecikmeli olarak iniş yapabildi. Uçakların sıraya girdiği o anlar kameralara ve radar ekranlarına yansıdı. 

Atatürk Havalimanı'da lodos zor anlar yaşatıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Sakın ~ 5 yıl önce
Lodos’un etkisi çok geçmişte kaldı. Şimdi bir çok tedbir var ve lodos eserken eskiden olduğu gibi kapasite azaltmasına ihtiyaç yok artık. Bu sayede eski başmüdür şimdi genel müdür yardımcısı oldu dhmiye. Onun için lodos modos demeyin. O sadece mangal yapanları etkiler artık. Sakın kontrolörler son yapılan değişiklikte havacılık tazminatında yedikleri kazığın karşılığını veriyor olmasın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kafa.. ~ 5 yıl önce
İstanbul yaklaşmadaki geriler olduğu sürece lodosa gerek yok variable 1 kt rüzgarda da biz sıkıntı yaşarız. Misal yerde bekleriz 2 saat slot gelsin diye sonra 1 saat de havada bekleriz, Gecenin 03:30unda beyin cacık olmuş inmeye odaklanırız.. 3 bacak uçuşta 4 bacak, 4 bacak uçuşta da 5 bacak uçmuş kadar olursun.. ertesi gün de açık mesai ohh gebersin pilotlar neden çünkü yaklaşma öyle istiyor!!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ha ~ 5 yıl önce
Ha şunu bileydin. Yaklaşma ne derse onu yapacaksın. Senin işin verilen talimatları uygulamak. Ama sen bunu zor yoldan öğrenmeye çalışıyorsun anlaşılan. Hazmedemiyorsan git yabancı ülkelerde uç, biraz da onlar talimat versin sana !
Geleceğin ATC'si ~ 5 yıl önce
Atatürk Havaalaninda bu denli rüzgar bu kadar problem yaşanırken,Su anda Yapımı devam eden İGA havaalanının yapıldığı bölge hem rüzgar hem sis hem de diğer hava şartları anormal düzeyde etkilecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RANT ~ 5 yıl önce
Yazdıklarına birebir katılıyorum ama bu kimin umurunda be kardeşim.. 2019 için reklam lazım, malum...!
gnd ~ 5 yıl önce
yeni hava limanına inişler karadeniz mi, marmara denizi üzerinden olacak. marmara üzerinden olursa yine gürüştü kirliliğine yol açmaz mı?
Attention ~ 5 yıl önce
Özbekistan 10 şubattan itibaren 3 ayı geçmeyen ziyaretlerde Türk Vatandaşlarına vizeyi kaldırdı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SÜPER HABER...! ~ 5 yıl önce
Muhteşem haber yahu, Bakınız Özbekistan üç ayı geçmezse vize istemeyecekmiş artık.. Anla işte bak kaçıncı grup Dünya Ülkesi sayıldığını..! Birde bunu müjde diye yazmışsın.. Vah ki vah..
Arap Faik ~ 5 yıl önce
Umarım pilotlar bu zor hava kosullarında sağ sağlim inerek uçuşu tamamlayabilirler. Allah yardımcıları olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hain hep vardı, var, var olacak..! ~ 5 yıl önce
Bu güzel dileğinizi bile beğenmeyip olumsuz oylayan bir HAİN olmuş.. İçimizde nasıl zavallıların olduğunun kanıtıdır..!
Korsanpilot ~ 5 yıl önce
Biride ciksin bir kerecik bir görüntü ceksin nerde bu spotterler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilota ~ 5 yıl önce
Gecenin 12-1 civarında mı üstelik spotting için en ters piste iniş varken.
Amatör Spotter ~ 5 yıl önce
Kardeş Türkiye’de spotter olmak kolay değil. Tellerin yanına yaklaşamıyorsun tek bir güzel çekim alanımız var o da Flyinn avm. Çok biliyorsan sen yap.
Babanın uşağı mı var. ~ 5 yıl önce
Babanın uşağı mı var.Git kendin çek...
Korsanpilot ~ 5 yıl önce
Ortaya kemik atinca kemikciler nasilda saldiriyor
Korsanpilot ~ 5 yıl önce
Iste tamamen bir tembel türk kafasi eger kendine spotter diyorsan bütün zorluklara karsi isini yapacaksin ama senin gibi kafalar hazira alisik onun icin bir tane ünlü türk spotterimiz varmi ,telefonu akilli ama kendi akil fukarasi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000