27 Ağustos 2016, Cumartesi 11:47:33

Atatürk Havalimanı saldırısında önemli gelişme

İzmir’de, terör örgütü İŞİD’e yönelik MİT ve İzmir Emniyeti tarafından düzenlenen operasyonda, Kemalpaşa ilçesinde örgüte eleman ve lojistik destek sağladığı iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı.
  • Çok radikal planlama olmuş. Zararı önlemek için gerekli tedbirlerin cesurca alınabilmesi güzel. Bunu geri adım olarak düşünmemek gerekir. Şirketler gerektiğinde küçülmeyi bilmeli ve yeni şartlara uyum sağlayabilmelidir. Konjektür düzeldiğinde yeniden hızla büyümeye devam edecektir. Umarım elde fazla kalan uçak ve ekiplere de iş bulunur. Veya kiralık fazla uçaklar geri verilebilir. THY yöneticilerine kolaylıklar diliyorum. Zor bir dönemden geçen ülkemiz ve bölgemizin şartlarından en çok etkilenen sektörlerin başında geliyorlar.

İzmir’de, terör örgütü İŞİD’e yönelik MİT ve İzmir Emniyeti tarafından düzenlenen operasyonda, Kemalpaşa ilçesinde örgüte eleman ve lojistik destek sağladığı iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı. Yakalanan şahısların, İstanbul Atatürk Havalimanı’na yönelik düzenlenen saldırı sonrasında tutuklanan bir örgüt mensubuyla bağlantısı ortaya çıktı.

Terör örgütü IŞİD’e yönelik soruşturmalarına devam eden Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile İstihbara Şube Müdürlüğü ekipleri, ortak bir operasyona imza attı. Kemalpaşa ilçesinde terör örgütü İŞİD’e elaman ve lojistik destek kazandırıldığı istihbaratını alan ekipler, şüphelileri tek tek tespit etti. Harekete geçen ekipler, düzenlenen ortak operasyonda 9 kişiyi yakaladı. Yapılan aramalar neticesinde çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Ele geçirilen bilgi ve belgelere el konuldu.

Atatürk Havalimanı saldırganlarıyla bağlantıları çıktı  Öte yandan, operasyonda çarpıcı bir ayrıntı ortaya çıktı. Gözaltına alınan ve terör örgütü IŞİD’e üye olduğu iddia edilen şahısların, İstanbul Atatürk Havalimanı’na yönelik düzenlenen ve 40'ın üzerinde kişinin öldüğü saldırı sonrasında tutuklanan örgüt mensubu R.C. ile bağlantıları tespit edildi. Gözaltına alınan şüphelilerin yetiştirdikleri elemanların da eğitimlerinin ardından Suriye’ye gönderildiği öğrenildi.

Atatürk Havalimanı saldırısında önemli gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar

Fzl ~ 4 yıl önce
Çok radikal planlama olmuş. Zararı önlemek için gerekli tedbirlerin cesurca alınabilmesi güzel. Bunu geri adım olarak düşünmemek gerekir. Şirketler gerektiğinde küçülmeyi bilmeli ve yeni şartlara uyum sağlayabilmelidir. Konjektür düzeldiğinde yeniden hızla büyümeye devam edecektir. Umarım elde fazla kalan uçak ve ekiplere de iş bulunur. Veya kiralık fazla uçaklar geri verilebilir. THY yöneticilerine kolaylıklar diliyorum. Zor bir dönemden geçen ülkemiz ve bölgemizin şartlarından en çok etkilenen sektörlerin başında geliyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Senmisin? ~ 4 yıl önce
fazlı abi senmissin? sen isen eğer gene yanlış hedefi vurdun be abi, üzdün bizi be....
Kafa guzel ~ 4 yıl önce
Ne içtin abi sen ?
Comm ~ 4 yıl önce
Yorum iyi de haber yanlis

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000