14 Ocak 2020, Salı 09:13:48

Atatürk Havalimanı Kargo Terminali'nin yıkımı tamamlandı

Milyonlarca yolcuya ve 86 yıl boyunca Türk sivil havacılığına hizmet eden Atatürk Havalimanı kargo bölümünde planlanan kısmın yıkımı tamamlandı.
  • Uzakta olmayan birgun yeniden yapcaksiniz, akildan bilimden ekonomiden uzak Imamlar
  • alkışlayalımmı yani...?
  • Zamanında az gitmiyorduk oralara. Ah mazideki günler.. bize voleybol oynuyor mangal yapıyor diyenler kargo terminalininde yangın durumlarında sorumluluğu bizdeydi. Aldığımız yük ve sorumluluğun karşılığını bulmasını diliyoruz.. kuleciler gibi oturduğumuz yerden kazanmıyoruz sonuçta olay bizle başlar bizle biter saygılar..
  • Trakya tarafından İstanbul havalimanına dönülen kavşaktan sonra neredeyse tüm lojistik firmalarının depoları mevcut yeni havalimanının olduğu yere sadece kargo limanı yapılıp Atatürk'ün kargo yükü hafifletilse bile yeterdi
  • iyi halt ettiniz
  • Belki bundan sonra hala atatürke geri dönülsün diye kafa şişirenler susarlar yaşasin IGA
  • Eski dönem artıklarından bir bir kurtuluyoruz. Oyalanma, batı taklitçiliği ve özentiliği dönemi bitmiştir. Artık bağımsız güçlü yeni Türkiye var.
  • YAZIKLAR OLSUN.. 2 VEYA 2,5 MİLYAR TL LİK BİR YATIRIM YAPILSAYDI 150 MİLYON YOLCU KAPASİTESİNE ULAŞILABİLİRDİ. BÖYLE BİR HAVA LİMANI YOK EDİLİP YAKLAŞIK OTUZ MİLYAR TL LİK (4 VEYA 5 MİLYAR DOLAR) BİR YATIRIM HEBA EDİLİYOR...ÜSTÜNEDE 12 MİLYAR EUROLUK BİR İST. HAVA LİMANI YAPIM MALİYETİ. !!!!!
  • Bu halk ektigini biciyor ve bicecek. Layik oldugu sekilde akilsizca müstehak bir sekilde yönetiliyor. Rant ugruna bir ülke talan ediliyor. Akildisi icraatlar ile birilerinin ceplerine akitilan inanilmaz kaynaklar. Diger tarafta aklini yitirmis milyonlar korkunc bir biat ve itaat icinde efendileri tarafindan sömürülmeye devam edecek. Görmeyecek, anlamayacak, hissetmeyecekler. Kendi kendilerini helak edecekler. Yazik.. Saat gibi isleyen bir havaalanini kas ile göz arasinda tamamen yok ettiler. 16 milyonluk sehirde bir tek protesto bile olmadi. Sadece seyredildi.
  • 3-5 sene önce yapılan şey,bi kalemde yıkılıyor. Yazık günah. Hiç bir dinde yeri yok bunun

Milyonlarca yolcuya ve 86 yıl boyunca Türk sivil havacılığına hizmet eden Atatürk Havalimanı kargo bölümünde planlanan kısmın yıkımı tamamlandı. 35 gün süren yıkım işlemlerinde havalimanında askeri uçaklar, özel jetler ve kargo uçaklarının uçuşları aksamadı.

Milyonlarca yolcuya ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı kargo bölümünün planlanan kısmının yıkımı tamamlandı. Çıkan hafriyatta birçok malzeme geri dönüşüme gönderilirken, kullanılabilecek olan eşyalar ihtiyaç sahiplerine verildi. Yıkılan yapıdan elde edilen demir, kablo ve çatı malzemeleri israf edilmeyerek geri dönüşüm fabrikalarına gönderildi. Hafriyatın altından çıkan kumun ise yol yapımı için kullanılacağı öğrenildi. 35 günde yıkılan kargo binasının hafriyatının 2 gün içerisinde tamamen kaldırılması bekleniyor. Havalimanının ticari uçuşların sona ermesinin ardından havalimanında sadece kargo uçukları, özel jetler ve askeri uçaklar kullanabiliyor. Sivil kullanıma açık olduğu zaman uçakların yanaşmak için körük bulamadığı alanların ise havadan çekilen görüntülerde bomboş olduğu görüldü.

Bir dönem iniş-kalkış sayısında rekor kıran Atatürk Havalimanı'na bugün sadece birkaç kargo uçağı iniyor. Öte yandan yıkım işlemleri, uçakların iniş ve kalkışlarında herhangi bir aksamaya neden olmuyor.

“Yıkım işlemlerini bitirdik”

SMC Yıkım ve Hafriyat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çubuk, "Atatürk Havalimanı’nın kargo bölümünün bir kısmının yıkılması için 2 ay zaman verilmişti. Şuanda yıkım işlemlerini bitirdik. Buradan çıkan bütün malzemeleri geri dönüşüm fabrikalarına gönderdik. Buradan çıkartılan hiçbir malzeme ziyan olmadı. İki gün içerisinde burada görünen hafriyatı kaldıracağız. Yıkılan yapının altından çıkan kumları ise yollarda kullanılmak üzere değerlendireceğiz. Yıkım için bize 100 günlük süre verilmişti ancak biz 35 günde yıkım işlemlerini bitirdik. Buradan çıkan malzemelerin kullanılabilecek olanları ise ihtiyaç sahiplerine verdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı gibi havalimanı yıkıldıktan sonra millet bahçesi olarak kullanılacağını biliyoruz. Yıkım işlemleri devam ederken uçuşlarda herhangi bir aksama olmadı. Güvenlik kameralarının ve sistemlerini ise emniyet güçlerine bağışlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeşilköy'de 1933'te İstanbul-Ankara arasında yapılan ilk uçuş ile Türk sivil havacılığının temelleri atıldı. 1985 yılında yapılan değişiklikle yoluna, Atatürk Havalimanı adı altında devam etti. Bakırköy, Yeşilköy, Yeşilyurt, Florya ve Sefaköy arasında 11 milyon 776 bin 961 metrekarelik bir alan üzerinde kurulu Atatürk Havalimanı, yıllardır iç hat ve dış hat olmak üzere milyonlarca yolcuya hizmet etti.Atatürk Havalimanı Kargo Terminali'nin yıkımı tamamlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Yiktihiniz gibi ~ 1 yıl önce
Uzakta olmayan birgun yeniden yapcaksiniz, akildan bilimden ekonomiden uzak Imamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lives ~ 1 yıl önce
alkışlayalımmı yani...?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fire rescue team ~ 1 yıl önce
Zamanında az gitmiyorduk oralara. Ah mazideki günler.. bize voleybol oynuyor mangal yapıyor diyenler kargo terminalininde yangın durumlarında sorumluluğu bizdeydi. Aldığımız yük ve sorumluluğun karşılığını bulmasını diliyoruz.. kuleciler gibi oturduğumuz yerden kazanmıyoruz sonuçta olay bizle başlar bizle biter saygılar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 10 ay önce
Demek yangın durumlarının sorumluluğu sizdeydi, havadaki ve yerdeki onlarca uçaktan sorumlu kuleciler de oturduğu yerden para kazanıyor.. Lütfen herkesin yaptığı işe saygılı olalım, bilmiyorsak da konuşmayalım lütfen
Bu ülke iyi dayanıyor ~ 1 yıl önce
Trakya tarafından İstanbul havalimanına dönülen kavşaktan sonra neredeyse tüm lojistik firmalarının depoları mevcut yeni havalimanının olduğu yere sadece kargo limanı yapılıp Atatürk'ün kargo yükü hafifletilse bile yeterdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
afferim ~ 1 yıl önce
iyi halt ettiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 1 yıl önce
Belki bundan sonra hala atatürke geri dönülsün diye kafa şişirenler susarlar yaşasin IGA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
—- ~ 1 yıl önce
İnişlerde inşallah daha kırım olmaz iga da.
Yeni Türkiye ~ 1 yıl önce
Eski dönem artıklarından bir bir kurtuluyoruz. Oyalanma, batı taklitçiliği ve özentiliği dönemi bitmiştir. Artık bağımsız güçlü yeni Türkiye var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yavhehe ~ 1 yıl önce
Yaw heeee heee....
Aa ~ 1 yıl önce
Ne içtin
VA ~ 1 yıl önce
YAZIKLAR OLSUN.. 2 VEYA 2,5 MİLYAR TL LİK BİR YATIRIM YAPILSAYDI 150 MİLYON YOLCU KAPASİTESİNE ULAŞILABİLİRDİ. BÖYLE BİR HAVA LİMANI YOK EDİLİP YAKLAŞIK OTUZ MİLYAR TL LİK (4 VEYA 5 MİLYAR DOLAR) BİR YATIRIM HEBA EDİLİYOR...ÜSTÜNEDE 12 MİLYAR EUROLUK BİR İST. HAVA LİMANI YAPIM MALİYETİ. !!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 1 yıl önce
Bu halk ektigini biciyor ve bicecek. Layik oldugu sekilde akilsizca müstehak bir sekilde yönetiliyor. Rant ugruna bir ülke talan ediliyor. Akildisi icraatlar ile birilerinin ceplerine akitilan inanilmaz kaynaklar. Diger tarafta aklini yitirmis milyonlar korkunc bir biat ve itaat icinde efendileri tarafindan sömürülmeye devam edecek. Görmeyecek, anlamayacak, hissetmeyecekler. Kendi kendilerini helak edecekler. Yazik.. Saat gibi isleyen bir havaalanini kas ile göz arasinda tamamen yok ettiler. 16 milyonluk sehirde bir tek protesto bile olmadi. Sadece seyredildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acaba ~ 1 yıl önce
Bu işin içinde olan başta siz değerli pilotlarımız bir duruş ortaya koydular mi ki biz halk olarak peşinizden gelmedik. Gerçi doğru geçmişteki grev kararında da duruş sergilemeyenlerden ne beklenir ki ...
cadetefo ~ 1 yıl önce
bırak bu işleri işyerim bana pilot olma şansı verdi sen de torpil ben diyeyim referans oluyorum şirketimiz çok yaşa haha
Kemalist ~ 1 yıl önce
Rejim çok mu ahlaklı pilot bey
Müsriflik ~ 1 yıl önce
3-5 sene önce yapılan şey,bi kalemde yıkılıyor. Yazık günah. Hiç bir dinde yeri yok bunun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yenimiii ~ 1 yıl önce
Orası yenideğil eski sistem lojistik binası
Gerek yok ~ 1 yıl önce
Başka ne olsun ?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000