02 Ocak 2021, Cumartesi 11:02:52

Atatürk Havalimanı Hastanesi Meclis gündeminde

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Atatürk Havalimanı hastanesi ile ilgili soru önergesi verdi.
  • Adı bile okkalı rahatsız ediyor, görünüyor apaçık !!!!
  • Iddialar Yine yalan çıktı 1006 yatak kapasitesi var gerekli bir hastane havacılık tarihinde neler oldu uçuşlar durmadı covid 19 un ne kadar ciddiye alındığının farkında değil misiniz acaba?
  • Bu hükümet her şeyi yüzlerine gözlerine bulaştırdı zaten.Genellikle kaos ortamların da tartışmaya açık projelerinide yapacakları esas projelerinin arasına ilave ediyorlar.Millet gündeme yoğunlaşmişken mesela corona mesela terör veya deprem anında yaptıklari dikkat çekmiyor.Tıpkı bu havalimanina yapilan hastane gibi veya Taksim Beyoğlu düzenlemesi adi altında proje yapilirken Taksim camiisi inşaatinin başlatılmasi gibi çok kurnazca.Taksim trafiğini yerin altina almakla Taksim Meydaninin ne kepaze bir proje olduğunu gidenler bilir zaten.Alt katta tinerciler yatiyor yürüyen merdivenler yürümüyor asansörler çalismiyor ve her an tehlike altindasiniz.Turistlerin ilk geldiğide yer maalesef bunlari görüyorlar bizle beraber.Tarlabasi evlere şenlik Taksim Camii açilmasiyla beraber tek şerit olan Tarlabaşi Taksim tarafini düşünemiyorum.Kim bu projeleri yaptiysa helal olsun valla.
  • bu ülkede 2011 senesinden sonra hangi iş doğru yapıldıki.devletin malı deniz yemeyen k.. misali.
  • Koskoca istanbulda hastane yapacak yer bulamadılar. Herşeyleri arabesk
  • Ülkenin başındakiler Allah bir dese inanmam artık
  • Tam tahmin ettiğim gibi oldu. Sağlık Bakanı iddiaları yalanladı. İnanmayan gidip odaları saysın. Muhalefetin herşeyi yalandan ibaret. Hala bunlara inanan saflar var.
  • Akp nin ve arkadaslarinin cebine buyuk paralar girmesin
  • Korona ilk çıktığında ne kadar büyüyeceği bilinmediği için bu hastanenin yapılması doğru karardır. Şimdi ise kontrol altında tutulduğu için bu kadar yatak sayısına ihtiyaç kalmamış olabilir. Sadece turistlere hizmet vermesi de mantıklı. Hasta olduğu tesbit edilen turist halkın arasına karışmadan gözlem altında tutulabilir böylece. Diğer konuları ise CHP partisi iddia ettiği için çok inandırıcı bulmuyorum. Doğruluğu araştırılmalı.
  • Amaç hastane değil di ki. Amaç Atatürk Havaalanını kullanılmaz hale getirip , kuzeydeki rant havaalanını yapmaktı.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, pandemi döneminde hastanelerdeki hasta yükünü azaltmak için yapılan Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’yle ilgili iddialar olduğunu açıkladı. Adıgüzel, hastanenin 1000 yataklı olarak duyurulduğunu ancak 246 yatak yapıldığını söyleyerek, şunları kaydetti:

"Pandemide artan hasta yükünü karşılamak için dünyanın bütün ülkeleri ilave büyük hastaneler yaptılar. Türkiye'de de pandemi nin başlangıcında bir iki tane büyük hastane yapılacağı, yapıldığı söylendi. Bunlardan bir tanesi de İstanbul Atatürk Havalimanı pistine yapılan ve bu nedenle çok tartışılan Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesiydi. Bu hastanenin buraya yapımında asıl amacın, bu havaalanını kullanılamaz hale getirip başka maksatla kullanmayı kolaylaştırma maksatlı olduğuna yönelik itirazlar olmuştu. Erdoğan tarafından 1000 yataklı olduğu söylenerek açılan bu hastanenin şu anda 246 yatak olduğu, yüklenici firma tarafından tamamlanmadan bu yatak sayısı bırakılıp gidildiği, ancak 1000 yatak üzerinden ödemesinin peşin olarak yapıldığı ve bu hastanede daha çok sağlık turizmi kapsamında yurt dışından gelen hastalara hizmet verildiğine yönelik duyumlar aldık."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın konuya açıklık getirmesini isteyen Adıgüzel, şu sorulara yanıt istedi:

1. Söz konusu hastanenin mevcut faal halde yatak kapasitesi kaçtır?

2. Mevcut yatak kapasitesi 1000’in altında ise niçin eksiktir? Yüklenici firmanın işi yarım bıraktığı doğru mudur?

3. Hastanenin inşaat ve tamamlanması için yüklenici firmaya ödeme yapılmış mıdır? Yapıldı ise kaç yatak kapasitesi için yapılmıştır?

4. Bakanlık olarak eksiklerin tamamlanması için bir program yapılmış mıdır?

5. Bugüne kadar söz konusu hastaneden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kaç hasta yatarak hizmet almıştır?

6. Hastanenin sağlık turizmi kapsamında değerlendirildiği doğru mudur? Şu ana kadar yurtdışından kaç hasta yatarak sağlık hizmeti almıştır?

Atatürk Havalimanı Hastanesi Meclis gündeminde

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Ulu Önder Liderim Atatürk’ümün ~ 3 yıl önce
Adı bile okkalı rahatsız ediyor, görünüyor apaçık !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İddialar Yine Yalan ~ 3 yıl önce
Iddialar Yine yalan çıktı 1006 yatak kapasitesi var gerekli bir hastane havacılık tarihinde neler oldu uçuşlar durmadı covid 19 un ne kadar ciddiye alındığının farkında değil misiniz acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Görüntü ~ 3 yıl önce
Bu hükümet her şeyi yüzlerine gözlerine bulaştırdı zaten.Genellikle kaos ortamların da tartışmaya açık projelerinide yapacakları esas projelerinin arasına ilave ediyorlar.Millet gündeme yoğunlaşmişken mesela corona mesela terör veya deprem anında yaptıklari dikkat çekmiyor.Tıpkı bu havalimanina yapilan hastane gibi veya Taksim Beyoğlu düzenlemesi adi altında proje yapilirken Taksim camiisi inşaatinin başlatılmasi gibi çok kurnazca.Taksim trafiğini yerin altina almakla Taksim Meydaninin ne kepaze bir proje olduğunu gidenler bilir zaten.Alt katta tinerciler yatiyor yürüyen merdivenler yürümüyor asansörler çalismiyor ve her an tehlike altindasiniz.Turistlerin ilk geldiğide yer maalesef bunlari görüyorlar bizle beraber.Tarlabasi evlere şenlik Taksim Camii açilmasiyla beraber tek şerit olan Tarlabaşi Taksim tarafini düşünemiyorum.Kim bu projeleri yaptiysa helal olsun valla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yoldan geçen ~ 3 yıl önce
bu ülkede 2011 senesinden sonra hangi iş doğru yapıldıki.devletin malı deniz yemeyen k.. misali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstanbul ~ 3 yıl önce
Koskoca istanbulda hastane yapacak yer bulamadılar. Herşeyleri arabesk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Istanbul'a cevap ~ 3 yıl önce
Tarihtede Fransa Amerikadaki Özgürlük Anitini Osmanlı'ya teklif ediyor o zamanki zihniyet yer yok diyor.Yani koca Istanbulda yer bulunamiyor ve Newyorka gönderiliyor.Şu an darphane gibide para basiyor.Hastanede o hesap koca Istanbulda yer yok
MUC ~ 3 yıl önce
Ülkenin başındakiler Allah bir dese inanmam artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MUC'a cevap ~ 3 yıl önce
Kural hiç bozulmuyor hep aynı gelenekten geliyorlar.Deniz Fenerciler,Kombassanlar,Çiftlikbankçilar,Jetpacilar,Fethullah Gülenciler vs...mikrofonlari ellerine aldiklarinda ayni söylemle milleti tokatladiklarini gördük.Dolandırıcılığın tarifimi var
yalancı muhalefet ~ 3 yıl önce
Tam tahmin ettiğim gibi oldu. Sağlık Bakanı iddiaları yalanladı. İnanmayan gidip odaları saysın. Muhalefetin herşeyi yalandan ibaret. Hala bunlara inanan saflar var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gun gecmesin ki ~ 3 yıl önce
Akp nin ve arkadaslarinin cebine buyuk paralar girmesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ee ne olmuş? ~ 3 yıl önce
Korona ilk çıktığında ne kadar büyüyeceği bilinmediği için bu hastanenin yapılması doğru karardır. Şimdi ise kontrol altında tutulduğu için bu kadar yatak sayısına ihtiyaç kalmamış olabilir. Sadece turistlere hizmet vermesi de mantıklı. Hasta olduğu tesbit edilen turist halkın arasına karışmadan gözlem altında tutulabilir böylece. Diğer konuları ise CHP partisi iddia ettiği için çok inandırıcı bulmuyorum. Doğruluğu araştırılmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalaza ~ 3 yıl önce
Amaç hastane değil di ki. Amaç Atatürk Havaalanını kullanılmaz hale getirip , kuzeydeki rant havaalanını yapmaktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000