12 Ağustos 2018, Pazar 13:28:23

"Askeri Havalimanı sivil uçuşlara açılmalı"

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, halen kullanımda olan Akhisar Askeri Havalimanı’nın sivil uçuşlara açılmasını istedi.
  • Adam haklı kardeşim.Nasıl bir maliyeti var,açıklar mısın?Pist var,kule var,yaklaşma var,ais var.Bazı kısıtlarla; sadece gündüz,sadece yurt içi...gibi..sivil uçuşlara açılabilir..Bu yobazlık niye?Ha.. bu arada...sapına kadar Atatürkçüyüm..
  • diego dur Allah'ını seversen zaten ortalık karışık...
  • Bıyığından belli oluyor bir kişinin ne mal olduğu. Kime çalışıyorsun söyle
  • Özel uçağı olan 8-10 tane burjuvadan başka kimsenin kullanmayacağı bu havaalanının Sivil uçuşlara açılması için halkın isteği varmış gibi bahane göstermek ve halkın vergilerinden milyonlarca lirayı sanki tek eksiğimiz buymuş gibi böyle gereksiz yerleri gömmeyi istemek en kibar tabirle samimiyetsizliktir.
  • Açılsın tabii zaten az düşmanımız var böylece bütün askeri tesislerin yeri düşmanlarımızca belirlenir
  • Sayin Ulusoy, Balikesir Merkez orada atil duruyor ve ilcenize yakin duble yolla. Birde yakinda yeni terminal binasi olacakmis, gelin gayri orayi kullanin Balikesirlilerle boylece hem sizler kazanirsiniz hemde onlar. Zamandan tasarruf etmis olursunuz ayrica.
  • Askeriyede zaten bi o kalmisti yakinda f16 ile belediyeler gezi.duzenler ordu.zaten yapboz. Oldu ordu bir seye karsi ciksa fetocu ordu afrine gidince kahraman ordu.algilariyla oynanin ordunun
  • Ne demistik.? Her ile, her ilceye hatta her köye bir havaalani yapilmali. Kahraman ve öz milli Türk Halkinin ayagi yere basmayacak. Ucacak bu millet. Kimse tutamaz artik. Catlayacak Amerigaa Almanya Avrupa.
  • Bu insanlarda beyin vücudu terk etmiştir arkadaşlar. Kızmayın bu tiplere
  • Havalimanının Manisa için açılmasını istemişler. İzmir- Manisa 30 km Manisa - Akhisar 70 km

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, halen kullanımda olan Akhisar Askeri Havalimanı’nın sivil uçuşlara açılmasını istedi. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin Manisa programında kullandığı Akhisar Askeri Havalimanında karşılayan Dr. Ulusoy, “1.5 milyonluk nüfusa sahip Manisa ve çevre ilçelerinde 14 organize sanayi bölgesi var. Hem sanayi hem tarım ve hem de turizm kentiyiz. Askeri havalimanın sivil uçuşlara açılmasını hak ediyoruz. Bu bizler için büyük bir tasarruf olacaktır” dedi.

Bakan Pakdemirli’nin kullandığı Akhisar Askeri Havalimanı’nın 30 metre eninde ve 3 bin metre uzunluğunda ana pisti bulunduğunu, ayrıca acil durumlarda kullanılabilecek ikinci bir pistin de yer aldığını hatırlatan Dr. Ulusoy, pistin gerekli düzenlemeler sonrasında sivil uçuşlara açılması için yoğun bir talep olduğunu söyledi.

‘Katma değer sağlar’

ATSO olarak bu talebe duyarsız kalmalarının mümkün olmadığını ifade eden Dr. Ulusoy, Manisa’nın sahip oldugu potansiyel ile tarım ve sanayide Türkiye’nin öncü şehri olduğuna dikkat çekerek “60 bin üniversite öğrencisinin eğitim gördüğü, Uluslararası Mesir Festivali başta olmak üzere önemli etkinliklere sahip Manisa’nın en önemli ilçesi Akhisar iki organize sanayi bölgesi ile ihracat üssü konumuna geldi. İş insanları için en önemli kavram zamandan tasarruf etmektir. Bu tasarruf isteğini 1.5 milyon insan da taşıyor. Adnan Menderes Havalimanı’na trafik olduğu anlarda iki saati aşkın sürede ulaşmakta güçlük çekiyoruz. Bunun için Akhisar Askeri Havalalanı’nın sivil uçuşlara açılması hem Manisa hem de bölge için büyük bir katma değer sağlayacaktır” diye konuştu.

"Askeri Havalimanı sivil uçuşlara açılmalı"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Haklı ~ 6 ay önce
Adam haklı kardeşim.Nasıl bir maliyeti var,açıklar mısın?Pist var,kule var,yaklaşma var,ais var.Bazı kısıtlarla; sadece gündüz,sadece yurt içi...gibi..sivil uçuşlara açılabilir..Bu yobazlık niye?Ha.. bu arada...sapına kadar Atatürkçüyüm..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
70 km ~ 6 ay önce
70 km ötede de Adnan Menderes var. Ağzınız iyi laf yapıyor da buradan ne sefer olacak? Adnan Menderes'den Avrupa'ya dahi uçuş var. Ayrıca ticari uçaklar için bu askeri meydandaki altyapı yetmez. Terminal desen yok. Bavulları askerler mi taşıyacak? Bir şey konuşurken mantıklı olun azıcık. Akhisar iş merkezi değildir, halkı tütün çiftçisidir. Öyle bir yazılmış ki Silikon Vadisi mübarek.
diego ~ 6 ay önce
diego dur Allah'ını seversen zaten ortalık karışık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
V ~ 6 ay önce
Bıyığından belli oluyor bir kişinin ne mal olduğu. Kime çalışıyorsun söyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaşasın burjuva, yaşasın kapitalizm. ~ 6 ay önce
Özel uçağı olan 8-10 tane burjuvadan başka kimsenin kullanmayacağı bu havaalanının Sivil uçuşlara açılması için halkın isteği varmış gibi bahane göstermek ve halkın vergilerinden milyonlarca lirayı sanki tek eksiğimiz buymuş gibi böyle gereksiz yerleri gömmeyi istemek en kibar tabirle samimiyetsizliktir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kör müsün? ~ 6 ay önce
Adam oraya yazmış, bazen trafik olunca İzmir Adnan Menderes'e iki saatte varamıyormuş. :))) Şöyle yarım saatten fazla olmasın istiyir ağam
Sezai ~ 6 ay önce
Açılsın tabii zaten az düşmanımız var böylece bütün askeri tesislerin yeri düşmanlarımızca belirlenir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Usteki ~ 6 ay önce
Adamin ilkokul ogretmenine kadar biliniyor zaten.
Balikesir Merkez ~ 6 ay önce
Sayin Ulusoy, Balikesir Merkez orada atil duruyor ve ilcenize yakin duble yolla. Birde yakinda yeni terminal binasi olacakmis, gelin gayri orayi kullanin Balikesirlilerle boylece hem sizler kazanirsiniz hemde onlar. Zamandan tasarruf etmis olursunuz ayrica.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mete ~ 6 ay önce
Askeriyede zaten bi o kalmisti yakinda f16 ile belediyeler gezi.duzenler ordu.zaten yapboz. Oldu ordu bir seye karsi ciksa fetocu ordu afrine gidince kahraman ordu.algilariyla oynanin ordunun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 6 ay önce
Ne demistik.? Her ile, her ilceye hatta her köye bir havaalani yapilmali. Kahraman ve öz milli Türk Halkinin ayagi yere basmayacak. Ucacak bu millet. Kimse tutamaz artik. Catlayacak Amerigaa Almanya Avrupa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Terk ~ 6 ay önce
Bu insanlarda beyin vücudu terk etmiştir arkadaşlar. Kızmayın bu tiplere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Manisa? ~ 6 ay önce
Havalimanının Manisa için açılmasını istemişler. İzmir- Manisa 30 km Manisa - Akhisar 70 km

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000