02 Ekim 2023, Pazartesi 10:03:06

Artan fiyatlar Rus turistlerin tercihlerini değiştirdi

Rusya’da yaz tatilini yurt dışında geçirenlerinin oranının büyük oranda düşmesinin nedeni olarak artan fiyatlar gösteriliyor.
  • Yaz boyu haberler yapıldı. Havalimanında iğne atsan yere düşmüyor. Oteller Maldivler'le aynı fiyatı çekiyorlar, yine de hepsi dolu yer bulunmuyor. Sizin derdiniz ne kuzum?

Rusya’da yaz tatilini yurt dışında geçirenlerin oranı yüzde 3’e kadar gerilerken, bunun başlıca nedenleri masaya yatırılıyor.

TürkRus’un Novıye İzvestiya gazetesinden aktardığı habere göre, Rus turistlerin yurt dışı tatilinden vazgeçmesinin nedenlerinin başında artan fiyatlar ve rubledeki değer kaybı geliyor.

2023 yazında Türkiye’ye iki kişilik ortalama tur paketi fiyatı 195 bin rubleyken, Soçi’de kişi başı tatil fiyatı ise 50 bin ruble civarında (yemek hariç) kaydedildi.

Ukrayna operasyonu nedeniyle Kırım’a tatile giden turist sayısında ise büyük ölçüde düşüş yaşandı.

İş yaşamındaki zorluklar ve işsiz kalma endişesinin de Rus turistleri tatilden vazgeçiren başlıca nedenler arasında olduğu belirtiliyor.

Anketlere göre, Rusya’da geride bıraktığımız yaz döneminde vatandaşların yüzde 80’i yaşadığı yerin dışına çıkmadı.

Yüzde 13’lük kesim Rusya içinde tatile giderken, tatil için yurt dışına çıkanların oranı ise yüzde 3 olarak kaydedildi.

Artan fiyatlar Rus turistlerin tercihlerini değiştirdi

Yorumlar

Nayır Nolamaz ~ 2 ay önce
Yaz boyu haberler yapıldı. Havalimanında iğne atsan yere düşmüyor. Oteller Maldivler'le aynı fiyatı çekiyorlar, yine de hepsi dolu yer bulunmuyor. Sizin derdiniz ne kuzum?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000